WHITNEY HOUSTON’UN HAYATI FİLM OLUYOR

Biyografik filmin başrolü belli oldu!

Whitney Houston’un hayatı bir filme uyarlanıyor. Deadline’ın haberine göre yapımcı Clive Davis ve Primary Wave Music, Houston’un hayatını konu alan bir yapmak için bir anlaşma imzaladı. Houston’un 1987’de yazdığı hit şarkısı “I Wanna Dance with Somebody” ile aynı isimde olacak olan filmin, Sonbahar 2022’de vizyona gireceği söyleniyor. Müzik sektörüne damga vuran Whitney Houston’un hayatını izlemek için sabırsızlanıyorsanız, aşağıda film hakkında bilinen tüm detayları görebilirsiniz…

YÖNETMEN KOLTUĞUNDA KİM OTURUYOR?

Deadline’ın haberine göre Issa Rae ve LaKeith Standield’in oynadığı ‘The Photograph’ filmini yöneten Stella Meghie, ‘I Wanna Dance with Somebody’ filminde de yönetmenlik koltuğunda oturacak. Anthony McCarten’ın senaristliği ve aynı zamanda yapımcılığı üstlediği filmde, Pat Houston da yapımcı ekibinde yer alıyor. Daha önce 2018’deki ‘Whitney’ belgeselinin yapımını üstlenen Pat Houston, Kevin Macdonald’ın arşivlere erişimine izin vermişti. 

BAŞROLDE KİM OYNUYOR?

Film hakkında henüz fazla detay paylaşılmasa da başrol şimdiden belli oldu! ‘Star Wars: Episode IX-The Rise of Skywalker’ filminde Jannah karakteri ile bilinen İngiliz oyuncu Naomi Ackie’nin Whitney Houston’u canlandıracağı doğrulandı. “Yorucu bir araştırma ile geçtiğimiz senenin çoğunu Whitney Houston’u canlandırabilecek birini aramak ile geçirdik” diyen yönetmen Stella Meghie, “Naomi Ackie bizi sürecin her adımında etkiledi. Onun insanlığı iç yaşamına taşırken, küresel bir ikonun sahnedeki mevcudiyetini yakalama yeteneğinden etkilendim” diye The Hollywood Reporter’a açıklama yaptı. 

Naomi Ackie (Getty Images)

Filmin yapımcısı Clive Davis ise, ekran denemelerinin “çok güçlü ve etkileyici” olduğunu söyleyerek Naomi Ackie’ye övgüler yağdırdı. Yine Hollywood Reporter’a konuşan Whitney Houston’un kardeşinin eşi Pat Houston, “Ackie performans kalitesine göre ve o çok sevdiğimiz kadına olan bağlılığı ile seçildi” dedi. 

BİYOGRAFİ NEYE ODAKLANIYOR?

Konuya gelecek olursak, Deadline’a konuşan film yapımcıları, temanın “Tüm zamanların en büyük kadın R&B pop vokalistinin hayatının ve müziğinin neşeli, duygusal ve yürek burkan kutlamaları, onun belirsizlikten süperstarlığa olan yolculuğunun izini sürüyor. Filmin, süper yıldızlığın getirdiği zorluklar konusunda çok açık sözlü olsa da, şarkı ile şarkıcı ve dinleyici arasındaki mükemmel evliliği arayışının hem zengin hem de karmaşık destanı ve aynı zamanda sade bir Jersey kızının eve dönüş yolunu bulmak için çabaladığı bir hikaye olacağını” belirttiler.