WILL SMITH, “TOKAT” İÇİN CHRIS ROCK'TAN ÖZÜR DİLEDİ

Smith, 2022 Oscar'da attığı tokat için Rock’tan herkesin önünde özür diliyor.

Oscar akşamı, Smith sahneye koşmuş ve komedyene saç dökülmesinden muzdarip karısı Jada Pinkett Smith hakkında bir şaka yaptığı için tokat atmıştı.

En İyi Erkek Oyuncu kazananı Pazartesi öğleden sonra Instagram'da "Şiddetin tüm biçimleri zehirli ve yıkıcıdır" diye yazdı. "Dün geceki Akademi Ödülleri'ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi. Benim için pahasına şakalar işin bir parçası ama Jada'mın tıbbi durumuyla ilgili bir şaka benim için çok fazlaydı ve duygusal olarak tepki verdim."


Smith, yaptığı açıklamada, "Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum, Chris," diye yazdı. "Çizgiyi aştım ve yanılmışım. Utandım ve davranışlarım olmak istediğim adamın göstergesi değildi. Sevgi ve nezaketin olduğu bir dünyada şiddete yer yoktur.”

Smith, "Akademi'den, programın yapımcılarından, tüm katılımcılardan ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten ve ayrıca Williams Ailesi ve King Richards Ailem’den özür dilerim” dedi.

"Davranışımın, aksi takdirde hepimiz için muhteşem bir yolculuk olan bu yolculuğu lekelemiş olmasından derin bir üzüntü duyuyorum" diyerek sözlerini tamamladı. "Ben program üzerinde çalışıyorum. Saygılarımla, Will."

Dünyanın dört bir yanında görülen tokattan sonra, birkaç dakika sonra, Venus ve Serena Williams'ın babası Richard Williams'ı oynadığı biyografik bir film olan “Kral Richard”daki rolüyle gecede ödül kazandı. Kabul konuşması sırasında Smith, Rock dışında herkesten özür diledi.


“Akademiden özür dilemek istiyorum. Tüm aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu çok güzel bir an ve ödül kazandığım için ağlamıyorum” dedi. “Bu benim için bir ödül kazanmakla ilgili değil; tüm insanlara ışık tutabilmekle ilgili.”

Törenin ardından Smith, 50 yaşındaki Pinkett Smith ve ailesinin diğer birkaç üyesiyle birlikte Vanity Fair'in sonraki partisine katıldı. Gece boyunca dans ederken ve 1990'ların hitlerinin çoğuna rap yaparken görüldü.

Smith ifadesini yayınlamadan saatler önce, Akademi kendi açıklamalarından birini yayınladı. Raporda, Smith'in eylemlerini "kınadığını" ve olayla ilgili "resmi bir inceleme" başlattığını söyledi.

Richard Williams bu duyguları yineledi ve “kendini savunma dışında kimsenin bir başkasına şiddete  göz yummadığını” söyledi.

Anın senaryolaştırılıp yazılmadığına dair ilk tartışmalara rağmen, bir yönetici her şeyin reklamsız olduğunu doğruladı.

Kötü şakayı yapan kişiye gelince, Rock'ın Pinkett Smith'in saç dökülmesi durumundan habersiz olduğu bildirildi.


2022 Oscar Ödülleri sahnesinde gerçekleşen olayın tüm detaylarını okuyun.

WILL SMITH, CHRIS ROCK’A “GERÇEKTEN” TOKAT ATTI MI?