YENİ ‘CINDERELLA’ FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Camila Cabello başrolde!

Gece yarısından önce isteyeceğimiz en büyük dilek Billy Porter’ın iyilik perisi olarak dileklerimizi gerçekleştirmesi olurdu… Neyse ki bu haberi duyurmamız için camdan topuklu ayakkabılara ihtiyacımız yok! Sony, ‘Cinderella’ filminin canlı-aksiyon yapımı ile Porter’ın hayalimizi gerçekleştirdiğini doğruladı. Normalde bu sene yayınlanması beklenen filmin vizyon tarihi, pandemi sebebiyle tıpkı birçok filme olduğu gibi, 5 Şubat’tan 16 Temmuz’a ertelendi. Bekleme süremiz artmış olabilir ancak heyecanımız aynı! Aşağıda yeni ‘Cinderella’ yapımı hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz. 

CINDERELLA FİLMİNİN KADROSU

İlk olarak Nisan 2019’da duyduğumuz yeni ‘Cinderella’ filminde Camila Cabello başrolde Külkedisi’ni canlandıracak. Aynı zamanda filmin müziklerinde yer alacak olan Camila Cabello, yeni yapımın birçok alanında öne çıkacak. Geçtiğimiz Ekim ayında Deadline’ın haberi ile Külkedisi’nin kötü kalpli üvey annesi Evelyn’i Idina Menzel’in canlandıracağını öğrenmiştik. 

Idina Menzel (Getty Images)

Yine Deadline’ın 4 Aralık’taki haberinde İngiliz oyuncu Nicholas Galitzine’ın Prens Robert’ı canlandıracağını ve Cabello ile okumalarda yapımcıları etkileyen bir kimyaları olduğunu öğrenmiştik. Daha önce Netflix’in ‘Chambers’ serisinde gördüğümüz Galitzine, aynı zamanda yakında vizyona girecek olan ‘The Craft’ filminde yer alıyor. 

Nicholas Galitzine (Getty Images)

Kadroda bir etkileyici isim daha var! The Hollywood Reporter, ’James Bond’ ve ‘Mamma Mia!’ filmlerinden tanıdığımız Pierce Brosnan’ın Prince Charming karakterinin babası Kralı canlandıracağını doğruladı. 

Pierce Brosnan (Getty Images)

Hepinizin heyecanla beklediği iyilik perisi karakterine gelecek olursak, 20. New Yorker Festivali sırasında Billy Porter rolü kendi ağzından doğrulamıştı. Tiyatrodaki prodüksiyonları ve tabiiki kırmızı halı stilleri ile vazgeçilmez bir ikon haline gelen Porter, yeni ‘Cinderella’ filminde iyilik perisi olacak! CBS News’a rolünü cinsiyetsiz bir şekilde canlandıracağını söyleyen Porter, “Geçtiğimiz hafta setteyken fark ettim, İyilik Perisi karakterini canlandırmam aslında çok farklı bir anlam taşıyor. Büyünün cinsiyeti yok. Bu bir klasik, bu yeni bir nesle anlatılan klasik bir peri masalı. Bence yeni nesil buna çok hazır. Çocuklar hazır. İşleri yavaşlatan yetişkinler,” demişti. 

Billy Porter (Getty Images)

Şubat 2020’de Deadline’ın haberinde aynı zamanda Missy Elliott’un şehir tellalı karakterini ve Minnie Driver’ın ise Kraliçe Beatrice’i canlandıracağını öğrenmiştik. Külkedisi’nin üç far arkadaşı ise James Corden, John Mulaney ve Romesh Banganathan tarafından canlandırılacak. 

CINDERELLA FİLMİNİN YÖNETMENİ KİM?

‘Cinderella’ filminin yeni versiyonu için en az bizim kadar heyecanlıysanız, bunu James Corden’a borçlu olduğumuzu belirtmeliyiz. Yeni ‘Cinderella’ fikrini düş��nen ve daha sonra yapımını üstlenmeye karar veren James Corden, bu fikrini ‘Pitch Perfect’ senaristi ve yönetmeni Kay Cannon’a anlatmış. Şimdi ise yeni ‘Külkedisi’ uyarlamasını Kay Cannon yönetiyor!

ÇEKİMLER BAŞLADI MI?

The Hollywood Reporter, 16 Mart’ta İngiltere’de çekimleri süren ‘Cinderella’ filminin pandemi sebebiyle iki hafta ertelendiğini belirtmişti. Daha sonra İngiltere’nin kötüleşen durumu ile çekimler belirsiz bir tarihe kadar ertelenmişti. Deadline’ın haberine göre duraksamadan 5 ay sonra sete geri dönmeyi planlayan çekim ekibi, Ağustos’un ortasında Londra’nın biraz dışarısında prodüksiyona yeniden başladılar. Cabello, Driver, Galitzine, Menzel ve Brosnan’ın görüntülendiği çekimler Eylül ayının sonuna kadar devam etmişti.Çekimlerin son gününü 2 Ekim’de Twitter’dan paylaşan Cabello, “Asi ve hayalperest prenses olmamın son günü! Bugün ‘Cinderella’ filminin çekimlerinin son günü. Bu deneyim için minnettarım ve bunu pandemi süresinde (& tamamen güvenli bir şekilde) mümkün kılan ekibe teşekkür ediyorum. Hepinizin bu filmi görmesi için sabırsızım,” yazmıştı. 


Filmin ilk çekim günü olan 13 Şubat’ı Instagram hesabından paylaşan Kay Cannon ise, “Çekimlerin ilk günü. Daha milyonlarca var!” yazarak yönetmen koltuğu ile bir kare paylaşmıştı.