YENİ ELVIS PRESLEY, JACOB ELORDI OLDU

Elordi, Sofia Coppola filminde Presley’i canlandıracak.

Buse Saray BUSE SARAY 13 Eylül 2022
YENİ ELVIS PRESLEY, JACOB ELORDI OLDU

Elvis ile ilgili bir biyografik film sona erdiğinde, küllerinden bir başkası doğar. Bu kez, Elvis’in birinci sınıf bir yıldız olan eski karısı Priscilla Presley'e bir başka sinematik saygı duruşunda Rock Kral’ını Jacob Elordi canlandırıyor. Priscilla Presley’i ise Cailee Spaeny canlandıracak. Filmin çekimleri bu sonbaharda Toronto'da başlayacak.Priscilla Beaulieu Presley'in 1985'te en çok satan anı kitabı “Elvis and Me”, Sofia Coppola yönetimiyle beyaz perdeye taşınacak. Filmin, Priscilla Presley ve Rock n' Roll Kralı arasındaki gerçek aşk hikâyesine dayandığı söyleniyor.

Yapım, Austin Butler'ın dünyayı etkilediği Elvis galasından sadece aylar sonra geldi. Birçok kişi performansıyla Akademi Ödülü adaylığı kazanacağını düşünüyor.

Yeni rolünü açıklayan Euphoria oyuncusu, Instagram'da Elvis'in askeri üniforma giydiği bir fotoğrafını paylaştı ve görüntüyü "E" diyerek basit bir açıklamayla eşleştirdi.
Proje için Coppola, görüntü yönetmeni Philippe Le Sourd, kostüm tasarımcısı Stacey Battat, kurgucu Sarah Flack ve yapım tasarımcısı Tamara Deverell de dahil olmak üzere uzun zamandır birlikte çalıştığı kişilerle yeniden bir araya gelecek.

Filmi yazıp yönetmenin yanı sıra Coppola, Youree Henley, The Apartment, a Fremantle Company ve American Zoetrope'dan Lorenzo Mieli ile birlikte projenin yapımcılığını da üstleniyor. Yapım, The Apartment ve Sony's Stage 6 Films tarafından finanse ediliyor.

Elordi ve Spaeny, Elvis ve Priscilla Presley'i ekranda canlandıran son yıldızlar. Warner Bros.'dan biyografik bir müzik draması olan bu yılki “Elvis” için, Austin Butler ve Olivia DeJonge'un rolleri üstlenmişti.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.