YENİ ‘GOSSIP GIRL’ İZLENME REKORLARI KIRDI

Upper East Side'ın yeni sakinleri sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında oldu!

Geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan yeni ‘Gossip Girl’ dizisi HBO Max’de en çok izlenen orijinal dizi oldu. Yayınının ilk dört fününde izlenme rekoru kırdığı söylenen dizi, sadece Amerika’da 550 bin evde izlendi. Geçtiğimiz hafta sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında olan dizi, tüm platformlarda 15 milyar kez bahsedildi. Twitter’da ise en çok konuşulanlar listesinin başında olan ‘Gossip Girl’, TikTok’ta 5 milyar kez paylaşıldı. 


8 Temmuz’da prömiyerini yapan yeni ‘Gossip Girl’ dizisi, 12 bölümün ilk bölümünü yayınlamıştı. Önümüzdeki haftalarda her Perşembe günü toplam altı bölüm yayınlamayı planlayan HBO Max, serinin geri kalanını sonbahara bırakacak. Çekimlerin önümüzdeki aylarda devam edeceği söylenirken, orijinal ‘Gossip Girl’ dizisinin 2021 uyarlaması şimdiden yılın favorileri arasında olduğunu kanıtlamış oldu. 

Orijinal serinin finalinden dokuz sene sonra yeni bir uyarlama ile karşımızda olan HBO Max, yeni uyarlamada Manhattan’ın Upper East Side gençlerinin yeni hikayelerini anlatacak. İlk serideki ‘Gossip Girl’ adlı blog sayfası uyarlamada ise ‘Gossip Girl’ adlı bir Instagram sayfasına dönüşürken, sosyal medya ve dijitalleşmenin değişimi yeni versiyonda açıkça gösteriliyor. Sadece ilk iki bölümünün yayınlanmasına rağmen şovun yapımcısı Joshua Safran, dizinin birkaç sezon boyunca devam etmesini istediğini belirtti. Her sezonu bir okul sömestrı olarak planlayan Safran, orijinal seride 3. Sezonda üniversiteye giden karakterlerin aksine bu sefer yeni karakterlerin 5. Sezonda üniversiteye gitmelerini planladığını ekledi.