YENİ JOKER FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

‘Joker: Folie a Deux’ film çekimleri sona erdi…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 10 Nisan 2023
YENİ JOKER FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Instagram

Müzik kariyerine ek olarak oyunculuk kariyerindeki yolculuğu ile anılmaya başlayan Lady Gaga, 2019’daki ‘Joker’ filminin devamı olarak çekilen ‘Joker: Folie a Deux’ filminde yer alıyor. Daha önce Margot Robbie tarafından canlandırılan Harley Quinn karakteri olarak karşımıza çıkan Lady Gaga, Batman’in düşmanı Joker’in sevgilisi rolünde olacak. 

25 Şubat’ta yayınlanan fotoğraflarda Manhattan sokaklarında görülen Gaga, mahkemenin önünde minimal palyaço makyajı ile görülüyor. Elmas desenli korsesini siyah bir mini etekle tamamlayan Gaga, yine elmas desenli bir külotlu çorap ile merdivenlerden aşağı yürüyor. Sarı saçlarını geriye doğru tarayan Gaga’nın etrafını ise “Free Joker” pankartlı protestocular sarıyor. En son 2021’de ‘House of Gucci’ filming Patrizia Reggiani rolü ile karşımıza çıkan Lady Gaga, Brendan Gleeson, Catherine Keener ve Zazie Beets ile birlikte şimdi ise ‘Joker: Jolie a Deux’ filminde olacak. The Hollywood Reporter’ın haberine göre müzikal formatında olacak olan yeni filmde Lady Gaga’nın şarkıları da olacak. Aşağıda film hakkında bildiklerimizi görebilirsiniz. 

‘JOKER: FOLIE A DEUX’ FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

‘Joker: Folie A Deux’ filmi 4 Ekim 2024’te vizyona girecek. 


JOKER FİLMİNİN KONUSU

Todd Phillips'in ‘Joker’ evreninin devamı olarak tasarlanan yeni film, Gotham City'nin süper kahramanı Batman’e pek değinmiyor, bunun yerine Joker'in nasıl ortaya çıktığına odaklanıyor. Devam filmi için henüz pek fazla ayrıntı olmasa da filmin adı, aynı aileden iki kişinin aynı veya benzer zihinsel bozukluğu yaşadığı bir duruma atıfta bulunuyor. Çizgi romanlarda Harley Quinn ve Joker, Quinn’in psikiyatrist olarak çalıştığı Arkham Asylum akıl hastanesinde tanışıyorlar. Kısa bir süre içinde Joker’e aşık olan Harley Quinn, oldukça çalkantılı bir ilişkiye başlıyor. Joaquin Phoenix ile karşılıklı oynayacak olan Lady Gaga, rolüne alışmış gibi görünüyor. Birçok kez New York sokaklarında görüntülenen Gaga, karakterini daha yakından tanımamız için geçtiğimiz günlerde Instagram sayfasından bir fotoğraf paylaşmıştı. Film çekimlerinin sona erdiğini belirten Gaga, silinmiş ve akmış palyaço makyajı ile Margot Robbie’nin canlandırdığı Harley Quinn karakterinden çok daha karanlık bir karakteri izleyeceğimizin işaretini verdi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.