YILDIZLARIN TUTKUSU

YILDIZLARIN TUTKUSU

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Mart 2014
YILDIZLARIN TUTKUSU
Ingrid Bergman, Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor ve Sophia Loren'in tek ortak noktası, unutulmaz kadınlar ve efsane oyuncular olmaları değil; çok daha ışıltılı bir şey: Bvlgari mücevherlerine olan tutkuları.

Roma şehrinin “Dolce Vita” dönemini en iyi anlatan, İtalyan sinemasının altın döneminde çekilen filmlerdir. Güzel, şık kadınların zamanı... “Roma Tatili” filminin çekimleri sırasında Audrey Hepburn, Via Condotti adresindeki Bvlgari butiğine sık sık uğrardı.~Mücevherden bahsedip de Elizabeth Taylor'ı anmamak olur mu?. Taylor ve büyük aşkı Richard Burton, 1963 yılında Cinecitta'da “Kleopatra” filminin çekimleri sırasında, aşklarını muhteşem Bvlgari broşla “süsledi”ler. Çift, 15 Mart 1964 tarihinde evlendi ve o gün “menekşe gözlü” oyuncu, yeşil şifon elbisesini bu broşla tamamladı. Liz, yani Elizabeth Taylor uzun yıllar Bvlgari'den vazgeçemedi; zaten “koleksiyonunda” kendisi için özel tasarlanmış Bvlgari mücevherler de vardı. Richard Burton'ın iki meşhur cümlesi şöyledir: “Ben Liz'e birayı öğrettim, o bana Bvlgari'yi” ve “Liz'in İtalyanca bildiği tek kelime Bvlgari.”


Hollywood yıldızlarının Bvlgari aşkı sayfalara sığmaz. Ava Gardner, Claudia Cardinale, Lauren Bacall sadece birkaçı. Günümüze dönecek olursak Nicole Kidman, Sharon Stone, Catherine Zeta-Jones, Charlize Theron ve Angelina Jolie'yi de Bvlgari tutkunları arasına ekleyebiliriz. Madonna, “Evita” filminde Evita Peron'u canlandırdığı bir sahnede, 1957'ye ait bir Bvlgari broş; Sarah Jessica Parker “Sex and the City”de, Jennifer Lopez “Darısı Başıma”da, Kate Winslet “Tatil”de Bvlgari takıyorlardı. Bunun anlamı ne? Sinema, aşk, stil, güzel kadınlar ve Bvlgari, yan yana muhteşem duruyor. Bvlgari de en az oyuncular kadar film yıldızı!

Suzan YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.