ZENDAYA’DAN 90’LAR SÜPER MODELLERİNE BİR GÖNDERME

Zendaya, Green Carpet Fashion Awards için vintage bir elbise giydi…

Dijital olarak gerçekleşen 2020 Green Carpet Fashion Awards töreninde ‘Vizyoner Ödülünü’ alan Zendaya, 90’ları anımsatan stili ile göz kamaştırdı. Dijital tören için Gianni Versace’nin 1996 yılında tasarladığı ışıltılı kahverengi elbisesini tercih eden Zendaya, vintage stili ile 90’lı yıllar süper modellerine atıfta bulundu. 

Stilist Law Roach, “Tüm görünüm 90’ların süper modellerinden ilham aldı. Zendaya da 1996 yılında doğdu bu yüzden o yıla ait bir kıyafeti giymenin onun için eğlenceli olacağını düşündüm. Bu elbise onu o döneme götürüyor, belki Zendaya o zaman bu yaşlarda olsaydı bir Versace modeli olabilirdi.” diyerek Zendaya’nın stilini anlattı. 

İlk olarak Versace’nin Sonbahar- Kış 1996 podyumunda Anna Klevhag tarafından giyilen bu elbisenin mor versiyonunu Kate Moss ve Carla Bruni ve sarı versiyonunu Naomi Campbell giymişti. “Her zaman bir hikaye var: daha önce kim giydi, kim tasarladı, onlar için anlamı neydi, nereden buldunuz? Modanın bu yönü her zaman ilgimi çekti ve giydiğiniz şeyin her zama daha geniş bir hikayesi var.” diyen Roach, Zendaya’nın saç stilinde de Cindy Crawford’da ilham alan krepeler tercih ettiklerini belirtti. 

Durgun ve belirsiz bir seneye rağmen başarıları ile anılan Zendaya, kısa bir süre önce 2020 Emmy Ödüllerinde ‘Euphoria’ dizisi ile ‘Dram Serisinde En İyi Başrol Kadın Oyuncusu’ ödülünü alan en genç isim olmuştu.