10 BAŞLIKTA BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

Boğa zamanındayız. Güneş Boğa’ya çoktan geçti, yanına Merkür’ü de aldı, Venüs ise önümüzdeki günlerde Boğa’ya geçmek üzere. Uranüs ise yine bu burçta yerini sağlamlaştırdı.

Boğa burcu döneminden geçerken, Venüs yıldızının yönettiği zodyağın bu ikinci burcu olan boğa burcu özelliklerini 10 başlık altında inceleyerek biraz daha yakından tanımanın tam zamanı olabilir. Keza Boğa burcunda toplanan Güneş ve yıldızlar dönemin havasını da belirliyor. Güneş’in Boğa’da olması bu burcun özelliklerine yönelik heveslerimizi, Merkür yine bu özellikler çerçevesindeki iletişim dilimizi, Venüs ise aşk ve ilişkilerde bu eksendeki beklentilerimizi ortaya çıkarabilir. Uranüs ise yine bu başlıklarla ilgili beklenmedik veya ani sürprizleri beraberinde getirebilir.

  • Güven

Boğa burcu için vazgeçilmez, olmazsa olmazdır. İlişkilerinde, özel ve iş hayatında, dostluklarında en büyük arayışı ve beklentisi kayıtsız şartsız sadakat ve bağlılıktır. Bu nedenler birlikte olacakları kişiyi belirlerken epeyce ince eleyip sık dokuyabilir, bulamadığında tek başına kalmayı da tercih edebilir.

  • Maddiyat

Toprak elementinden Boğa burcu için somutluk, elle tutulurluk ve bu kavramlarla anılan tüm nesneler para dahil önemlidir. Zira her türlü soyut kavram somuta indirgendiğinde anlam kazanır.

  • Sağlamlık

Gerek fiziksel, gerek ruhsal açıdan zodyağın en sağlam ve en dayanıklı burcu olarak bilinir. Sporla araları bu spordan zevk aldıkları sürece iyidir. Haritalarında ters etkiler bir araya gelmemişse yoksa uzun ömürlü olurlar.

  • Azim

Aslında pek çok yönden rahat gibi görünseler de bir hedefleri varsa bu hedefe ulaşmaktan kimse onları alıkoyamaz. Hedefe kilitlendiklerinde asla vazgeçmezler, özellikle de bu hedefin elle tutulan, gözle görülen somut bir karşılığı varsa.

  • Konfor

Konfor, lüks ve rahatlık önemlidir. Zodyağın sabit burçlarından biri olarak kolay kolay yerlerini bırakmak, konum değiştirmek, seyahat etmek istemezler. Somut bir hedef veya amaç ancak bunu değiştirebilir.

  • Güzellik

Güzellik ve estetiğe en düşkün burçların başında gelebilir. Her türlü kozmetik dokunuşu severler. Saçları, ciltleri düzgün, pürüzsüz, kıyafetleri şık ve genel anlamda da her daim bakımlı ve şık olmalıdırlar.

  • Sanat

Sanatın hemen her kolundan hoşlansalar da, yine de sabit ve toprak elementinden bir burç olarak görsel ve plastik sanatlar favorisidir. Resim ve heykel galerileri sık uğrak yerleri olabilir.

  • Yemek

Yemek ve sofra insanıdır ancak gurmedir. Dolayısıyla zengin ve büyük tabaklar yerine kusursuz görsellikte hazırlanmış, ince ve rafine tatları ve de tatlıları tercih eder. İştah ve diyete dikkat etmesi gereken bir burçtur.

  • Tutku

El attığı her konuya tutkuyla yaklaşır, her ne kadar el atma ya da başlama süreci biraz zaman alsa da. Kolay kolay bir işe girişmeyebilir, ilişkiye, dostluğa başlamayabilir ancak bir kez adım attıktan sonra ondan tutkulusu, aşk dolusu yoktur. Tensellikten, dokunmak ve dokunulmaktan hoşlanır.

  • Sabır

Boğa burcu büyük bir dinginlik ve sakinlikle, kendini yormadan ya da sözgelimi toprak grubunun bir diğer burcu Oğlak gibi planlar yapmadan, ya da yine aynı gruptan Başak gibi ince hesaplar peşine düşmeden bekler, tasavvur eder, hayal kurar, ta ki doğru olduğuna inandığı an gelene kadar. Başkalarına özellikle ateş ve hava grubundan burçlara bu süreç sıkıcı gibi görünebilir ancak yemeklerle de arası iyi olan Boğa burcu için bu süreç aslında yemeğin pişme, kıvamına ulaşma sürecine benzetilebilir.