11 AĞUSTOS GÜNEŞ TUTULMASI: ASLAN BURCUNDA BİR AKIL TUTULMASI

2018’in son tutulması Aslan burcunda gerçekleşirken aşka dair konular zihnimizi epeyce meşgul edebilir.

Güneş tutulmaları Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girerek Güneş’i kısmen veya tümüyle kapaması sonucu meydana gelir. 11 Ağustos’ta aslan burcunda kısmi bir tutulma yaşayacağız.

Merkür retrosu bu tutulmaya damga vuruyor. Aşka dair konuları öne çıkaran Aslan burcundaki Güneş ve Ay, Merkür retrosu ile bir araya gelirken aşk ve sevgiye dair konular düşüncelerin gölgesine düşüyor. İyimser ve pozitif bakış açımızı korumak için kendimizi zihinsel olarak biraz daha zorlamamız gerekebilir.

Gerçekten kalbimizden geçeni anlamak ve anlatmak konusunda epeyce güçlük çekebiliriz bu tutulmada. Dolayısıyla unutkanlıklar, sakarlıklar bu tutulmayla birlikte bizi epeyce uğraştırabilir. Zihnimizde kalbimizden geçenler var oldukça serinkanlı, sağduyulu düşünmek biraz daha zor olabilir.

Kişisel istek ve beklentiler, hevesler bu tutulmanın yine temaları arasında. Cesur, kararlı, kendinden emin bir duruş sergilerken kendimizi farkında olmadan epeyce zorlayabilir ve yorabiliriz. Ayrıca içinde kendimizi çok da rahat hissetmediğimiz tutumlara da bürünebiliriz. Dolayısıyla yüreğimizden geçenler ne kadar kuvvetli olursa olsun ölçülü ve kontrollü davranmakta fayda olacak.

Aşkta ve ilişkilerde uyumu ve huzuru korumak için belki biraz daha az ama öz konuşmak, konuşmaktan çok dinlemeye zaman ayırmak bize çok şey kazandırabilir. Fazla konuşmak gereksiz tartışmaları ateşleyebilir, tartışmalar da ego çatışmalarını kolayca tetikleyebilir. Coşkun duygularımızı, heves ve isteklerimizi yaratıcılığa ve sanata çevirmek,  müziğin, dansın, görsel ve estetik güzelliklerin içinde olmak bu tutulma dönemini daha kolay geçirmemizi ve yaşamdan daha çok keyif duymamızı sağlayabilir.

Tutulmada etkili olan Merkür retrosu eski aşkları da zihinlere taşırken ortada bir şey olmasa ya da yaşanmasa da eski aşklar zihinleri gereğinden çok fazla meşgul edebilir. Retronun yanlış algı ve yargıları, yanıltıcı, aldatıcı olabilecek düşünceleri beraberinde getirebileceğini unutmamalı ve objektif bakış açınızı mümkün olduğunca korumaya çalışmalısınız.

Burcunuza göre bu Güneş tutulması neler getiriyor?

Koç

Aşk hayatınızda yepyeni bir dönemi müjdeleyen bu tutulma yeni heyecan ve tutkuları ateşleyebilir. Sevdikleriniz ve varsa çocuklarınızla ilgili yeni gelişmeler gündeme gelebilir.

Boğa

Ev ve aile hayatınızda yeni ve heyecan verici gelişmeler bu tutulmanın size getirecekleri arasında. Ailenize yeni bir üye katılabilir, yeni bir mekana geçme ve taşınma söz konusu olabilir.

İkizler

Yakın çevrenizde, komşu ve kardeşleriniz arasında yeni ve heyecan verici gelişmeler gündeme gelebilir. Eğitimle ilgili önemli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yengeç

Maddi konularda yepyeni başlangıçlar söz konusu olabilir, bir eşya ya da gayrımenkul satın alabilirsiniz. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmek için yeni adımlar atabilirsiniz.

Aslan

Burcunuzdaki tutulma hayatınızda yeni başlangıçlara ve bunların getireceği yeni heyecanlara işaret ediyor. Zihniniz bu heyecanlarla kaplanırken iyimser bakış açınızı korumak için çaba sarfetmelisiniz.

Başak

Kontrolünüz dışı gelişmeler karşısında biraz seyirci, biraz akışta kaldığınız bir dönemdesiniz. Bu akış içinde vazgeçmek istediklerinizi bırakabileceğiniz bir tutulma olabilir.

Terazi

Sosyal yaşamınızda yepyeni kişilerle tanışmak size umut ve heyecan verecek. Yeni sosyal gruplara dahil olabilir, arkadaşlar edinebilirsiniz. Düşünsel çatışma ve tartışmalardan uzak kalmalısınız.

Akrep

Hedefleriniz, planlarınız, iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda yepyeni adım ve atılımlar gündeme gelebilir. Yeni bir iş fırsatı doğabilir. Düşüncelerin heveslerinizi gölgelemesine izin vermeyin.

Yay

Bu tutulma uzaklarla, seyahatlerle ilgili yenilikleri gündeme getirebilir, yeni keşif ve maceraların kapısını aralayabilir. Uzakta kalmış bir aşkın yeni ufuklarınızı gölgelemesine izin vermemelisiniz.

Oğlak

Tutulma dönüştürücü bir sürece işaret ederken psikolojik olarak etkili olabilir. Derin düşünceler içinde kaybolmamaya çalışmalı, karmaşık görünen sorunların çok basit bir cevabı olabileceğini unutmamalısınız.

Kova

İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularını etkileyen bir tutulma yaşayabilirsiniz. İlişkinizde yeni bir sürece girerken eski düşüncelerin bu süreci gölgelemesine izin vermemelisiniz. Bir ilişkiniz yoksa yeni bir ilişki gündeme gelebilir.

Balık

Gündelik yaşamınıza yeni şifa yolları katabilir, sağlığınızla ilgili yeni beslenme, diyet, aktivite programları belirleyip başlatabilirsiniz. Retro Merkür kendinizi ruhsal ve bedensel olarak şifalandıracak konulara odaklanmanızı sağlayabilir.