19 NİSAN DOLUNAYININ BURCUNUZA ETKİLERİ

Dolunay Terazi burcunun son derecesinde gerçekleşirken birebir ilişkilerde, evlilik, birliktelik, ortaklık konularında sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği zamanlar olan dolunaylar aynı zamanda müthiş farkındalık zamanları. Özellikle de bu dolunay Güneş Boğa’ya, Ay da Akrep’e ilerlemeden hemen önce meydana geliyor ve teması ilişkiler üzerine. Tam ilişki konusunu kafamızda bitirmişken ve bir yargıya ve karara bağlamışken beklenmedik bir gelişmeyle sürpriz bir dönüş yaptırabilecek karakterde bir dolunay.

Terazi burcunda gerçekleşen bu dolunayda bu burcun yöneticisi olan Venüs de Balık burcunun yine son derecesinde, o da hararetli ve hareketli Koç burcuna ilerlemeden önce son bir şans ve kısmet için göz kırpıyor. Dolunay haritasında yükselen Aslan burcu aşka dair, kalbe dair notalar taşırken, ön planda sevgiyi görebiliriz. Ama bu sevgiyi yakalamak için biraz sakin ve akışta kalmamız da fayda olabilir.

Ancak öte yandan Boğa’ya henüz ilerlemiş olan ve ilk derecelerinde gayet güçlü bir duruş sergileyen Uranüs rahat vermemek için adeta fırsat kolluyor. Bir yandan özgürleşme, bağımsız hareket etme yönünde asi ve isyankâr tarafımızı dürterken diğer yandan duygusal bir kaos için karşıda hazır bekliyor. Hal böyleyken duyguları kontrol etmek ve akışta kalabilmek için epeyce çaba sarf etmemiz gerekebilir. Bu Terazi dolunayında duygular ilişkilerde uyum ve dengeden yana şelale misali, ama gönül serbest, özgür olmak isteyebilir. Bu tezatlığın açığa çıkarabileceği sürprizler de cabası.

Dolunayın burcunuza etkilerine göz atalım:

Koç

İlişkiniz, evliliğiniz, birlikteliğinizle ilgili bir farkındalık içinde olabilir, ilişkinizin daha önce görmediğiniz, farkına bile varmadığınız bir boyutunu keşfedebilirsiniz. Her şey için artık çok geç diye düşünürken sizi bir anda ayağa kaldırabilecek sürpriz bir gelişme olabilir. Maddi konuların hakim olacağı bir döneme ilerlerken ilişkilere göz attıran bir dolunay olabilir.

Boğa

Burcunuzda seyreden Uranüs’e çok yakın bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunayın ikilemlerini güçlü bir şekilde yaşarken belki de şu ana dek önemsemediğiniz veya es geçtiğiniz bir tanışıklığın size getirebileceği imkân ve iyilikleri hissedebilir, nasıl bir adım atacağınıza dair karar bundan sonraki tutumunuzu belirleyebilir.

İkizler

Mars burcunuzda oldukça hareketli zamanlardan geçerken bir de dolunayla karşı karşıyasınız. Bu bir aşk ve sevgi dolunayı sizin için, aşk uğruna gösterdiğiniz fedakârlıkların sürpriz karşılıklarına hazır olmalısınız. Ruhsal ve manevi anlamda yaşadığınız kaos beklenmedik bir aşkı tetikleyebilir.

Yengeç

Burcunuzun yöneticisi Ay’ın başrolde olduğu dolunay özellikle de son derecesinde olduğundan büyük ölçüde etkiliyor sizi de. Ailenizle ilgili konularda aşırı hassas, alıngan, duyarlı davranabilirsiniz. Gönlünüzden ise planlarınız, hedefleriniz doğrultusunda özgürleşmek geçiyor.

Aslan

Burcunuzun yöneticisi Güneş dolunayın baş aktörüyken bu dolunayın etkisi kaçınılmaz. Üstelik dolunay haritasında da burcunuz yükseliyor. Gözde ve ön planda olabilirsiniz. Görev ve sorumluluklar, iş hayatı açısından önemli değişimleri hazırlanırken eğitim, bilgi ve bilgeliğinize güvenmelisiniz.

Başak

Hayatınızın kontrolünü artık elinize almak istediğiniz, lider yönlerinizi gösterebileceğiniz bir zaman henüz başlamışken gerçekleşen bu dolunay maddi anlamda bir özgürleşme isteğine işaret edebilir. Sahip olduklarınıza ve yeteneklerinize güven duymalısınız. Uyumlu birlikteliğin sırrı her anlamda dengeli bir alışverişten geçebilir.

Terazi

Burcunuzun son derecelerinde gerçekleşen bu dolunay özellikle de 17-23 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz sizi epeyce etkisi altına alabilir. Dolunay duygusal ihtiyaçlarınızı tavan yaptırırken, vazgeçtikleriniz ve özverileriniz bir gözünüzün önüne gelebilir. İlişkinizde yeni bir perdeye hazırlanırken daha özgür ve pervasız bir tutum içinde olabilirsiniz.   

Akrep

İlişkiler açısından oldukça hareketli bir döneme adım atmadan hemen önce gerçekleşen bu dolunayda içinizde biriktirdiğiniz, bilinçaltınıza süpürdüğünüz duygular kendini göstermek isteyebilir. Aşkın galip gelmesi adına her şeyi göz ardı ediyor olabilirsiniz. Özveri ve iyiliğiniz karşılıksız kalmayabilir, eşinizin, sevgilinizin sürpriz dönüşlerine tanık olabilirsiniz.

Yay

Gönlünüz aşk için yanmaktan yana ancak diğer yanda da arkadaşlarınız, dostlarınız ve sosyal çevrenizin beklentileri ve sizin onlardan duygusal beklentileriniz ise ortada. Sınır tanımak istemeyen gönlünüz bu tezatlığın galibi olabilir ve sürpriz bir gelişmeyi getirebilir. Bu durumun gündelik yaşamınıza getirebileceği kaosu unutmayın.

Oğlak

Burcunuzda ilerleyen yönetici gezegeniniz Satürn sizi hiç olmadığınız kadar siz kılıyor ve Oğlak özelliklerinizi daha da güçlü kılıyor. İş, görev ve sorumluluklarınızın üzerinizdeki baskısını hafifletme yönünde büyük bir duygusal ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ancak bunun için aile, geçmiş ve köklerinizden beslenen gönlünüzde bir devrim yapmanız gerekebilir.

Kova

Ev ve aileyle ilgili konularda önemli değişimlerin etkisini hissetmeye hazırlanırken gerçekleşen bu dolunay eğitim, bilgilenme ve öğrenme yolunda yanan gönlünüzü ortaya çıkarıyor. Sürpriz çıkışlar, gelişmeler sizi bir anda o çok ihtiyaç duyduğunuz keşif yolculuklarına çıkarabilir.

Balık

Dolunay eşiniz, sevgiliniz, yakın arkadaşlarınızla aranızdaki maddi ve manevi paylaşımlardan size kalanı size gösteren, bu noktada farkındalık yaratan bir dolunay olabilir. Bu durumdan duyduğunuz memnuniyete göre sürpriz bir birlikteliğe ya da birlikteliğinizde sürpriz bir U dönüşüne tanık olabilirsiniz. Şans ibresinin sizden yana olduğunu unutmayın.