2 TEMMUZ'DAKİ GÜNEŞ TUTULMASINA DİKKAT!

Yengeç burcunda gerçekleşecek güneş tutulması, empati gücümüzü ve duygusal hassasiyetlerimizi ortaya çıkaracak.

Geçtiğimiz Ocak ayında Oğlak burcunda bir tutulma gerçekleşmişti. Bu tutulmanın ardından bizi ciddiyete iten, görev ve sorumluluklarımızla baş başa bırakıp, yapmamız gerekenleri hatırlatan, ayaklarımızı yere bastırtan ve gerçekçi olma konusunda zorlayan bir dönemi artık geride bırakıyoruz. 2 Temmuz’a dek bu geçmiş tutulmanın pek de destekleyici ve şımartıcı olmayan yansımalarının gölgesinde kalmış olabiliriz ama artık tazelenme, duygusallıklarımızın farkına varma, hassasiyetlerimizi hissetme zamanı. Bu tutulmayla keşfedeceğimiz empati gücümüz bizi epeyce şaşırtabilir. Aidiyet duygularımız yükselirken, köklerimizden ve geçmişimizden aldığımız güçle kendimizi çok daha iyi hissedebilir, hedeflerimiz, planlarımız doğrultusunda çok daha motive ve hevesli olabiliriz. Daha fazla hassasiyet, vicdan, merhamet, anlayış ve empatiyle Yengeç'in sarıp sarmalayan, koruyup kollayan yönünü çok daha fazla hissedebiliriz.

Bu tutulma Yengeç burcunun temsil ettiği alanlarda değişimleri, başka deyişle ev, aile, yurt, mekân değişikliklerini, anneye, çocuğa ait konuları öne çıkarıyor ve tüm bu çerçevede yepyeni başlangıçları müjdeliyor. Sürpriz girişimler, adımlar, beklenmedik fikir ve bakış açıları, hızlı ve kıvrak düşünce şekli önümüzdeki bu döneme etki edebilir. Elbette Yengeç burcuysanız, yükselen burcunuz veya Ay burcunuz Yengeç ise bu tutulma sizi daha çok etkileyebilir.

Tutulmanın burçlara göre etkileri:

Koç

Ev ve aile konularında olumlu ve iyimser gelişmeler hayata daha tutarlı, istikrarlı bakmanızı kolaylaştırabilir. Ev değişikliği ve aile içinde değişimler söz konusu olabilir.

Boğa

Yakın çevreniz, komşu ve kardeş ilişkilerinizi etkileyebilecek bir tutulma sizi bekliyor. Yeni bir yaklaşım ve düşünce şekli belirleyebilir, iletişimde yeni bir dil kullanabilirsiniz.

İkizler

Maddi konularda, iş ve para konularında olumlu ve destekleyici gelişmeler sizi beklerken özgüven tazeleyebilirsiniz. Yeni kazanç yolları ve işler gündeme gelebilir.

Yengeç

Burcunuzdaki bu tutulma yaşamınızda yepyeni ve güzel başlangıçları işaret ediyor. Hayata yepyeni bir bakış açısıyla tutunabilir, ilişkinizde, evinizde, işinizde değişimler yaşayabilirsiniz.

Aslan

Tutulma bilinçaltınıza ışık tutarken kontrolünüz dışı pek çok yeni gelişmenin biraz edilgen, biraz da seyirci kişisi olabilirsiniz. Önemli bir alışkanlığınızı geride bırakabilirsiniz.

Başak

Tutulma sosyal alanınızda meydana gelirken, yepyeni arkadaşlıkları, dostlukları beraberinde getirebilir. Arkadaşlar arasındaki sevecenlik, iyilik size taptaze umutlar kazandırabilir.

Terazi

İş hayatınızda, kariyerinizde, görev ve sorumluluklar alanınızda değişimleri beraberinde getirebilecek olan bu Güneş tutulması yaşamınızda taze ve pozitif başlangıçlara işaret ediyor.

Akrep

Keşif ve macera duygunuzu, tutkunuzu ortaya çıkaran bir tutulma yaşayabilirsiniz. Uzak yollar, yolculuklar, yabancılarla ilgili konularda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

Yay

Ortak maddi konularda, paylaşımlarda, vergi ve miras konularında yeni gelişmeleri beraberinde getirebilecek bu tutulma yeni bir iş ortaklığına da işaret edebilir.

Oğlak

Karşıt burcunuzda meydana gelen bu tutulma eşinizden, yakın dostlarınızdan, sevgilinizden, ortağınızdan alacağınız destekle zorlukların üstesinden gelebileceğiniz bir döneme işaret ediyor.

Kova

Güneş tutulması gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda yepyeni başlangıçları beraberinde getirirken, sağlığınız için de pozitif adımlar atmanızı, girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir.

Balık

Bu bir aşk tutulması ve yepyeni ve taptaze bir aşkı beraberinde getirebilir. Kalbiniz bu heyecanın verdiği duygularla yeniden ve bu kez daha güçlü ve hayata bağlı bir şekilde atmaya başlıyor.