21 AĞUSTOS GÜNEŞ TUTULMASI BİR AŞK TUTULMASI

2017’nin en önemli astrolojik olaylarından Güneş tutulması 21 Ağustos Pazartesi akşam saatlerinde Aslan burcunda gerçekleşiyor.

Aslan teması tutkulara, aşka, kalpten gelen heyecanlara işaret ediyor. İstek ve beklentilerimiz, gerçek aşkımız konusunda sabırsız olabiliriz. Artık bir an önce arzuladıklarımızın peşinden koşmak istiyoruz. Tutulma haritasında ateş elementlerinin ağırlığı alev alev yanan kalplerin, aşkın, heyecan ve tutkuların da göstergesi.

Uzun süredir açılamadığınız biri mi var? Açılabilirsiniz. Uzun zamandır ertelediğiniz ancak ilgilenmeyi çok istediğiniz bir hobiniz mi var? Artık tam zamanı. Gönlünüzden geçen işi mi yapmak istiyorsunuz? İşte o an. Duygularınıza ket vurmadan onları dürüstçe ve açıkça yaşamak ve bunu sevdiklerinizle paylaşmak mı isteğiniz? Bunu engellemek neredeyse imkansız.

İsteklerimizi, arzularımızı gerçekleştirmek için gayret gösterirken, planlı, düzenli hareket etme, disiplinli davranma imkanlarımız var neyse ki. Üstelik birlikteliklerden, ilişkilerden, karşımıza çıkan kişi ve tesadüflerden yana da kısmetli olabilir, destek görebiliriz. Tutulma haritasındaki Venüs yumuşak,  empati düzeyi yüksek, şefkat dolu ilişkilere işaret ediyor. Jüpiter birliktelikleri, ortaklıkları destekliyor. Ancak tüm bunlarla birlikte kontrol dışı karmaşık durumların çoğu geçmişten kaynaklanan izlerine de dikkat etmeliyiz. Yine tutulma haritasında geri gitmekte olan Merkür düşünce süreçlerinde problemlere dikkat çekerken akıl mantık süzgecine ve iletişime daha çok özen göstermek gerekiyor.

Heyecan verici bu Güneş tutulmasına burcunuza göre ne kadar hazırsınız?

Koç

Aslan burcunda Güneş tutulması hayatınıza yeni bir aşk getirebilir. Hayatınızda halihazırda biri yoksa bu aşk yeni bir kişi olabilir. Ancak yeni bir tutku ve heyecan, ilgi, uğraş alanı veya hobi de gündeme gelebilir. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

Boğa

Ev ve aile hayatınızda yeni bir döneme ilerliyorsunuz. Yeni bir ev, taşınma, ailenize katılan yeni bir üye söz konusu olabilir. Aile kurma, evlenme yönünde atacağınız adımlarda daha fazla destek görebilirsiniz. Hayatınızın köklerini yeniden inşa edebilirsiniz.

İkizler

Yeni bir eğitim, yeni bir iletişim kanalı, yeni bir anlaşma hayatınıza bambaşka kapılar açabilir. Yakın çevrenizle olan güçlü bağlarınızdan yeni sinerjiler oluşturabilirsiniz. Bu yönde yapacağınız girişimlerde destek görebilirsiniz.

Yengeç

Yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirebileceğiniz yeni kapılar önünüze açılabilir. Sahip olduklarınızın kıymetini maddi ve manevi çok daha iyi bilebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz, düşlediğiniz bir alışveriş, yatırım veya alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Aslan

Burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması yaşamınızda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Kendinizi geliştirmek, yaşam koşullarınızı farklılaştırmak ve değiştirmek konusunda yeni mücadelelere açık olabilir, cesur davranabilirsiniz. Acele etmeden iyi tartmaya gayret etmelisiniz.

Başak

Ruhsal ve manevi anlayışınızı,  yaklaşımınızı değiştirecek bir tutulma yaşayabilirsiniz. İçinizdeki, ruhunuzdaki yardım, destek, hizmet, çalışkanlık yönlerinizi yeniden keşfedebilir ve hem başkalarına hem kendinize faydalı olacak yeni yollar bulabilirsiniz.

Terazi

Sosyal açıdan bir dönüm noktası yaşayabilirsiniz. Yepyeni arkadaşlara ve sosyal çevrelere açık olmalısınız zira karşınızda birbirinden farklı, renkli, canlı, orijinal pek çok kişi bulabilirsiniz. Gelenekçi tarzınızı, yapınızı bir kenara bırakmalı, bu değişimi coşkuyla karşılamalısınız.

Akrep

Güneş tutulması, iş hayatınızda ve kariyerinizde yepyeni dönüşümleri müjdeliyor. Yeni bir görev, iş, pozisyon söz konusu olabilir. İşe, planlarınıza, hedeflerinize, görev ve sorumluluklarınıza bakışınızı değiştirebilecek bir tutulma yaşayabilirsiniz.

Yay

Tutulmanın etkileri sizi yepyeni maceralara çıkaracağa benziyor. Keşfetme ve sınırlarınızı genişletme arzularıyla dolu olabilirsiniz. Bu yönde cesur davranabilir, atacağınız adımlarda destek bulabilirsiniz. Yeni insanlarla, farklı çevrelerle tanışabilirsiniz.

Oğlak

Maddi konularda ve özellikle de ortak yatırım, tasarruf ve alım satım konularında yeni yaklaşımlar ve aksiyonlar içinde olabilirsiniz. Tutulma yeni bir maddi ortaklığı gündeme getirebilir ve bu yönde atacağınız adımlardan verim alabilirsiniz.  Psikolojik yönden yeni bir ruhsal dönüşüm sürecinde olabilirsiniz.

Kova

Güneş tutulması yeni bir ilişkiyi, birlikteliği, ortaklığı beraberinde getirebilir ve bu yönde yapacağınız girişimler ve atacağınız adımlarda destek bulabilirsiniz. Mevcut ilişkinizde yeni bir sürece girebilirsiniz ve ilişkiniz için mücadeleci bir tutum sergileyebilirsiniz.

Balık

Güneş tutulması sizin için maddi ve manevi bir arınma süreci anlamına gelebilir. Düzeninizi değiştirebilir, temiz ve arınmış bir ortam yaratmak üzere yeni gayretler içinde olabilir, bu konuda uzman kişilerle, tıp, şifa, beslenme uzmanlarıyla tanışabilirsiniz. Atacağınız adımlar verimli sonuçlar getirebilir.