AKREP BURCUNDA DOLUNAY MERAKLI YÖNÜMÜZÜ ORTAYA ÇIKARIYOR

18 Mayıs Cumartesi akşam saatlerinde gerçekleşen dolunay merak duygumuzu tetikleyebilir, psikolojik, psişik, metafizik konulara ilgimizi artırabilir.

Dolunayda Güneş ve Ay bir kez daha karşı karşıya geliyor. Ancak bu kez Boğa burcunda Güneş ile birleşen ancak Ay ile karşı karşıya Merkür duygusal dengeleri bulmada mantığın pek de yardımcı olmayacağına işaret ediyor. Düşüncelerde ısrar, sabit fikirlilik bu dolunaya damgasını vurabilir. Duygusal olarak hassas olduğumuz konuları konuşmaya veya tartışmaya açık olmayabiliriz. 

Öte yandan bu dolunay kendi iç dünyamıza yönelme, psikolojik analiz, psikoterapi, rehberlik ve danışmanlık alma gibi konularda elverişli bir ortam sağlayabilir. Psişik, metafizik konulara artan merak ve ilgimiz, güçlü sezgilerimizle birlikte bizi daha çok araştırmaya, keşfetmeye yöneltebilir. Kendimizi gizli, gizemli durumların, sırların üzerine gitmekten alıkoyamayabiliriz. Merak duygumuz bizi daha sorgulayıcı, araştırmacı olmaya itebilir. Polisiye filmlere, detektiflik romanlarına veya konularına ilgi duyabiliriz. 

Yüksek konsantrasyon gücümüz, adanmışlık duygumuzla normalde oldukça karmaşık gelen bulmaca gibi problemleri çözmekte iyi olabiliriz. Yalnızca bu işi paranoya, takıntı veya aşırı şüpheye götürmemeye dikkat etmeliyiz. Aynı durum ilişkilerimizde karşımızda duran kişilerle de ilgili, zira fazlasıyla şüpheci, sorgulayıcı davranabiliriz. Abartmamak kaydıyla, derin sezgi ve merak duygularımızla, iyi koku aldığımız bu dönemin enerjisini özellikle maddi konularda, iş ve para konularında lehimize çevirebiliriz.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelince:

Koç

Eşinizin veya ortağınızın maddi durumuyla veya işiyle ilgili bir konu gündeme gelebilir, aydınlığa çıkabilir. Yüksek merak duygunuz kapalı, gizli durumların üstüne gitmenizi sağlayabilir.

Boğa

İlişkinizle, birlikteliğiniz veya ortaklığınızla ilgili bir konu merak duygunuzu kamçılayabilir. Bazı gerçekler gün yüzüne çıkarken, yüksek farkındalığınız bu ilişkide daha önce göremediklerinizi görmenizi sağlayabilir.

İkizler

Gündelik yaşamınızda, çalışma hayatınızda daha önce farkında olmadığınız bir durumu görebilirsiniz. Sözgelimi yanınızda size destek olan bir kişinin ya da çalışma arkadaşınızın bir sırrını öğrenebilirsiniz.

Yengeç

Aşk yaşamınızı aydınlatan bir dolunay bu. Sizi beğenen ya da sizden hoşlanan birinin duygularının farkına varabilirsiniz. Aşk konusunda sabit fikirleriniz olabilir ve bunlarla bir iç hesaplaşma ya da yüzleşme yaşayabilirsiniz.

Aslan

Evinizle, ailenizle, yaşadığınız yer ve ortamla ilgili ayırdına varacağınız konuları ortaya çıkarabilir bu dolunay. Sözgelimi size söylenmemiş, bilmediğiniz bir aile sırrını ortaya çıkarabilir ya da öğrenebilirsiniz.

Başak

Yakın çevreniz, komşu veya kardeşlerinizle ilgili bir konu gündeme gelebilir. Ortak maddi konularda, paylaşımlarda duygusal davranabilirsiniz ve iletişim açısından sabrınızı korumanız epeyce çaba gerektirebilir.

Terazi

Maddi ve parasal konularda bazı gelişmeler gün yüzüne çıkabilir. Kendi değeriniz, sahip olduklarınız, kaynaklarınız, yeteneklerinizle ilgili bir farkındalık içinde olabilir, bunlardan daha iyi yararlanabilme yönünde kendinizi sorgulayabilirsiniz.

Akrep

Burcunuzda meydana gelen dolunay bir tür iç hesaplaşma ve yüzleşme anı olabilir, zira size kendinizi fark ettiren, hatırlatan bir dolunay bu. Dönemin enerjisi sizi ilişkilere, evlilik, ortaklık, birliktelik konusuna çekse de ihmal etmemeniz gereken duygusal ihtiyaçlarınız olduğunu anımsayabilirsiniz

Yay

Bilinçaltınızı harekete geçiren, getirdiği farkındalıkla sizi aydınlatabilen bir dolunay olabilir. Maddi boyutta henüz yüzleşmeye, karşılaşmaya hazır olmadığınız bazı gerçekleri bilinçaltında kabullenmiş olabilir. Bu açıdan rüyalarınızın, sezgilerinizin aşırı aktive olduğu bir dönem.

Oğlak

Sosyal yönden etkileyici bir dolunay olabilir, zira arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinizi ve bu ilişkilerdeki yerinizi, içinde bulunduğunuz sosyal çevreyi sorgulayabilir, daha önce farkına varmadığınız kapalı veya gizli kalmış bir durumu açığa çıkarabilirsiniz.

Kova

Görev ve sorumluluk alanınızda, iş ve kariyer dünyanızda gerçekleşen dolunay bu konularda önemli farkındalıklar, uyanışlar getirebilir. Hedeflerinize, planlarınıza, kariyerinize sahip çıkma, bağlı kalma yönündeki duygusal ihtiyaçlarınızı fark edebilirsiniz.

Balık

Dolunay uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili bir konuyu gündeme getirebilir. Yakın çevrenize sizi bağlı kılan durumlar karşısında bulunduğunuz ortamın dışına çıkma, ufkunuzu genişletme yönündeki duygusal ihtiyaçlarınızı hissedebilirsiniz.