ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI: YÜREĞİMİZİN SESİNİ DAHA ÇOK DUYABİLİRİZ

21 Ocak’ta Aslan burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Tutulma Aslan burcu yanında, en çok Boğa, Akrep ve Kova’yı etkiliyor. Burcunuza göre tutulmanın etkileri yazımızda.

Her Ay tutulması duygusal bir farkındalık ve yoğunlaşma zamanı. Ay'ın en parlak olduğu bu anlarda, iyisiyle, kötüsüyle her şeyi daha açık ve net şekilde görebiliriz. Tutulmanın baş kahramanı olan Ay, aileyle, evle ve çocuklarla ilgili konulara dikkat çekiyor. Bu dönemde bu konuların getirdiği duygusal baskıyı daha çok hissedebiliriz.

Ancak öte yandan Aslan burcu, ego ve kişisel istek, heves ve heyecanları vurguluyor. Bu dönem bir değişim aynı zamanda bir yeniden yapılanma zamanı. Bu yapılanma içinde kalbimizden, yüreğimizden geçenleri değerlendirebilir, ne istediğimizi hissedebilir, beklentilerimizin farkına varıp onları idrak edebiliriz. Bu noktada hırslı, ısrarcı ve kararlı olabiliriz. Dolayısıyla ego çatışmalarının getireceği duygusal strese, gerilimlere bu tutulmada biraz daha dikkat etmemiz gerekebilir. Bu çerçevede, arkadaşlık ilişkilerimizi yeniden gözden geçirebilir, toplumsal konumumuzu oturtmak, belirlemek isteyebiliriz. İstekler ve beklentilerle ilgili bu tutulmanın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

Koç

Sevdikleriniz ve çocuklarınızla ilgili konular var gündeminizde. Onlarla ilgili bazı farkındalıklar ve duygusallıklar geliştirebilirsiniz. Hedefleriniz doğrultusunda kendi istek ve beklentilerinizin altını çizeceğiniz ve yaratıcılığınızı konuşturacağınız bir tutulma olabilir.

Boğa

Eviniz ve ailenizle ilgili konulara ışık tutan Ay ve tutulma, geçmişinizle de bir çeşit yüzleşme ve hesaplaşma içine sokabilir sizi. Annenizle, babanızla ve genel olarak ailenizle ve varsa çocuklarınızla ilgili duyarlı ve hassas olduğunuz bir süreç.

İkizler

İletişim ve ifade yollarınızı, şeklinizi gözden geçirebileceğiniz, anlama ve anlaşılmaya odaklanabileceğiniz bir tutulma olabilir. Fikir ve düşüncelerinizi nasıl daha iyi anlatıp yayabileceğinize dair yaratıcılığınızı değerlendirebilirsiniz.

Yengeç

Sahip olduklarınızı, maddi ve manevi değerlerinizi gözden geçireceğiniz, bunları daha iyi kullanmakla ilgili yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir tutulma olabilir. Kendi değerinizi size gösteren, bu konuda sizi aydınlatan bir tutulma olabilir.

Aslan

Burcunuzun sıfır derecesinde güçlü bir tutulma sizi bekliyor. Sıfır dereceler her zaman son derece etkili ve Ay söz konusu olduğunda bu etkinin duygusal stresini en fazla yaşayan burç olabilirsiniz. Ailenizle ve kendinizle ilgili değerlendirme ve farkındalık içinde olabilirsiniz.

Başak

Kontrolünüz dışında gelişen olaylara işaret eden tutulma bilinçaltınızı etkileyen bir alanda gerçekleşiyor. Dolayısıyla rüyalarınız bu tutulma da etkili olabilir aynı şekilde sezgileriniz ve hislerinizde. Maddi dünyada göremediklerinizi fark ettiren bir tutulma yaşayabilirsiniz.

Terazi

Sosyal bir tutulma sizin için bu Ay tutulması. Girdiğiniz veya gireceğiniz yeni sosyal çevrelerin, yeni arkadaşlıkların da habercisi, müjdeleyicisi niteliğinde. Ev, aile ve geçmişe dair konuların baskısı altından sıyrılıp kendi yolunuzu çizmek, kalbinizin sesini duymak isteyebilirsiniz.

Akrep

Aslan burcundaki bu Ay tutulması iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili alanda gerçekleşiyor. Görev ve sorumluluk bilincinizi hissettiren, hedeflerinizi, planlarınızı gözden geçirmenizi ve değerlendirmenizi sağlayan bu tutulmada duygularınızı göstermekten çekinmeyebilirsiniz.

Yay

Burcunuzdaki Jüpiter ve Venüs’ün iyimserliği altında, yurt dışı, yabancılarla ilgili konular, seyahatler, uzak yollar, haberlerle ilgili bir tutulma altındasınız. Keşif ve macera duygunuzu size hatırlatan, bu yönde yapabileceklerinizi vurgulayan bir tutulma yaşayabilirsiniz.

Oğlak

Hayatınız önemli bir değişim süreci altındayken, yaşamınızın her alanında aslında alışık ve tanıdık olduğunuz bir yapılandırma içindesiniz. Bu tutulma kendi gücünüzü, mücadele duygunuzu, yaşamınızı dönüştürme enerjinizi sizi hatırlatacak olan bir tutulma olabilir.

Kova

Karşıt burcunuzda gerçekleşen bu tutulmada ilişkileriniz mercek altında. Evliliğiniz, birlikteliğiniz, ortaklığınızla ilgili yaşayacağınız farkındalıklar gündeme gelirken, ilişkinizde kendi rolünüzü, etkinizi, istek ve beklentilerinizi de değerlendirebilirsiniz.

Balık

Tutulma sağlığınızla ilgili konulara dikkatinizi çekebilir. Çalışma ortamınızda ve gündelik yaşamınızda yaratıcılığınızı ortaya koyarak yapabileceğiniz değişiklikleri planlayabilir, gözden geçirebilirsiniz. Çalışkan, üretken yönlerinizi size hatırlatan bir tutulma olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.