ASLAN ZAMANI BAŞLIYOR

Aslan enerjisine hazır mısınız?

Güçlü Mars’ın ardından Güneş de Aslan burcunda. Zodyağın beşinci burcu olan Aslan kraliyet ve asaletle ilişkilendirilir. Aslan ormanların kralıdır. Cesur, güçlü ve hakim bir görünüm çizer. Gösterişli, dramatik, renkli, canlı ve parlaktır. Zira Güneş bu burcun yöneticisidir. Aslan burcunun elementi ateş, niteliği sabittir. Ateşi ve parlaklığıyla dikkatleri hemen çeker, bulunduğu ortamda gözler ona çevrilir. Sahne, gösteri ve eğlenceyle ilintilidir. İlgi odağı olmayı, alkışı ve takdiri sever. Diğer ateş elementi burçları olan Koç ve Yay'ın aksine daha ağırbaşlı, oturaklı, kendinden emin bir görünüm çizer. Çevresine karşı korumacı bir tavır sergiler ancak kendisine itaati veya saygıyı da bekler. Gururu onun için son derece önemlidir. Her ne yaparsanız yapın, bir Aslan'ın gururuyla oynamamaya çalışın. Sizi tebaasından kolaylıkla çıkarıverir. Tüm bu gösterişli, güçlü ve ağırbaşlı görünümünün altında ise her an eğlenmeye ve oyuna yatkın çocuksu bir kalp yatar. Çocuklarla arası iyidir, onları neşe kaynağı olarak görür ve mutlu olur. Lider konumlar, yönetici pozisyonlar Aslan'a göredir, bir Aslan'ın itaatkar bir memur olması pek de istenen, beklenen bir durum değildir. Hizmet etmekten ziyade hizmet beklerler. Sahip oldukları özgüveni yaratıcılıklarıyla birleştirdiklerinde ise ortaya eşi benzeri olmayan işler, eserler koyabilirler. Sinema, tiyatro ve görsel sanatlarda Aslan burçlarına sıkça rastlamak mümkündür. Aşk ve tutku insanlarıdır. Aşık oldukları kişiye bağlı kalır, ilişkilerinde aşk her şeyin önünde gelebilir. Yaptıkları, değdikleri her işe tutku ve sevgiyle yaklaşır. Çocuklar hayatlarının vazgeçilmezi olabilir. Temel arzusu yalnızca sevmek ve sevilmek olabilir. Sizin onu sevdiğinize inandığında sizin için her şeyi yapabilir. Romantizm, her türlü romantik yaklaşım ve ifade bu burç için önemlidir. Güçlü ve enerjiktir ve herhangi bir kişiye, duruma gönülden inandığında ya da herhangi bir amaca, hedefe gönlünü koyduğunda onu kimse yolundan alamaz. Egonun tuzaklarına düşmemek, karşıdaki kişinin zaman içinde değişebilecek beklentilerini, isteklerini dikkate almak, bir noktaya sabit ve takılı kalmamak, tutkusunu kör bir inada dönüştürmemek bu burcun dikkat etmesi gereken noktaların başında gelebilir.

Güneş’in Aslan burcuna ilerlemesiyle birlikte Aslan burcunun özelliklerini hayatımızın ilgili alanına daha çok taşıyabiliriz. Aşk ve gurur ve beraberinde de egolar öne çıkabilir. Bireyselliğimizi, yaratıcılığımızı daha çok öne çıkarabilir, gösterişli, canlı, renkli bir görünüm çizebiliriz.  Makyaj, aksesuar ve giysilerde abartılı olabiliriz. Dikkat çekmek, konuşulmak, popüler, ünlü olmak istediğimiz bir dönemdeyiz. Egolar bu dönemde öne çıkıyor, dolayısıyla başkalarıyla aramızdaki sürtüşmelere, hiç yoktan ortaya çıkabilecek inatlaşmalara daha çok dikkat etmemiz gerekebilir. Mars da bu süreçte Güneş’e eşlik ediyor, dolayısıyla isteklerimiz, arzularımız ve beklentilerimiz için mücadeleye hazır olabiliriz, bu da sözünü ettiğimiz sürtüşmeleri tetikleyebilir.

23 Temmuz Pazar günü Aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Her yeni ay yeni başlangıçları beraberinde getirirken bu yeni ayın ana temasında kişiliğimizin özgün, parlak, canlı yönlerini ortaya koymak var.  Yeni sosyal çevreler edinebilir, sosyal gruplara dahil olabiliriz. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar edinebiliriz. Bu dostlukların getireceği aşklara da hazır olabiliriz. Bu dönemde yeni bir arkadaş, yeni bir sosyal çevre yoluyla doğan aşklar dikkat çekici olabilir.  Ancak yeni ayla birleşen Mars'ı göz ardı etmemek gerekiyor, zira kendimizi ortaya koymak adına daha cesur, girişken ve mücadeleci bir tutum sergileyebiliriz. Bu durumun ilişkileri yıpratmaması için gayret sarfetmeliyiz. Güçlü, muktedir Aslan enerjisi her ne kadar bizi bireyselliğimizi, yaratıcılığımızı ortaya koymaya itse de kontrollü olmaya gayret etmeliyiz. Kendi isteklerimiz kadar karşımızdakinin duygularını da önemsemeli, haklı olsak bile sevecen ve yumuşak yanımızı korumalıyız. Yüreğimizden gelen sesle, isteklerimiz doğrultusunda bir anda konuyu kestirip atmaya meyledebileceğimiz bir döneme ilerliyoruz.

Aslan burcunun ünlüleri: Jennifer Lawrence, Mila Kunis, Kevin Spacey, Robert de Niro, Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Ben Affleck, Amy Adams, Charlize Theron, Halle Berry, Edward Norton, Roger Federer, Sean Penn, Chris Hemsworth, Yves Saint Laurent, Coco Chanel