Astrolojide Dişil Burçlar Nelerdir?

Google'de 2023 yılında en çok merak edilen konulardan biri de 'dişil burçlar' oldu... Peki, dişil burçlar nelerdir? İşte duygusal ay tarafından yönetilen dişil burçlar hakkında merak edilenler...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Aralık 2023
Astrolojide Dişil Burçlar Nelerdir?

Toplum cinsiyeti maskülenlik ve feminenlik terimleriyle tanımlarken, astrolojide bu iki terim belirli bir enerji türü ile ilişkilendirilmiştir. Astrolojiye göre, burç işaretleri doğasında ya maskülen (eril) ya da feminen (dişil) özelliklere sahiptir ve bu iki kategori, uyumlu bir denge oluşturmak üzere çalışır. Bir burcun hangi kategoriye gireceği, elementine bağlıdır: toprak, su, hava veya ateş.Negatif olan su ve toprak burçları dişildir. Pozitif olan hava ve ateş burçları ise erildir. Dişil burçlar; Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak ve Balık. Eril burçlar ise Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Kova'dır.

Dişil enerjiler, Toprak ve Su burçlarıdır. Bu, bize içgüdülerimizle ve yumuşaklığımızla bağlantı kurmamıza yardımcı olan ayarlı bir enerjidir. Dişil enerji Ay'ı yönetir. Bu "var olma" enerjisi bize almayı yardımcı olur. Bu alıcı enerji, rehberlik için sezgi ve hissetmeyi kullanır. Dişil enerji, hayatın doğal ritmine teslim olmamıza yardımcı olur, onu kontrol etmeye çalışmak yerine. Dişil burçlar daha alıcı ve etkileri daha incedir. İç dünyamızı, duygularımızı ve sezgilerimizi etkilerler.


Boğa (20 Nisan - 20 Mayıs)

Boğa, çok şefkatlidir ki bu da dişil bir özelliktir. Femininliği benimsemek, onlara sıcak ve davetkar bir ortam yaratma olanağı tanır. Boğa, sevdiklerinin güvenliğini her zaman besleyerek sağlamak ister ve bu, cömertliklerini sergileme şekilleridir.

Romantizm ve duygusallık Boğa için doğal gelir. Kendilerini dişilikleriyle uyum içinde hissetmeleri, romantik yanlarını ve duygularını kucaklamalarına olanak tanır. Feminenliğin büyük bir kısmı duygularını ifade edebilmektir ve Boğa duygularının farkında olduğu için bu özellikleri daha da belirgin kılar.


Yengeç (21 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç'in dişil bir burç olması şaşırtıcı değil. Genellikle duyarlı ve duygularına uyumlu olma eğilimindedirler. Savunmasız olabilme yetenekleri, duygularını ifade etmekten çekinmemelerine ve Yengeç'in feminen enerjisini tamamen kucaklamasına olanak tanır.

Yengeç'in diğer feminen özelliği, besleyici doğasıdır. Besleme, geleneksel bir feminen özelliktir ve genellikle iyi bir anneliği tanımlamak için kullanılır. Bu burç, destekleyici ve diğerlerinin ihtiyaçlarına duyarlı olabilir.


Başak (23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak, içgüdülerine güvendiği için çok anlayışlıdır. Sezgisel olmak, dişiliklerini nasıl kucakladıklının bir yoludur.

Başaklar, insanların ihtiyaç içinde oldukları zamanlarda duyarlıdır ve gerçek feminen doğalarına uygun olarak kendilerini yardımcı olmaya bırakırlar.


Akrep (23 Ekim - 21 Kasım)

Güçlü dış görünüşlerinin ötesinde, Akrepler oldukça duyarlı ve duygusal bireylerdir. Kendi savunmasız yanlarını kimlerle paylaşacakları konusunda akıllıdırlar ve dişil içgüdülerini, kendilerine güvenilir gördükleri kişileri seçmek için kullanırlar.

Akrep burcu oldukça sezgisel bir yapıya sahiptir ve içgüdülerine göre hareket eder. Feminen enerji alıcıdır; bu nedenle Akrep, duygularının, bedeninin ve içgüdülerinin ne söylediğinin farkındadır.


Oğlak (22 Aralık - 19 Ocak)

Oğlak'ın iddialı ve hırslı yapısı, onu diğer dişil burç işaretlerine kıyasla daha maskülen kılar. Ancak, Oğlak, maskülen gezegen Satürn tarafından yönetilmesine rağmen, hala bir toprak burcu olması nedeniyle feminen bir burçtur. Onları feminen yapan şey, istikrarlı ve detaylı doğalarıdır.


Balık (19 Şubat - 20 Mart)

Balık, dişil enerjisini tam anlamıyla kucaklar. Duyarlılık, onların güçlü yönlerinden biridir ve bu da feminenlikle uyumlu bir özelliktir. Savunmasız olmak onlar için zor değildir çünkü güven duyarlar.

Balıklar, duygusal bir şekilde şefkatli olan ve duygularını özgürce ifade eden bireylerdir. Kalplerini ve içgüdülerini rehber olarak kullanırlar.


Astrolojide Eril Burçlar Nelerdir?

Astrolojide Sabit Burçlar Nelerdir?


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.