Astrolojide Eril Burçlar Nelerdir?

Eril burçlar nelerdir? Bu makalede bu sorunun yanıtına bakıyoruz... Mantıksal güneş tarafından yönetilen eril burçlar hakkında merak edilenler...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Aralık 2023
Astrolojide Eril Burçlar Nelerdir?

Burçlar doğuştan itibaren ya eril ya da dişil özelliklere sahiptir, yani bu frekanstaki özellikleri alırlar. Ancak önemli olan şudur ki, tüm varlıklar ve astrolojik cisimler, hem eril hem de dişil enerjiyi içerir. Biz her ikisi arasında bir karışımız ve bunlar cinsiyetle pek bir ilgisi yoktur. Eril ve Dişil enerji türleridir. Bazı burçlar daha çok eril özelliklere sahip olabilir, ancak bu, onların erkekleri daha fazla ya da daha az etkilediği anlamına gelmez. Benzer şekilde, diğer burçlar dişil özellikler taşıyabilir, ancak sadece kadınları etkilemez. Tüm burçlar, tüm cinsiyetleri farklı şekillerde etkiler, sadece farklı yollarla...Su ve toprak burçları dişildir. Hava ve ateş burçları ise erildir. Dişil burçlar; Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Oğlak ve Balık. 

Eril burçlar ise Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Kova'dır.

Eril enerjideki burçlar, Ateş ve Hava burçlarıdır. Mantıksal yöneten enerjidir. Bu, "yapma" enerjisi olup bize hareket etmemizde yardımcı olur. Mantıksal ve pratik önlemler aracılığıyla sonuçlar elde etmeye çalışan bir enerjidir. Eril burçlar genellikle daha doğrudan ve enerjiseldir. Bu burçlar, dış dünya ile etkileşimimizi etkiler. Bir gezegen eril bir burçta olduğunda, bu gezegen bu dışa dönük enerjiyi benimser.

Eril astrolojik burçlar, bize dünyaya kendimizi ifade etme konusunda yardımcı olur. Enerjimizi dışa çıkarmamıza ve diğerleriyle anlamlı alışverişlerde bulunmamıza yardımcı olurlar. Ayrıca, çevremizle etkileşimde bulunmamıza ve durumları nesnel bir şekilde değerlendirmemize, öznel gerçekliğimizi bir kenara koymamıza yardımcı olurlar.


Koç (21 Mart - 19 Nisan)

Koç, ateş elementi olan bir burçtur ve ateşli, spontan kişiliği ile tanınır. Bu enerji iyi bir şekilde yönlendirildiğinde, Koç'u harika liderler yapan tutku ve hırs ortaya çıkar. Ancak bu eril enerji, Koç'u bazen düşüncesiz ve zaman zaman saldırgan kılabilir.


Aslan (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Ateş burcu Aslan, Güneş tarafından yönetildiği için Aslan'ın eril enerjisi çok belirgindir. Aslan yaratıcı ve karizmatik bir yapıya sahiptir ve kendini kolayca kalabalıktan ayırabilir, çünkü dikkatleri üzerine çekme eğilimindedir.

Aslan'ın eril enerjisi, özgüveni, kararlılığı ve zaman zaman kibirli tavrında görülebilir.


Kova (20 Ocak - 18 Şubat)

Kova'nın eril enerjisi genellikle dünyada bir fark yaratma konusunda harekete geçme eğilimini yansıtır. Kova çok cömert ve maceracıdır ve asi doğasıyla bilinir.


Terazi (23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi, her şeyde adalet arayışıyla karakterize edilir. Terazi'nin yönetici gezegeni Venüs olduğu için, Terazi'nin özelliklerinin birçoğu aslında daha çok dişil enerjiyi yansıtır. Ancak, hava burcu olması onu eril yapar.

Aslında, Terazi, Venüs tarafından yönetilen dişil enerjinin dengeleyicisi olan Boğa'nın eril bir temsilcisidir. Boğa daha çekingenken, Terazi daha sosyaldir. Boğa kendi yollarında sıkışıp kalırken, Terazi daha diplomatiktir.


İkizler (21 Mayıs - 20 Haziran)

İkizler, zekasıyla bilinen bir hava burcudur.

İkizler aslında duygusal bir yapıya sahiptir, birçok dişil burç gibi... Ancak, eril burçların enerjisinin dışa yönelik bir temsilini ortaya koymasıyla, İkizler'in duygusal doğası sıklıkla duygu dalgalanmalarında görülür.


Yay (23 Kasım - 21 Aralık)

Yay, şanslı Jüpiter tarafından yönetilen burçların maceracısıdır. Yay burçları iyimser ve tutkulu olup, zekaları ve merakları nedeniyle bir yerde uzun süre kalamazlar.

Sürekli bilgiye duydukları ihtiyaç, onları sürekli bir sonraki şeye geçmelerine neden olduğundan, bu durum onları düşüncesiz ve düzensiz yapabilir.


Astrolojide Dişil Burçlar Nelerdir?

Astrolojide Sabit Burçlar Nelerdir?


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.