BALIK BURCUNDA DOLUNAY: HAYALLER VE GERÇEKLER MELODRAMI

Dolunay 6 Eylül Çarşamba günü gerçekleşiyor ve hayal dünyamızı tetikliyor.

Işıklar, başka bir deyişle, Güneş ve Ay, Başak-Balık burcu ekseninde karşı karşıya gelirken hayaller ve gerçekler arasında gelgiti yaşıyoruz. Duygusal hassasiyetler zirve yaparken hayal dünyasına kendimizi kaptırmaya, başta ilişkiler olmak üzere içinde bulunduğumuz durumu fazlasıyla idealize etmeye açığız.

Her dolunay gibi bu dolunay da farkındalığımızı yükselterek günün sonunda gerçekleri daha açık şekilde görmemizi sağlayabilir. Ancak bu sefer yolu bulmak kolay olmayabilir, duygu, hayal, rüya denizi bize her zamankinden daha cazip, gözalıcı ve kolay gelebilir. Hayatı akışa bırakıp birilerinin bizi yönlendirmesine, hayatı bizim için ele almasına, karar vermesine izin verebiliriz. Hal böyle iken uğrayacağımız kayıplara, göreceğimiz zararlara dikkat etmeliyiz. Günlük yaşamın zorluklarından, çalışma ortamının şartlarından, detayların, hesapların bunaltıcılığından kaçma ihtiyacı gerçek istek ve arzulardan feragat etmekle, vazgeçmekle sonuçlanabilir.

Öte yandan hazır kendimizi bu kadar akışta hissederken hizmet, yardım, el uzatma isteklerimiz yükselebilir. Başkalarına destek ve yardımcı olma arzularıyla dolabiliriz ve bunu aksiyona, eyleme dönüştürebiliriz. Başkaları için çalışabilir, hayır, bağış işlerinde görev alabilir, enerjimizi başkalarına faydalı olabileceğimiz alanlara kanalize edebiliriz. Bu bağlamda ikili ilişkiler ve ortaklıklar dikkat çekici, başka deyişle bunu yalnız yapmak istemeyebilir, yanımızda eşimiz, dostumuz ya da en yakınımız olmasını isteyebiliriz.

Dolunay haritasında Venüs ve Merkür Aslan burcunda, bu da yaptıklarımızı, fedakarlıklarımızı, hizmetlerimizi göstereceğimize, teatral bir havaya bürünebileceğimize işaret ediyor. Duygusal şovlar, göz boyayıcı sunum ve duruşlar, etkileyici drama dolunayın getirebilecekleri arasında.

Koç

Dolunayda sezgileriniz doğru yolu gösterebilir. Özellikle ilişkiler konusunda mağduriyet ve fedakarlıklarınızı daha açık şekilde görebilir, hissedebilirsiniz. Bu durumun yaratabileceği duygusal ağırlıktan kurtulmak için sanatsal etkinliklere ve hayır, bağış işlerine ağırlık verebilirsiniz.

Boğa

Dolunay sosyal yaşamınızda, arkadaşlık ilişkileriniz üzerinden etkisini gösterebilir. Ortak duyguları birlikte paylaşabilir, ortak uğraş ve çabalarla başkalarına faydalı olmayı isteyebilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirebilir, bazılarını sonlandırma ya da devam kararı alabilirsiniz.

İkizler

Dolunay iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili farkındalıkları beraberinde getirirken hedeflerinize, planlarınıza tutunmanız gerekiyor. Bu alanda kendinizi fazlasıyla akışa kaptırmış olabilir veya bu şekilde hissedebilirsiniz. Değerlendirmelerinizde objektif ve gerçekçi olmaya çalışmalısınız.

Yengeç

Dolunay yurt dışı ve yabancılarla ilgili konuları, uzaklarla veya seyahatlerle ilgili gelişmeleri gündeminize getirebilir. Uzaklarda daha rahat, mutlu olacağınıza olan inancı idealize edebilirsiniz. Gerçekler ise burada halen yapmanız gerekenler olduğunu hatırlatıyor. Her zamanki gibi sezgileriniz size doğru rotayı gösterecek.

Aslan

Dolunayda yaşam, doğum, ölüm gibi konuları daha çok sorgulayabilirsiniz. Metafizik, psişik konular her zamankinden çok ilginizi çekerken, mücadele konusunda bırakma, akışta kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Mantığınız, zihniniz ve aklınız gerçekler ve yapmanız gerekenler konusunda doğruyu gösterecek gibi görünüyor.

Başak

Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay yaşanan onca olay ve birikimlerin ardından ilişkileriniz konusunda bir değerlendirme yapmanızı sağlayabilir. Bu dolunay ilişkiniz ve gidişatı konusunda bir karar anı olabilir. Gerekli gördüğünüz mücadeleyi göstermekten geri durmayabilirsiniz.

Terazi

Kontrolünüz dışındaki gelişmelere seyirci kalmaktan ya da bunları izlemekten başka çareniz veya imkanınız yok gibi görünse de yine de bu karmaşanın içinde bir şekilde yolunuzu bulmaya çalışabilirsiniz. Eşiniz, sevgiliniz veya yakın arkadaşınız en büyük yardımcınız olabilir.

Akrep

Dolunay sevdikleriniz, aşkınız ve tutkularınız uğruna yaptığınız fedakarlıklara işaret ediyor. Aşk hayatınızda içinde bulunduğunuz durumu fazlasıyla idealize ediyor olabilirsiniz. Bu aşırı hayalcilikten sizi çekip kurtaracak olan ise size destek olan arkadaşlarınız ve sosyal alandaki aktiviteleriniz olabilir.

Yay

Dolunay ev ve aile yaşamınıza dair farkındalıklar getirirken yaşadıklarınızı ve geçmişinizi değerlendirirken dengeyi yakalamaya, objektif ve gerçekçi olmaya çalışmalısınız. Uğradığınız zarar veya kayıpların bir duygu denizinde kaybolmanıza yol açmadığından emin olun.

Oğlak

Dolunay zihninizde yarattığınız hayal ve illüzyonları işaret ediyor. Hatırlamanız gereken ise her şeyin gerçekte aslında hayal ettiğinizden çok farklı olabileceği. Dolunay duygularınızı engin bir deniz gibi ifade edebileceğinize dikkat çekiyor ancak yanlış anlama ve anlaşılmalara da dikkat etmelisiniz.

Kova

Maddi konularda, iş ve para konularında içinde bulunduğunuz durumu olduğundan çok farklı, karmaşık görmeye meyilli olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise maddi alanda farkına varacağınız gerçeklerin duygusal krizlere yol açmaması. Güvenle ilgili gelgitlerin üstesinden gelmeye çalışmalısınız.

Balık

Dolunay hayatınızda önemli bir karar anı ve dönüm noktası olabilir. Bugüne kadar yaşadıklarınızın nihai bir değerlendirmesini yapabilir, geleceğinizin bundan sonraki gidişatına karar verebilirsiniz. İlişkinizle ilgili devam veya sonlandırma kararı gündeme gelebilir ancak karşı tarafı ve onun dirayet ve mücadelesini hafife almamalısınız.