17 ŞUBAT'TA BALIK BURCUNDA MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

17 Şubat’ta başlayan Merkür retrosu altında iyice dağılmamaya dikkat! Burcunuza göre merkür retrosunun etkileri değişiyor ama genel olarak bu dönemde akıllar dağılabilir, zihinler bulanıklaşabilir.

Merkür retrosu Merkür’ün zaten en karışık olduğu burç olan Balık burcunda başlıyor. Zeka, entelektüellik ve becerileri yönete Merkür zayıf olduğu bir burçtayken üzerine retrosu tam tuz biber olacak gibi görünüyor. 3 hafta sürecek bu dönemde herhangi bir sözleşme, anlaşma veya ticari mukaveleye imza atarken en az iki üç kez düşünmeye, maddeleri iyice incelemeye özen göstermeliyiz. Maddi konularda hesap hatalarına, gözden kaçan rakamlara, detaylara ayrıca dikkat etmeliyiz. Bu dönemde bozulan elektronik cihazlar, kilitlenen haberleşme, ertelenen görüşme ve ziyaretler karşısında alternatif planımız olmasını sağlayabiliriz. İletişim açısından yanlış anlama ve alınganlıklar bu süreçte epeyce yorabilecek gibi duruyor. Bu retronun en fazla etkileyeceği burçlar Koç, Terazi, Oğlak, Aslan olabilir.

Burcunuza göre Merkür retrosunun etkilerine gelecek olursak:

Koç

Bu üç haftalık dönemde özellikle unutkanlığa, akıl tutulmasına ve dalgınlığa çok daha fazla dikkat etmeli, mümkünse yapacaklarınızı önceden planlamalı ve bunların dışına çıkmamalısınız.

Boğa

Merkür retrosunda sosyal iletişime bir kat daha dikkat etmelisiniz. Arkadaş çevrenizde çoğu gereksiz gibi görünen pek çok alınganlık ve yanlış anlamayla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

İkizler

Merkür retrosunda özellikle patron, yönetici konumunda kişilerle iletişime, yanlış anlama ve anlaşılmalara biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Planlı, düzenli ve organize olmaya çalışmalısınız.

Yengeç

Merkür retrosunda yurt dışı ve yabancılarla iletişimde doğabilecek aksaklıklar karşısında tedbirli olmalısınız. Ayrıca seyahat planlarınız konusunda kafa dağınıklığı ve unutkanlıklara dikkat etmelisiniz.

Aslan

Merkür retrosunda ortak maddi konularda, iş ve para konularında, yatırım, finans işlerinde hesaplara, bütçeye çok daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. İhmal ve aldanmalara karşısında uyanık olmalısınız.

Başak

Merkür retrosu özellikle birebir iletişim ve ilişkilerde başınıza epeyce iş açabilir. Dolayısıyla kendinizi doğru ifade etmek ve karşı tarafı da doğru anlayıp algılamak için biraz daha temkinli davranmanız gerekebilir.

Terazi

Merkür retrosunda özellikle gündelik yaşamınızda ve çalışma ortamınızda ilişkilere ve iletişime daha çok dikkat etmelisiniz. İhmal ve unutkanlıklar işlerin kolayca sarpa sarmasına neden olabilir.

Akrep

Merkür retrosunda aşkta ve sevdiklerinizle iletişimde ortaya çıkabilecek aksaklık ve yanlış anlamalara karşı daha dikkatli ve uyanık olmalısınız. Aşkınızı doğru ifade edebilmek ve anlatmak biraz daha gayret gerektirebilir.

Yay

Merkür retrosu aile ilişkilerinde ve aile içi iletişimde aksaklıklara, yanlış anlamalara ve bolca alınganlığa sürükleyebilir. Uykusuzluğa ve unutkanlığa bu dönemde daha çok dikkat etmelisiniz, zihninizi dinlendirmelisiniz.

Oğlak

Merkür retrosunda icari konularda temkinli davranmalı, sözleşme ve anlaşma konularını gerektiğinde zamana bırakmalı, en az iki üç kez etraflıca düşündüğünüzden emin olmalısınız. Yakın çevre ilişkilerinde sağduyunuza güvenin.

Kova

Merkür retrosu özellikle maddi konularda, iş ve para konularında hesap hatalarını, dikkatsizlikleri beraberinde getirebilir. Alışveriş, harcamalar kafa karıştırabilir, fiyat etiketlerine bir kez daha dikkat ettiğinizden emin olmalısınız.

Balık

Burcunuzda geri giden Merkür iletişimde epeyce dağınıklığa yol açabilir. Kendinizi doğru ifade etmekte veya anlatmakta zorlanabilirsiniz. Alınganlık ve yanlış anlamalara özellikle dikkat etmelisiniz.

17 ŞUBAT'TA BALIK BURCUNDA MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR