BALIK BURCUNDAKİ DOLUNAYIN ÜZERİNİZDEKİ ETKİLERİ

Zodyağın çok boyutlu, anlam dolu burcunda gerçekleşen dolunay bilinçaltımızı harekete geçiriyor. Rüyalarımız bizi engin bir farkındalığa sürüklerken pratik yaşamın iplerini elden kaçırmamak gerekiyor.

Ballık burcunda dolunay 14 Eylül Cumartesi sabah saatlerinde gerçekleşiyor. Sonbahar esintileri, Güneş’in solan parlaklığıyla farklı bir mevsime evrilen doğa kendini iyiden iyiye hissettirirken bilinçaltımız bu değişikliğe uyumlu olarak uyanış ve farkındalık sürecinden geçiyor. 

Balık burcundaki dolunay bu büyük farkındalığın zirve anı sayılabilir. Artık tutunduğumuz bazı şeyleri geride bırakmamız, vazgeçmemiz gerektiğini hatırlatan bir uyandırma zili niteliğinde olabilir. Bu dönem belki de en çok rüya gördüğümüz, en çok hayal kurduğumuz, uzun uykulara dalmayı daha çok isteyeceğimiz zaman olabilir. Kendimizi akışın sularına bırakmakta hiç zorlanmamakla birlikte pratik yaşamın gerekliliklerini unutmamak gerekiyor. Keza dolunayın karşısında ilerleyen Mars yapmamız gerekenler konusunda epeyce zorlayıcı olacak ve daldığımız uyku ve rüyalardan bizi uyandıracak nitelikte. 

Dolunaya eşlik eden Neptün her ne kadar zihnimizi darmaduman edip bizi dağılmaya itse de bu dağınıklık müthiş bir yaratıcılığı beraberinde getirebilir, ister istemez sanatsal, ruhsal, uhrevi konulara çekilmiş hallerde de bulabiliriz kendimizi. Bu yeteneksel zenginliği, yaratıcılığı pratik yaşama aktardığımızda müthiş işler başarabilir, güçlüklerin üstesinden gelebiliriz.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

Koç

Bilinçaltınız hareketli, rüyalarınız capcanlı ve renkli. Bu engin denizde kaybolmaya hazır olsanız da gündelik yaşamın gereklilikleri kendilerini hatırlatarak araya giriyor, yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Boğa

Yeni bir ufka, vizyona doğru geniş hayallerinizi size hatırlatan bu dolunay her şeyin mümkün olduğunun altını çizebilir. Ancak bunun sevdikleriniz, aşkınız için yapmanız gerekenler adına bir bedeli olacağını da unutturmayacak.

İkizler

Hedefleriniz, planlarınız doğrultusunda peşinden koştuğunuz binlerce hayaliniz olabilir. Bunları gerçekleştirmek için aklınız ve zihniniz kadar belki de biraz geri plana attığınız hassasiyetlerinizi, yaratıcılığınızı size hatırlatan bir dolunay geçirebilirsiniz.

Yengeç

Uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularla ilgili ardınızda bırakmanız ya da kabullenmeniz gerekenleri size hatırlatan bir dolunay sizi bekliyor. Hayallerinizin gerçeğe kavuşması için belki biraz en yakınınızda yapmanız gerekenlere bakmalısınız.

Aslan

Ortak maddi konularda, para ve iş konularında içinden geçtiğiniz dağınık dönem pek çok noktada farkındalığınızı yükseltmiş durumda. Dolunayda ruhunuzdaki dönüşümü hissedebilirsiniz. Yeteneklerinize, yaratıcılığınıza güvenmelisiniz.

Başak

Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay evliliğiniz, birlikteliğiniz veya ortaklığınızla ilgili direttiğiniz konularda kabullenme ve vazgeçişleri beraberinde getirebilir. Yükselen farkındalığınızla ortaklık noktasında bazı kararlar alabilirsiniz.

Terazi

Gündelik yaşamınızın tam ortasında, binlerce iş ve uğraş arasında kaybolmuşken dahi akışın, maneviyatın zenginliğini hissettiğiniz karmaşık bir dönemden geçiyorsunuz. Bırakmanız, vazgeçmeniz gereken son birkaç şeyi de sezgileriniz ve rüyalarınız sayesinde görebilirsiniz.

Akrep

Dolunayın merkezinde sevdikleriniz, aşk yaşamınız ve varsa çocuklarınızla ilgili konular var. Dolunayın getirdiği müthiş farkındalık size bugüne dek sınırsızca ve hatta fütursuzca yapmış olduğunuz fedakarlıkları hatırlatıp sizi daha gerçekçi olmaya itebilir.

Yay

Bu dolunayın getirdiği zengin farkındalık denizi bugüne dek ötelediğiniz, baskıladığınız bazı ailevi ve geçmişe dair konularda artık idrak ve kabullenme getirebilir. Hedeflerinize, planlarınıza odaklanmak için bunu yapmanız gerekiyor, rüyalarınızdan kaçamadığınız bir noktada olabilirsiniz.

Oğlak

Dolunay yakın çevreniz, komşu ve kardeşlerinizle ilgili konuları aydınlatırken zihinsel boyutta yaşadığınız karmaşayı da size gösterebilir. Düşüncelerinizi toparlamakta zorlandığınız noktada bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak, yabancı kişi veya diyarlara yol almak destekleyici olabilir.

Kova

Maddi sorumluluklarınızı, maddi konularda, iş ve para konularında takınmanız gereken gerçekçi ve ayakları yere basan yaklaşımları size hatırlatan bir dolunay geçirebilirsiniz. Sezgileriniz pratik yaşamda atmanız gereken somut adımlar konusunda yol gösterebilir.

Balık

Burcunuzda gerçekleşen bu Sonbahar dolunayı çevresel koşullarınızın artık değişmeye yüz tuttuğu konusunda bir hatırlatma, uyandırma zili niteliğinde. Bu doğrultuda artık yaşamınızla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Karşıdan gelen uyarıları, rehberliği ise dikkate almalısınız.