BURÇLAR MERCEK ALTINDA: NİSAN ASTROLOJİSİ

Satürn ve Mars’ın yan yana Kova burcunda ilerlediği Nisan ayı teknolojinin, yenilikçi iş ve uğraşların, farklı ve sıra dışı fikirlerin yaşamımıza daha çok yansıdığı bir ay olarak dikkat çekiyor.

Nisan ayında büyük gezegen hareketleri, retrolar, Güneş ve Ay tutulmaları gibi astrolojinin dikkat çekici unsurları olmasa da yıldızların, Güneş ve Ay’ın birbirleriyle kurduğu açılar oldukça etkili olabilir. Yazımızda bu açıların denk geldiği tarihleri de okuyabilirsiniz.

Ay boyunca birlikte ilerleyen Satürn ve Mars özellikle sosyal yaşama teknolojik boyutu çok daha fazla taşıyor. İş ve çalışma yaşamında da teknolojik imkânları daha çok kullanabiliriz. Nisan ayının başında Venüs’ün İkizler burcuna ilerlemesi söz ve konuşmalarımıza daha pozitif, anlayışlı ve düşünceli bir ton getirebilir. Bu transit eğitim konularında destekleyici olabilir. 8 Nisan’daki dolunayda ikili, birebir ilişkilere, evlilik ve ortaklık konularına dikkat çeken bir dolunay. Bu dolunayda ilişkimizi sorgulayabilir ve bazı yeni kararlar alabiliriz. 11 Nisan’da Merkür’ün burç değiştirmesi sözlerimizi sertleştirebilir, öfke ve kızgınlığımızı dile dökebiliriz, dolayısıyla kalp kırmamaya dikkat. 19 Nisan’da Güneş’in burç değiştirmesiyle maddi ve parasal konulara daha çok odaklanabiliriz, harcamalara özellikle dikkat etmek gerekebilir bu dönemde. 22 Nisan’daki yeni ayla birlikte iş ve para konularında yeni başlangıçlar ve yeni bir dönem söz konusu olabilir.

Nisan ayının dikkat çeken tarihlerine bakacak olursak;

4 Nisan: İşleri toparlamak, organizasyon becerilerimizi konuşturmak adına elverişli bir gün olabilir. Maddi konularda yapıcı adımlar atabiliriz. Ancak gerçekçi bakış açımızı korumamız, düşüncelerde dağılmamamız da gerekiyor.

3-4-5 Nisan: Yine önemli tarihler, bakış açımızda, düşünce ve fikirlerde önemli dönüşümlere işaret edebilecek Jüpiter Plüton kavuşumu oldukça dikkat çekici olabilir.

7 Nisan: Harcama, para, yatırım konularında daha dikkatli olmak gerekebilir.

14 Nisan: Her türlü zorluğa karşı girişimci ve cesur yanımızı ortaya çıkarmaya çalışabiliriz, özgüvenimizi sarsmamaya özen göstermeliyiz.

21 Nisan: Kötümser olmamaya, sabrımızı korumaya gayret göstermeliyiz. Girişimci yanımızı bir miktar törpülememiz gerekebilir. Yalnız halledebileceğimiz konularda başarılı olabiliriz.

25 Nisan: Kendimizi yoğun ve meşgul edici işlere odaklayarak gereksiz düşüncelerden korumak adına dikkat çekici olabilir.

26 Nisan: Kendimizi yeterince ifade edemediğimizi düşünebiliriz, dikkat ve konsantrasyon eksikliği doğabilir.

27 Nisan: Ani gelişme ve değişimleri, özgürlük hissini beraberinde getirebilir, maddi konulara dikkat etmeliyiz.

28 Nisan: Söz ve mesajlar konusunda biraz daha dikkatli olmak gerekebilir, sert mesajlar yanlış anlaşılabilir.

30 Nisan: İlginç, sıra dışı ve hatta çılgın olabilecek fikirler ya da beklenmedik haberler söz konusu olabilir.

Burçlarınıza özel yorumlar için burayı tıklayabilirsiniz.