Burçların En Sevilmeyen Yanları

Burçların en olumsuz, sevilmeyen yanları neler? Astrolog Funda Koç'a sorduk.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Aralık 2023
Burçların En Sevilmeyen Yanları iStock

Google 2023 yılında burçlara ilişkin en çok aranan soruları paylaştı. İlginç bir şekilde ilk sırada 'en sevilmeyen burçlar' var... Yani, Türkiye'de internet kullanıcıları yıl boyunca burçlarla ilgili en çok bu soruya yanıt aramış. Peki bu konuda astrolog görüşü ne?

Google verilerine göre 2023 yılında burçlarla ilgili yanıtı çok aranan 3 soru şöyle olmuş: En sevilmeyen burçlar, En üzgün burçlar, En tatlı burçlar... Peki, en sevilmeyen burçlar sorusuna yanıt verilebilir mi? Astrolog Funda Koç "Hepimizin hem iyi hem de kötü tarafları vardır" diyor. Ona göre bu soruya yanıt için burçların en sevilmeyen tarafları sıralanabilir. Örneğin İkizler burcu kararsızlıkları; bazen duygusuz bir işkolik tavırlarıyla Oğlaklar; en mükemmel benim edasıyla Aslanlar; bazen manipülasyon ustası olabilen yengeçler bu yönleriyle sıralamaya girebilir.

İşte astrolog Funda Koç'a göre burçların en olumsuz, pek de sevilmeyen yanları:

Koç: Koç burcu, tutkulu liderlikleriyle dağları yerinden oynatabilen bir enerjiye sahip. Ancak, inatçı doğaları ve düşünmeden önce harekete geçme eğilimleri, zaman zaman sinirli tepkilere yol açabilir. Mars'ın etkisi altında, öfkeli, kıskanç ve rekabetçi yönleriyle bilinirler. Bu tutkulu savaşçılar, başarı için savaşırken içlerindeki çocuksu yanı da gösterirler.

Boğa: Boğa burçları, inatçı doğalarıyla dikkat çeker. Değişime karşı direnç gösterme eğilimleri, kendi yollarından sapmamalarına ve yeni fikirlere kapılarını kapatmalarına neden olabilir. İlişkilerde gerginlik yaratan bu özellik, genellikle başarısızlık veya yanılma korkusundan kaynaklanır. Risk almaktan çekindikleri için güvendikleri yolda ilerlemeye devam ederler.

İkizler: İkizler burcu, odaklanmakta zorlanma ve kararsızlık yaşama eğilimiyle dikkat çeker. Ancak, en belirgin özellikleri yüzeysel olma eğilimidir. Genellikle detaylara değil, görünüşe odaklanarak önemli nüansları kaçırabilirler. İkizler, derinliğe inmek ve yüzeysel olana kapılmak yerine önemli anlamları keşfetmek için çaba sarf etmelidir.

Yengeç: Yengeç burçları duygusal derinlikleriyle dikkat çeker, ancak en dikkat çekici özellikleri manipülatif doğalarıdır. İkna edici güçleriyle istediklerini elde etme eğiliminde olan Yengeçler, duygusal oyunlarla insanların duygularıyla oynayabilirler. Bu, ilişkilerde güven kaybına ve duygusal incinmelere yol açabilir. Derin bir sevilme ve kabul edilme arzusu, onları manipülasyona sürükleyebilir.

Aslan: Aslan burçları, sıklıkla dikkat çekmeye ve ön planda olmaya eğilimlidir. Ancak, en çarpıcı özellikleri kibir dolu doğalarıdır. Kendi imajlarına ve başarılarına yoğunlaşarak çoğu zaman övünmeye meyillidirler. Bu kibir, Aslan'ın yaşama coşkuyla yaklaşımını yansıtırken, aynı zamanda başkalarına karşı alçakgönüllü olmalarını zorlaştırabilir.

Başak: Başak burçları, detaylara olan yoğun ilgileriyle öne çıkarlar, ancak bazen bu özellikleri aşırı eleştirel bir tutuma dönüşebilir. En belirgin özellikleri, kendilerine ve çevrelerine karşı yüksek standartlar belirleyerek, mükemmeliyetçilikleriyle dikkat çeker. Bu tutum, potansiyel fırsatların kaçmasına ve olumlu yönleri görmekte zorlanmalarına neden olabilir. Eleştirel yapısı, Başakların kendilerini ve başkalarını aşırı sert bir biçimde değerlendirmelerine ve yardımı kabul etmekte zorlanmalarına yol açabilir.

Terazi: Terazi burçları, karar vermekte zorlanmaları ve denge arayışlarıyla öne çıkarlar. Ancak, en dikkat çekici özellikleri çatışmalardan kaçınma eğilimleridir. Teraziler, herkesi memnun etmeye çalışarak aşırı ilgili ve duygusal olarak yorucu olabilirler. Duygularını ifade etmekten kaçınma tutumları, kendi seslerini duyurmada güçlük yaşamalarına neden olabilir.

Akrep:

Akrep burcunun en olumsuz yönleri arasında aşırı sahiplenici ve kıskanç olma eğilimleri bulunuyor. İlişkilerinde sadakat beklemeleri, çevrelerine güvenmekte zorlanmalarına ve baskıcı bir atmosfer yaratmalarına sebep olabiliyor. Manipülatif yetenekleri ve gizemli doğası, Akrepleri etkileyici kılıyor; ancak bu özellikleri, kötü niyetle kullanıldığında şüphe uyandırabiliyor.

Yay: Yay burçları, bağımsızlık arzusuyla bilinir, ancak fevri doğaları bazen düşüncesizce söz söyleme eğilimine yol açar. Dürtüsel davranışları, aceleci kararlar almalarına ve fikirlerinde aceleci olmalarına neden olabilir. Yavaşlamayı öğrenmeli, eylemlerinin uzun vadeli sonuçlarını düşünmeli ve sözlerine dikkat etmeli, böylece olumsuz özelliklerini dengeleyebilirler.

Oğlak: Oğlak burçlarının en olumsuz yönü, kibirli olma eğilimleridir. Kendilerini ifade etme ve durumları ele alma konusunda üstünlük havasına kapılabilirler. Bu kibirli tutum, diğer insanları küçümseme ve empati eksikliğine neden olarak sosyal ilişkileri olumsuz etkileyebilir.

Kova: Kova burçları, en olumsuz yönleriyle mesafeli ve ilgisiz olma eğilimindedir. Bu durum, insanlarla bağlantı kurmalarını zorlaştırır ve bağımsızlıklarını vurgular, ancak aynı zamanda izole edilmiş hissetmelerine neden olabilir. Kovaların daha açık, ilgili ve savunmasız olmayı öğrenmeleri önemlidir.

Balık:  Balık burçları, aşırı duyarlılıkla öne çıkan bir özellikleri nedeniyle eleştiriyi kişisel olarak alabilir ve sıkça gerçeklikten kaçma eğiliminde olabilirler. Bu durum, Balıkların derin duygusal hislere sahip olmalarına rağmen, önemli değişiklikleri veya hayal kırıklıklarını işlemelerini zorlaştırabilir.


En İnatçı Burçlar Hangileri?

Astrolojide Eril Burçlar Nelerdir?


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.