BURCUMUZA GÖRE PARAYLA İLİŞKİMİZ

Uranüs 6 Mart’ta astrolojide maddi konuları temsil eden Boğa burcuna geçiyor ve 7 yıl kadar da bu burçta kalacak. Maddiyat ve parayla ilişkimizi gözden geçirmenin tam zamanı olabilir.

4 element, ateş, toprak, hava ve su astroloji açısından oldukça önemli. Ateş elementi bizi harekete geçiren, toprak ise tam tersi yere, maddeye bağlayan unsurları, hava düşünce ve zihin boyutumuzu, su ise duygusal, algısal, sezgisel yönlerimizi şekillendiriyor. Zodyağın 12 burcu da bu 4 element çerçevesinde değerlendiriliyor. Koç, Aslan, Yay ateş, Boğa, Başak, Oğlak toprak, İkizler, Terazi, Kova Hava ve Yengeç, Akrep, Balık su elementinden burçlar olarak gruplanıyor ve bu elementlerin özelliklerini taşıyorlar.

Bu dönemde gezegen transitleri toprak elementi burçlarda seyrederken Uranüs de 6 Mart’ta yine toprak elementinden Boğa'ya geçiyor. Boğa burcu, maddi ve manevi varlıklarımızı, paramızı ve yeteneklerimizi, değer algımızı, güven ve istikrar yaklaşımımızı temsil eder ve doğum haritalarımızda bulunduğu eve (ki bu alan burca ve yükselen burca göre belirlenir) ve bu evdeki gezegenlere ve bunların açılarına göre anlam kazanır. Boğa, bu dünyada maddi ve somut olarak sahip olduklarımız, değer verdiklerimizdir. Başta bedenimiz olmak üzere dokunabildiğimiz, tensel olarak hissedebildiğimiz her şeydir. Yaşamımızda güvenle ilişkilendirdiğimiz, neye ve nasıl güven duyduğumuzu gösteren alandır.

İçinden geçtiğimiz bu dönemde Boğa burcundaki hareketlilik oldukça dikkat çekici. Uranüs’ün 6 Mart’tan itibaren yaklaşık 7 yıl gibi uzunca bir süre kalacağı Boğa burcu, hayatımızın maddi, parasal boyutunda epeyce inişli çıkışlı olabilecek bir döneme işaret ediyor, dolayısıyla bu yönümüzü anlamak çok daha elzem görünüyor. O zaman gelin bu dönemde burçlara göre maddiyat ve parayla ilişkimizi gözden geçirelim:

Koç

Boğa burcu ikinci eviniz. Bedeninizden, kimliğinizden hemen sonra geliyor. Girişimci, öncü ve lider karakteriniz ancak parasal ve maddi olarak tatmin olunca rahata erebiliyor. Bu dönemde maddi konulardaki çalkantılar ve iniş çıkış değer yargılarınızla birlikte değer ve güven algınızı yeniden gözden geçirmenizi ve gereken değişimleri gerçekleştirmenizi sağlayacak.

Boğa

İstikrarsız, tutarsız ve güvensiz bir yaşam sizin için söz konusu değil, zira varlığınız maddi boyutla şekilleniyor, fiziksel, bedensel, tensel her şeyi sizin için vazgeçilmez kılıyor. Doğum haritanıza göre gezegenler, açılar nasıl şekillenmiş olursa olsun önünde sonunda bu maddi ve parasal güveni teşkil edeceğiniz bir yaşam bekliyor sizi. Bu dönem ise gereken değişimleri yapmanızı sağlayacak kıvılcımları getirecek.

İkizler

Boğa burcu, ruhunuzda varolan ancak dışarıda gözlemlenmeyen yanınız. Güven teması sizi ruhen huzura erdiren konu, maddi konuları gizli, kapalı, kendi içinizde yaşamayı seviyor olabilirsiniz. Kazancı, parayı doğal ve akışında karşılıyorsunuz ve dolayısıyla her türlü sürprize ve rastlantısal gelişmeye açıksınız. Paranızı harcama konusunda da kendinizi kasmayan bir yapınız olabilir. Ancak Uranüs geçişiyle birlikte bu dönemde bu akışı tetikleyen kıvılcımlar farklı sürprizleri beraberinde getirebilir.

Yengeç

Maddiyat ve para geleceğe daha fazla güven duymanızı sağlayan alan. Bu yönde ortak iş ve çalışmalara oldukça yatkın olabilirsiniz. Dostluklarınız ise tamamen güvene dayalı. Para kazanma konusunda son derece yenilikçi, sıra dışı ve farklı yaklaşımlarınız olabilir. Aynı farklılığı paranızı harcadığınız alanlarda da gösterebilirsiniz. Bu dönemde Uranüs’ün getireceği kıvılcım ve hareketlilik önemli değişimleri beraberinde getirebilir.

Aslan

Maddi konuları itibar, sosyal konum, statü ve dolayısıyla iş hayatı, kariyerle bağlantılı olarak ele alıyorsunuz. Zira bunlar hayatta arzuladığınız güven ve istikrarı teşkil etmek açısından elzem sizin için ve bu uğurda kazandıklarınızı harcamaktan da çekinmeyebilirsiniz. Bu dönemde içinden geçeceğiniz değişimler sizi bambaşka görev ve sorumluluklara, itibar ve konuma taşıyabilir. Aradığınız konum ve itibarı ummadığınız bir kariyerden getirebilir.

Başak

Mükemmeliyeti arayan yapınız bulunduğunuz ortamın dışında, geniş ufuklarda istikrar ve güven arayışına dönüşüyor. Kendinizi bulunduğunuz ortamın dışında daha huzurlu hissedebilirsiniz. Yurt dışı, uzaklar, seyahatler, yabancılarla temas ve ilişkiler para kazandıran ancak bir yandan da para harcadığınız alanlar olabilir. Uranüs transitiyle birlikte tüm bunlarla ilgili önemli bir değişim sürecinden geçebilirsiniz.

Terazi

Ortak maddi konular, para işleri, ortak yatırım ve girişimler, kısaca paylaşılan her ne varsa bunların uyumu, dengesi, iyiliği size huzur veriyor. Kazancı da harcamayı da ortak yapmak isteyenlerdensiniz. Hal böyleyken bu dönemde paranızın geldiği ya da paylaşıldığı hemen her konuda inişli çıkışlı bir süreç sizi bekliyor ve bu süreç önemli değişimleri de beraberinde getirecek görünüyor.

Akrep

İkili ilişkiler, birliktelikler, evlilik, ortaklık size maddi güven, para, konfor, rahatlık sağlıyor. Maddi konularda bağımsız olmaktansa birlikte ve bağlı olmayı tercih edebilirsiniz ve bu konuda da her türlü fedakârlık sizi hiç bozmayabilir. Ancak Uranüs’ün bu geçişi en yakınınızdaki kişi, eşiniz, sevgiliniz, arkadaşınızla ilgili önemli değişimleri beraberinde getirebilir.

Yay

Boğa burcu altıncı evinizi teşkil ederken tüm burçların aksine sizin için para ve maddi konular ufak bir detay, ilgilenmeyi pek istemediğiniz ancak mecbur olduğunuz bir alan olabilir. Emekle binbir uğraşla para kazanan kişisiniz. Parayı da gündelik hayatınızın konforu ve rahatlığına harcayabilirsiniz. Uranüs geçişi gündelik yaşam ve işleyişlerinizde değişimleri beraberinde getirebilir.

Oğlak

Maddiyat ve paranın getirdiği huzur ve güven size en keyif veren, en zevk aldığınız duygu olabilir. Para kazanmak için en özgün ve yaratıcı yönlerinizi, tüm yeteneklerinizi seferber edebilir, sabrınızı, kararlılığınızı bu alanda gösterebilirsiniz. Ancak Uranüs transiti bu alandaki yaklaşımlarınızda önemli değişimler vaat ediyor.

Kova

Maddi ve parasal konular daha çok geçmişinizle, aileniz, anne babanız, yaşadığınız yer, mekan ve ülkeyle bağlantılı olabilir ve ancak onlarda maddiyatın sağladığı huzur ve güven varsa siz de bu duyguları hissedebilirsiniz. Paranızı daha çok ailenize harcayabilirsiniz. Bu süreçte gerek ailenizde gerek yaşadığınız yerle ilgili önemli değişimler sizi bekliyor olabilir.

Balık

İletişim gücünüz ve bilgi birikiminiz para kazanmanızda önemli rol oynayabilir. Yakın çevre, komşu ve kardeş ilişkilerinizin uyumu, dengesi ve iyiliği de maddi güven ve rahatlığı hissetmeniz için gerekli olabilir. Bu dönem, eğitimle ilgili değişim süreçlerinden geçebilirsiniz ayrıca yakın çevreniz açısından da inişli çıkışlı bir dönem olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.