BURCUNUZA GÖRE SİZE EN ÇOK YAKIŞAN KOKUYU BİLİYOR MUSUNUZ?

Baharın gelişi, ruhunuzdaki tazelenmeyi kokunuza da yansıtma zamanı olabilir. Ardınızda bıraktığınız koku, burcunuzun imzasını taşıyabilir.

Astrolojide, elementine, yönetici gezegenine göre her burcun ayrı bir tarzı, farklı bir karakteri ve yaklaşımı var. Sözgelimi, Venüs yönetiminde toprak elementinden sabit bir burç olan Boğa ile Mars yönetiminde ateş elementinden öncü bir burç olan Koç'un tarzı, yaklaşımı birbirinden oldukça farklı. Bu farkı burcunuza göre kullandığınız, taşıdığınız kokuya ve parfümlerinize yansıtabilirsiniz. Hangi burca hangi kokuların yakıştığını, burcunuza göre size en çok gidebilecek kokuları merak ediyorsanız, işte size bazı küçük ipuçları.

Koç

Dinamik, enerjik, capcanlı kokular tam da size göre. Parfümünüz bu dinamizmi yansıtırken kalite ve mükemmellikten de asla ödün vermemeli. Baharı ve yepyeni bir Güneş döngüsünü karşılarken hafif baharatlarla tatlandırılmış taze çiçek kokuları tam size göre olabilir.

Boğa

Parfüm sizin için gurme nüanslar taşımalı. Venüs romantizmini tutkulu, arzulu dokunuşlarla birleştirmeli. Misk, amber, gül tonları taşıyan kokular, meyvemsi, leziz, şekerli tatlar sizi ve Venüsyen ruhunuzu yansıtabilir. 

İkizler

Zodyağın uçarı, havai, ancak bir o kadar da sevimli, cana yakın ve konuşkan burcu İkizler için düşünülebilecek notalar bu özellikleri yansıtan hafif, çok kalıcı olmayan, hissiyatı zaman içinde değişebilen çiçek kokuları olabilir.

Yengeç

En feminen kokulardan, parfümlerden biri sizin olmalı. Burcunuzun yöneticisi Ay’ın duygusal gelgitlerini, çalkantılarını yansıtırken, ruhunuzun derinliklerini su yüzüne çıkarmalı. Yıllara meydan okuyan klasikler sizin tercihiniz olabilir.

Aslan

Işıltıyı, pırıltıyı, gösterişi ve hatta şatafatı seven ve üzerlerinde doğal olarak taşıyabilen Aslan burçları için parfümleri de aynı şaşaayı yansıtan uzaklardan hissedilebilen, duyulduğunda alkış, takdir hissi uyandıran, belirgin notalı kokular olabilir.

Başak

Temiz kokuların insanısınız. Doğallık da son derece önemli. Sandal ağacı ve diğer doğal bitkiler, temiz, hijyenik hissettiren sabunsu kokular tam size göre olabilir. Sade, basit çiçek kokuları baharı karşılarken ruhunuzun enerjisini yansıtabilir.

Terazi

Zarafetin, nezaketin, kibarlığın tanımı sizde ve duruşunuzda saklı. Tanınmış elegan kokuları tercih edebilirsiniz. Burcunuzun elementi havanın tazeliğini, yanında yönetici gezegeniniz Venüs’ün denge, uyumunu yansıtan kokular tam size göre olabilir.

Akrep

Gizemlerin, bilinmeyenin insanısınız. Ruhunuzun derinliklerinde saklı en derin duyguları kokunuza yansıtırken parfümün mevsimi olmayabilir sizin için. Zira başkaları için biraz ağır olabilecek kokuları bile üzerinizde rahatça taşıyabilirsiniz. Afrodizyak etkiye sahip çekici parfümler tam size göre olabilir.

Yay

Seyahati seven, özgür ve bağımsız ruhlu, yerinde duramayan, bohem tarzlı Yay’lar için en ideal kokular tropikal yerlerde yetişen, hatta adı sanı dahi bilinmeyen meyve ve çiçek özütlerinden edinilmiş değişken notalar taşıyan uzakları anımsatan egzotik kokular olabilir.

Oğlak

Parfümünüz ne sizi aşmalı ne de sizden geride kalmalı. Girdiğiniz ortama, bulunduğunuz mevsime göre neyi taşımanız gerekiyorsa onu taşımalısınız. Tutarlılığı, sabit bir kalıcılığı olan ciddiyet hissi uyandıran, kimse tarafından kanıksanmayacak parfümler size göre olabilir.

Kova

Sıra dışı ruhunuza, farklı duruş ve tarzınıza eksantrik kokular yaraşır. Kimsenin henüz bilmediği, çağının çok ötesinde hisler uyandıran kokuları rahatça taşıyabilirsiniz. Hava elementinin hafifliği yanında kalıcı, uzun ömürlü ancak bir o kadar trend ve yenilikçi kokular tercihiniz olabilir.

Balık

Ruhunuzun katman katman derinliğini, engin ve uçsuz bucaksız algı ve hislerinizi yansıtan bir parfüm olmalı parfümünüz. Okyanus, deniz esintisi taşıyan kokular yanında, birbirinden farklı iklimlerin bitkilerini ve çiçeklerini harmanlayan kokuları taşıyabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.