DEĞİŞİMİN HABERCİSİ İKİZLER MEVSİMİNİ HAFİF ATLATIN

İkizler ruhunun yansıdığı dönemden geçiyoruz.

Merkür'ün İkizler burcunda ilerleyerek yüceldiği bir dönem yaşıyoruz. Haberlerin ardı arkası kesilmiyor, her yönden değişimin rüzgârını hissediyoruz, ortada henüz ciddi bir gösterge yoksa da bir sonraki dönem yaşayacaklarımızın sinyallerini alıyoruz. Algılarımız açık, merakımız tavan, etrafımızda olup biten ne varsa öğrenmek istiyoruz. Güncel olmak, bilgiyle beslenmek istediğimiz bir zaman yaşıyoruz. Zihinsel anlamda son derece uyanık olabiliriz, harekete geçmeye hazırız, zihinsel enerjimizin yüksekliği yerimizde duramamamızı sağlıyor. Sportif ve fiziksel aktivitelere hız verebiliriz. Ve bir de konuşmaya. Bu dönem etrafımızla hiç konuşmadığımız kadar konuşabiliriz, yakın çevremizle bitip tükenmeyen bir iletişim halinde olabiliriz.

Zodyağın üçüncü burcu olan İkizler, aklı, mantığı, düşünceyi, fikirleri, zekayı temsil eder. Zekidir, akıllıdır, meraklıdır; hemen her şey hakkında bilgi ve fikir sahibi olmak ister. Ancak belli bir konuya odaklanıp incelemektense pek çok konuda çok şey öğrenmek ister. Duygusallık ona göre değildir, pratik zeka, hazırcevaplık, konuşmak, yazmak ise onun kalemidir. Tüy gibi hafif ve tasasız olmaktan hoşlanır, fazla yük ve sorumluluktan haz etmez. Ancak konu iş olduğunda her türlü görüşmeye, müzakereye, pazarlığa, ticarete, anlaşmaya hazırdır ve oldukça da başarılıdır. Harekete, gezmeye, herkesle sohbet etmeye, ahbaplığa, arkadaşlığa bayılır. Kitaplar can dostu, kalemler ve her türlü kırtasiye vazgeçilmezidir.

İçinde bulunduğumuz bu dönemde İkizler vurgusu hem kişiliğimizde, hem de çevremizde daha çok ortaya çıkar. Sözgelimi bunun sonucunda etrafımızda pek çok İkizler burcu görebiliriz. İkizler burcunun davranışlarını yansıtabiliriz. İkizler gibi olmak, zamanın ritmini, hızını yakalamak zorunda hissedebiliriz. Düşünsel ve fiziksel anlamda hızlı ve esnek, değişime açık, her türlü olasılığı değerlendiren, atik ve seri hareket edebilen bir tutum sergileyebiliriz. Yükselen burcumuza göre haritalarımızda İkizler burcunun olduğu ev ve alanda daha çok olay, durum, duygu yaşayabiliriz. Bu dönem İkizler ruhunun her yanımızı sardığı dönem.

 Bu dönemi en iyi şekilde geçirmenin temelinde hiçbir fikre, konuya saplanıp kalmamak, hızlı, hareketli ve esnek olmakta yatıyor. Arkadaşlarımızla bir araya gelebilir, sohbet ortamlarına dahil olabilir, daha çok seyahat edebilir, hava elementinin hafifliğini, rahatlığını yaşayabiliriz.