EKİM ASTROLOJİSİ: İLİŞKİ DURUMLARI KARIŞIK

Güneş, Ekim’de astrologların "yanan yol" adını verdiği alanda ilerlerken, kızıl gezegen Mars da ona eşlik ediyor olacak. İlişkiler açısından oldukça hararetli bir dönem geçirebiliriz.

Yumuşak bir havada başlayan Ekim ayı ilişkileri bir miktar sallayacak gibi görünüyor. Evlilik, ortaklık, birliktelik konularında zayıf durumlar kopma ve ayrılıklara gidebilir.

4 Ekim’den itibaren Venüs’ün uyumlu dengeli burcu Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak olan Mars, bir buçuk aylık süreçte bu uyum ve dengeyi bir miktar sallamaya ve sarsmaya geliyor. İlişkiler açısından eteklerdeki taşları dökme, birikmişleri ortaya çıkarmaya, mücadele ve uğraş ortaya koyarak ilişkileri güçlendirme zamanı olabilir. Adalet, eşitlik, denge ve uyum konularında epeyce gayret içinde olabiliriz. Bu dönem bozulan ilişkilere, evlilik ve ortaklıklara denk gelebiliriz.

Merkür 3 Ekim’de burç değiştirerek düşüncelerde daha derinleşmemizi sağlayabilir ancak merak çok daha artıyor. Gizemli, kapalı konulara merak salabilir, üstüne üstüne gidebiliriz.

Venüs 9 Ekim’de Akrep burcuna ilerleyerek Akrep’leri aşktan yana şanslı kılıyor. Bir mıknatıs gibi ilgiyi üzerlerine çekebilir Akrep’ler. Ancak diğer burçlar açısından bu geçiş ilişkiler açısından gerçekten meydan okuyucu olabilir. Zira ilişkilerde ya benimsin ya kara toprağın tarzı ısrarlar, inatlar, aşırı sahiplenici, zaman zaman kıskanç tutumlar ortaya çıkabilir.

Dolunay 13 Ekim’de gerçekleşirken benlik olgumuzda bazı farkındalıkları beraberinde getirebilir, liderlik, öncülük duygularını öne çıkarabilir.

23 Ekim’den itibaren ise gündemde yine ilişkiler var ancak bu kez ilişkilerin gerek maddi gerek manevi paylaşım boyutu çok daha ön planda olabilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden ulaşabilirsiniz. Güzel ve keyifli bir Ekim geçirmeniz dileğiyle.