EYLÜL ASTROLOJİSİ: HIZ VE TEMPO BURÇLARI ELE GEÇİRİYOR!

Özellikle eylülün ilk yarısında pek çok işi aynı anda halledebilecek hız ve tempoya sahibiz. Sağlığımıza özen göstermeyi ihmal etmeyelim.

Ayın ilk yarısında neredeyse tüm yıldızların Başak burcunda toplandığı, yönetici gezegen Merkür’ün de güçlü olduğu Başak’ta ilerlediği hızlı ve hareket dolu bir dönemden geçiyoruz. Baskın toprak enerjisi altında gerçekçi olmalıyız, ayaklarımız yere basmalı. Satürn’ün 18 Eylül’de düze dönmesiyle iş hayatı hız kazanırken, uzun vadeli hedef ve planlarımıza sıkı bir şekilde el atabiliriz. Kurumsal yaşam daha aktif ve canlı bir hal alabilir. Görev ve sorumluluk bilincimiz yükseliyor. 

Bu dönemde en çok dikkat etmemiz gereken sağlığımızla ilgili konular olabilir, bu kadar iş, güç ve uğraş arasında tedbiri elden bırakmamak da gerekiyor. Beslenme, diyet programları, terapiler, geleneksel ve alternatif şifa kaynakları bulma, geliştirme, bilgiler edinme açısından güzel bir ay olabilir. İçimizdeki şifacıyı ortaya çıkarabilir, başkalarının dertlerine de derman olabiliriz.

Ayın 14’ünden itibaren yavaş yavaş Terazi burcunun etkisi altına giriyoruz. İlişkiler, evlilik ve ortaklık konuları önem kazanmaya başlıyor. Tek başına hareket etmek yerine yanımızda en yakınımızı arayabiliriz. Terazi’ye ilerleyen Venüs ilişkilere denge ve uyum kazandırıyor, Merkür ise karşılıklı, bire bir diyalogları artırıp güçlendiriyor. 24’ünden itibaren yine bu burçta parlayacak olan Güneş birliktelikleri, ortaklıkları güçlendirebilecek nitelikte olabilir.

Ay fazlarına bir göz atacak olursak dolunay 14 Eylül’de yeni ay ise 28 Eylül’de gerçekleşecek. Dolunay sezgilerimizi oldukça güçlü hale getirirken, neleri ardımızda bıraktığımızın ayırdına varabilir, bırakacaklarımızla ilgili olarak da kararlar alabiliriz. Yeni ay ilişkilerde yepyeni başlangıçlara, yaklaşımlara, açılımlara göz kırpıyor.

Burcunuzun aylık yorumlarına https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden ulaşabilirsiniz. Güzel ve keyifli bir Eylül geçirmeniz dileğiyle.