EYLÜL ASTROLOJİSİ: İNCELİKLER ZAMANI

Narin, hassas, değişken Eylül ayı, Başak burcunun titizliğinin, ayrıntılarının öne çıktığı bir ay olarak bizi bekliyor.

Güneş’in Başak burcunda ilerlediği, emeğin, üretkenliğin, çalışmanın öne çıktığı bir ay, kadim bilgilerde hasat zamanı, başka bir deyişle çalışmanın, emeğin karşılığını göreceğimiz, toplayacağımız bir aydayız. Bir buğday dalıyla ifade edilen Başak simgesel olarak naif, temiz, katıksız duruşu temsil eder. Başak narin ve kırılgandır, Başak dalları, havadan, esintiden, rüzgârdan kolayca eğilip bükülür. Eylül’de aynı bu simgelerde olduğu gibi hassas bir dönemdir, havalar değişkendir, öngörülmesi zordur. 

Başak sağlıkla, hassasiyet ve rahatsızlıklarla örtüştürülür. Ancak şifa ve deva enerjisi de yine bu burçtan gelir. Narin, hassas, sağlık ve şifa konularının ön planda olduğu bir ayda ilerliyoruz. Toprak enerjisi yüksek bir dönem. Somut ve maddi konular bu enerjiyle birlikte yoğun olarak içinde olacağımız konular olacaktır. Toprağın bir diğer burcu olan Oğlak’taki Satürn ve Jüpiter kural ve kaidelerin önemini ortaya koyarken onlarla uyumlanan Başak, titizliği, detayları, ayrıntılarda saklı bilgeliği öne çıkarabilir. 2 Eylül’de meydana gelen dolunay toprak hâkim bu dönemde duygusallığı, merhameti özellikle ikili ve bire bir ilişkiler yoluyla öne çıkarmamızı sağlayabilir. 

5 Eylül’de Merkür’ün burç değiştirmesiyle diyalogların arttığı bir döneme geçiş yapıyoruz. Ortaklı iş ve konular görüşmeye, tartışmaya açık olabilir. 6 Eylül’de Venüs’ün burç değiştirmesi aşkta ve ilişkilerde egoları öne çıkarabilir. Sen-ben gürültüsünden uzak durmaya bakmalıyız. 10 Eylül’de Mars Koç burcunda geri hareketine başlıyor. İşte bu özellikle hareket ve girişimlerimizde oldukça temkinli davranmamız gereken bir döneme işaret ediyor. Her şeyden önce tehlikeli, riskli olabilecek her türlü hamle karşısında en azından kısa bir süre düşünmeden hareket etmememiz gerekiyor. Zira bu dönemde durmak, kendimizi durdurmak zorlaşabilir. Jüpiter’in 13 Eylül’de düze dönmesi sosyal yaşamımızı şekle sokabilir, iş hayatını bir miktar hızlandırabilir ancak iş konuları 29 Eylül’de Satürn’ün düze dönmesiyle daha fazla rayına oturabilir. 17 Eylül’deki yeni ay gündelik yaşam ve çalışma ortamında yeni koşul ve başlangıçlara işaret edebilir. 22 Eylül’den itibaren artık ilişkiler öne çıkıyor, Terazi dönemi başlıyor.

Burcunuza ait yorumlar için https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresine bakabilirsiniz.


Tarot falı meraklılarını böyle alalım!


Yükselen burcunuzu öğrenin!


Hangi burç nasıl ilan-ı aşk eder?