İKİZLER BURCUNDA NEPTÜN ETKİSİNDE BİR DOLUNAY

Yılın son dolunayı 3 Aralık Pazar günü saat 18:47’de gerçekleşiyor.

Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği dolunaylarda ego ve duygular, istek ve ihtiyaçlar, iş ve ev yaşamı karşı karşıya gelir ve bir dengenin bulunması gerekliliğine bağlı gerilim ve stresi de beraberinde getirir. Tüm bu gerilim içinden de büyük farkındalıklar ve uyanışlar doğabilir.

Bu dolunayın İkizler teması karşılıklı dengelerin sözler, konuşmalar, ifade ve iletişim üzerinden aranacağına işaret ediyor. Dolunay güçlü bir Neptün etkisi taşıyor zira Neptün dolunaya zor bir açı yapıyor. İletişim, ifade, anlaşma, uzlaşma gerektiren konularda, düşünce ve fikirlerde, eğitimle ilgili konularda gerçekçi, objektif, kararlı olmaya zorluyor. Bunun yapılmaması durumunda da ego ve duyguların zarar görebileceğine işaret ediyor.

Geri gitmeye başlayan Merkür zihinsel süreçleri oldukça zorlayabilir. Oluşan karmaşık ortamda rasyonel, akılcı, mantıklı düşünmek kolay olmayabilir. Dolunay hayalleri, idealizmi bırakmak ve gerçekçi olmak gerekliliğinde ısrarcı. Bunun karşılığında ise zengin ve doyurucu bir manevi tatmin, huzur ve mutluluk da getirebilir. Kişisel gelişim açısından epeyce yol aldırabilecek bir dolunay bizi bekliyor.

Koç

Bu dolunayda kontrolünüz ve haberiniz dışındaki gelişmelere dikkat etmeli, uyanık davranmaya çalışmalısınız. Zihinsel anlamda berrak ve doğru düşündüğünüze emin olmalısınız. Anlaşma gerektiren konularda temkinli ve sabırlı davranın.

Boğa

Sosyal konularda, arkadaşlık ilişkilerinde hayalperest, idealist olmaktan vazgeçmeye zorlayan bir dolunay. Karşılıklı güven ihtiyacınız ve bu yönde beklentileriniz öne çıkabilir. Güvenle ilgili dengeleri iyi oturttuğunuzda, Jüpiter ilişkiler açısından oldukça ödüllendirici olabilir.

İkizler

Burcunuzda önemli bir dolunay meydana geliyor. Kariyer ve iş hayatınızdaki hedefleriniz ve planlarınız konusunda gerçekçi olmanız gerekiyor. İlişkinize, evliliğinize, ortaklığınıza verdiğiniz önem aşikâr ancak kendi ihtiyaçlarınızı ve özellikle duygusal olanları göz ardı etmemelisiniz.

Yengeç

Sağlık, şifa, düzen, temizlik, hijyen konularında yapmak istedikleriniz o kadar fazla ki, neredeyse tüm dünyayı her türlü kirden ve pastan temizlemek, parlatmak yönünde büyük istekler içinde olabilirsiniz. Ancak manevi ve duygusal ihtiyaçlarınızdan vazgeçmemeli, paylaşmaya daha açık olmalısınız.

Aslan

Hayatınızın merkezine aşkı oturtmuş durumdasınız. Ancak bu aşk arzusu, her şeyi sevgi ve aşka bağlayan yaklaşımın sizi gerçekten ileriye taşıyabileceğine, gelecek beklentilerinizi tatmin edebileceğine emin misiniz? Bu soruya getireceğiniz dürüst cevaplar dönüşümünüzün de anahtarı olabilir.

Başak

Dolunay hayatınızın temel akslarından iş ve özel hayat dengesini sorgulamanıza neden oluyor. Ailenizle ilgili yapmak istediklerinizle hedeflerinizi sağlıklı bir yapıya kavuşturmanız yönünde zorlayıcı bir dolunay olabilir. İlişkinizde sergilediğiniz dürüstlük sözlerinize çok daha fazla güven duyulmasını sağlıyor.

Terazi

Bu dolunayda yakın çevrenizde olup biten her şeyi bilmek istiyorsunuz. Merak duygularınızı ayağa kaldıran dolunay, yeni keşif ve maceralar, kişisel gelişim, seyahatlere duyduğunuz özleme de vurgu yapıyor. Ancak emek olmadan bir sonuç elde edemeyeceğiniz konusunda gerçekçi olmalısınız.

Akrep

Sahip olduklarınızı, kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmek konusundaki isteklerinizle yanıp tutuşuyor olabilirsiniz. Ancak karşı tarafın, eşinizin veya ortağınızın paylaşımlar noktasında duygusal beklentilerini hesaba katmayı ihmal etmemelisiniz.

Yay

Hayatınızdaki büyük hareketlilik ve hatta kaos karşısında şaşkına dönmüş olabilirsiniz ancak bir yandan da ipleri sıkı sıkı elinizde tutmayı sürdürüyorsunuz. Ancak karşınızdaki kişilerin duygusal ihtiyaç ve beklentilerini de görmeniz gerekiyor. Bu şekilde köklerinizi, temelinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

Oğlak

Manevi ve spiritüel boyutta büyük bir açılım ve aydınlanma içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Hayatın akışında pek çok zenginlik keşfedebilirsiniz. Ancak gerçeklerden, somut ve maddi dünyadan da kopmamak gerekiyor. Özellikle bedensel sağlığınızla ilgili daha akılcı, rasyonel düşünmelisiniz.

Kova

Maddi konularda, iş ve para konularında gerçekçi olmaya, hayallerden uzak kalmaya çalışmalısınız. Aksi halde hayatınızın bu alanında aldanma ve yanılgıya oldukça açık olabilirsiniz. Duygusal beklentilerinizin, isteklerinizin düşünce ve fikir dünyanızın gölgesinde kalmasına izin vermemelisiniz.

Balık

Hedefleriniz ve planlarınız doğrultusunda büyük bir kararlılık, sebat ve azim içinde olabilirsiniz. Ancak bu noktada göz ardı etmemeniz gereken ailevi ihtiyaçlar var. Her şeyden ve herkesten önce kendinize karşı gerçekçi ve objektif bir yaklaşım sergilediğinizde yolunuzu açan büyük zenginliklere kavuşabilirsiniz.