KASIM ASTROLOJİSİ: BURÇLARI BU AY NELER BEKLİYOR ?

Kasım ayında akrep burcunun gizemli sularından yay burcunun enerjik ateşine geçiyoruz. Birbirinden farklı astrolojik gelişmeler bu ayı özel ve hatırlanır kılacak!

Güneş'in Akrep burcunda parlayacağı, Jüpiter'in ise bir yıllığına Yay burcuna ilerleyeceği Kasım ayı astrolojik açıdan oldukça heyecan verici.

Kasım ayının önemli astrolojik gelişme ve tarihlerini genel etkileriyle aşağıdaki yazımızda bulabilir, burcunuza özel yorumları https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden daha detaylı okuyabilirsiniz.
  • Kasım ayında Venüs retrosu ay ortalarına dek sürüyor ancak bu kez retro Terazi’de olacak ve ilişkilerde denge ve uyumu bulma konusunda zorlayacak. Öfke, kıskançlık, şüphe gibi Venüs Akrep’in getirdiği negatif duyguları bir kenara bırakıp aşkın, ilişkilerin güzelleşmesi, uyumlanması için gayret gösterebiliriz. Bu retroda yine yeldeğirmenlerine karşı görünürde nafile görünen bir beklenti veya çaba olsa da 16 Kasım’dan sonra bu çabanın meyvelerini toplamaya başlayabiliriz. Venüs’ün Terazi’de düze dönmesiyle birlikte aşkta daha ılıman, keyifli bir havaya yelken açacağız.
  • 6 Kasım’da Uranüs retrosu Koç’a geçiyor, sen-ben kavgaları, ego çatışmaları, söz sahibi, lider, yönetici olma dürtüsü özellikle ilişkilerde sürpriz, beklenmedik sonuçları, ani kopma ve ayrılıkları beraberinde getirebilir, tüm burçları kapsayan genel bir etki olarak.
  • 7 Kasım’daki yeni ay yepyeni başlangıçlara ve süreçlere işaret ederken, hayatımızda eski defterleri kapayıp yeni bir sayfayı daha açmaya hazır hissedebiliriz.
  • 8 Kasım’da Jüpiter Yay burcunda, yöneticisi olduğu burçta şans ve kısmet dağıtmaya geliyor. Artık arkamıza biraz yaslanıp, Jüpiter Akrep döneminde verdiğimiz onca mücadelenin, sonlandırdıklarımızın, yeniden başlattıklarımızın keyfini çıkarabiliriz. Seyahatler, keşif, macera imkanları, eğitim fırsatları artıyor.
  • 15 Kasım’da Mars Balık burcuna ilerliyor, bu dönem özellikle başkaları için uğraş ve emek vermeye hazır olabiliriz, hayır, bağış, yardımseverlik işlerinde çalışabiliriz. Manevi çalışmalar yapabiliriz ancak maddi ve fiziksel konularda atacağımız adımlarda dikkatli, temkinli olmalıyız zira Balık’ın derin su enerjisi Mars’ın ayağını kaydırabileceğe benziyor.
  • 16 Kasım’da Merkür retrosu başlıyor, ay sonuna kadar sürecek retroda dilin kemiği yok görünüyor, patavatsız olabilecek konuşma ve sözler zor durumda bırakabilir. İletişim, haberleşme, ticari konularda aksaklıklar işleri biraz zorlaştırabilir. Seyahat planları yaparken de dikkatli olunmalı.
  • 22 Kasım’da Güneş’in Yay burcuna ilerlemesiyle, daha eğlenceli, rahat, pervasız olmak istediğimiz bir dönem başlıyor. Bu dönemde daha çok hareket edebilir, spor yapabilir, seyahat edebilir, yabancı kişilerle tanışabilir, keşif ve maceraya açık olabilir, kendimizi her yönden geliştirebiliriz.
  • 23 Kasım’daki dolunay ise, zihinsel uyanışlara, farkındalıklara işaret ediyor. Bir fikir, öğreti veya bilgiyle zihnimiz aydınlanabilir.
.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.