KOÇ BURCUNDA DOLUNAY NELER GETİRİYOR?

13 Ekim’i 14 Ekim’e bağlayan gece bir dolunay meydana geliyor. Enerjisi yüksek dolunay dipte gömülü duyguların ortaya çıkmasına, duygusal coşkuya, benlik baskısının getirdiği çıkışlara neden olabilir.

Mars gezegeninin Terazi burcuna ilerlemesiyle birlikte ilişkilerde hassas dengelerin korunmasının zor olduğu bir dönemdeyiz. Bir yandan, uyumlu, dengeli beraberliklerin çok fazla çaba gerektirdiği bir dönem bu. Öte yandan Akrep burcundaki Venüs hırslı, mücadeleci tutumlara işaret etmekte. Sakin olmakta zorlanacağımız, sabrımızı korusak da bir süre sonra patlayabileceğimiz hararetli bir döneme ışık tutuyor bu dolunay. Özellikle Koç, Terazi, Oğlak veya Yengeç burcuysanız dolunayın etkisini daha güçlü hissedebilirsiniz.

Koç burcunda Plüton'lu dolunayın yüksek enerjisi psikolojik çözümleme ve analizler açısından faydalı olabilir. Zira içimizde artık dönüştürmemiz gereken şeylerin dışa yansımasına tanık olabiliriz. Özellikle ilişkilerde sıkılınmış, bıkılmış kalıplar varsa dolunayın hemen öncesindeki Venüs Uranüs karşıtlığı bazı kopuş ve ayrılıkları beraberinde getirebilir. Plüton ile temas eden dolunay kapalı kalmış, gizlenmiş, bastırılmış sırların, bilgilerin ortaya çıkmasına da yol açabilir.

Bu dolunayda içimizde yanan volkanı kontrol etmek güç olsa da konsantre olup odaklanabileceğimiz uğraşlar, spor ve fiziksel aktivite bu enerjiyi dengelememize yardımcı olabilir. Jüpiter'in olumlu teması sosyalleşmeyle birlikte iyimserliği de beraberinde getirebilir.

Burcunuza göre dolunayın etkileri:

Koç

Burcunuzda meydana gelen dolunay şartlanmış olduğunuz bazı kalıpların farkına varmanıza ve bunlardan kurtulmak için çareler geliştirip kararlar almanıza yardımcı olabilir. Eğitim, sosyalleşme fırsatlarını değerlendirebilir, çevrenizi geliştirebilirsiniz.

Boğa

Mevsimin bu ayağa kaldıran enerjik dolunayı üretkenliğinizi, çalışkanlığınızı ve başkaları için ne kadar emek harcayıp neler yapabileceğinizi fark ettirebilir size. Kalabalıkları ilgilendiren ulvi amaçlarınızı fark edebilir ve yanınıza ortaklar çekebilirsiniz.

İkizler

Sosyal yaşamınızda size enerji katacak bir dolunay sizi bekliyor. Arkadaşlarınızın, dostlarınızın farkına varabilir, onların sıcaklığıyla kendinizi daha iyi hissedebilir, ruhunuza baskı yapan stresi bertaraf edebilirsiniz. İlişkiler açısından birçok güzel fırsatın sizi beklediğini unutmayın.

Yengeç

Dolunay haritasında burcunuz yükselirken bu dolunayın merkezinde yer alan burçlardansınız. Bire bir ilişki, evlilik, ortaklık, birliktelik konularında önemli dönüşümlerin içinden geçerken yaşadığınız duygusal farkındalığı, coşkuyu sanatla, yaratıcılıkla, ortaya koyduğunuz eser ve işlerle ilan edebilirsiniz.

Aslan

Gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda içinden geçtiğiniz dönüştürücü süreçleri size gösterip hatırlatan bir dolunay sizi bekliyor. Kendinizi ifade etmek, yakın çevrenizi genişletmek, komşu ve kardeş ilişkilerinizi artırmak gibi isteklerinizi, bu yönde yaşadığınız duyguları dışa vurabilirsiniz.

Başak

Coşkulu bir dolunay sizi beklerken bu enerjiyi duygusal yönden kontrol edebilmek için biraz çaba göstermeniz gerekebilir. Sevdiklerinizin, çocuklarınızın içinde bulunduğu dönüşümün etkilerini hissettiren bu dolunayda konsantre olabileceğiniz uğraşlar edinebilirsiniz.

Terazi

Burcunuzdaki hareketlilik hız kesmeden sürerken dolunay geçmişten, eskilerden kurtulmanızı sağlayacak dönüştürücü enerjiler getiriyor. Bu çok kolay olmasa da özellikle yakın çevrenizde size destek olacak kişiler olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve sohbet, görüşme, ziyaret tekliflerini değerlendirin.

Akrep

Oldukça yoğun bir dönemin tam ortasından yılmaz bir şekilde ilerlerken meydana gelen bu dolunay düşünce kalıplarınızı kökünden değiştirmeniz için fırsatlar sunuyor. Manevi, ruhsal bakış açınızın değiştiğini fark edebilirsiniz. Sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirebileceğiniz fırsatlar var.

Yay

Maddi ve parasal konularda büyük bir dönüşümün içinden geçerken aşka, sevdiklerinize bakış açınızı değiştirecek ve en azından değişmeye zorlayacak bir dolunay sizi bekliyor. En büyük destek ve enerjiyi kendi gücünüzden aldığınızı unutmayın.

Oğlak

Diğer öncü burçlar gibi siz de bu dolunayın tam merkezinde yer alıyorsunuz. Burcunuzdaki Plüton sizi kökünden değiştirme ve dönüştürme yönündeki kararlılığını size hatırlatacak bu dolunayda. Bu etkiyle özellikle ev, aile ve geçmişe dair konuların duygusal baskısını hissedebilirsiniz.

Kova

Ruhunuzda yaşadığınız büyük dönüşümü hissettiren dolunayın etkilerini sözlere, kelimelere dökebilir, kendinizi ifade yönünden kontrol etmekte bir miktar zorlanabilirsiniz. Sosyal yönden aldığınız büyük bir destek var ve bu umut vermeye devam edecek.

Balık

Arkadaşlık ve dostluk ilişkileri açısından yaşadığınız büyük ve önemli dönüşümü size hissettiren bir dolunay sizi bekliyor. Bu dönüşüm enerjisini kariyerinize, iş hayatınıza aktarabilirsiniz. Maddi ve manevi imkanlarınızı, kaynaklarınızı size hatırlatan bir dolunay geçirebilirsiniz.