KOVA BURCUNDA AY TUTULMASI

Sezgilerimizin, algılarımızın ve hislerimizin güçlendiği tutulmaya hazır mısınız?

Tutulma ayındayız ve ilk tutulma olan Ay tutulması 7 Ağustos'ta akşam saatlerinde gerçekleşiyor. Ay tutulması duygusal blokaj ve dağılmalara işaret eden, sezgilerin güçlü olduğu, bilinçaltını hareketlendiren önemli bir duygusal farkındalık zamanı. Rüyalarımız çok daha anlam kazanabilir. 

Kimlik algısının ve egoların yüksekliği sosyal alanda dalgalanmaları beraberinde getiriyor. İlişkilerde kriz yaratabilecek kafa karışıklıkları, yanılgılar, alınganlıklar bu tutulmanın konuları arasında. Bu duygusal kaos özellikle sosyal ilişkiler anlamında büyük bir netlik ve açıklığı da beraberinde getiriyor. Gerçekleri görebiliriz. Ancak bu gerçeklerle yüzleşmeyi ve kabullenmeyi de bilmeliyiz. Duygusal açıdan zor yanı kayıpları ya da mağduriyetleri kabullenmeyle ilgili olabilir. Ancak bu zorluk bizi kişilik açısından düşündüğümüzden çok daha güçlendirebilir. Bireysel anlamda ne kadar güçlendiğimizi ise 21 Ağustos'taki Güneş tutulmasıyla anlayacağız, az sonra.

Koç

Tutulma aşk mı, arkadaşlık mı ikilemini beraberinde getirebilir. İlişkilerde yaşanabilecek duygusal krizlere ve kontrol dışı durumlara dikkat etmelisiniz. Aksiyon yerine akışta kalmak iyi gelebilir.

Boğa

İş ve kariyer ya da görev ve sorumluluklar konusunda duygularınızdan emin olmanızı ve bazı kararlar almanızı sağlayabilecek bir tutulma yaşayabilirsiniz. Hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz.

İkizler

Uzaklarla ve yurt dışıyla bağlantılı konular, seyahatler gündemde. Dışarıdan alacağınız haberler ya da yabancılarla kuracağınız temaslar bu konularda karar vermenizi sağlayabilir.

Yengeç

Burcunuzun yöneticisi olan Ay'ın tutulması, hislerinizin zirve yaptığı zaman. Dolayısıyla duygusal birikimlerinizi akıtmanın yolunu bulmalısınız. Sezgilerinizle başkalarına da yol gösterebilirsiniz. Bu tutulmada size danışılmalı.

Aslan

Birlikteliğinizle ilgili bir karar vermeniz gerekebilir. Kişisel ihtiyaçlarınızı göz ardı etseniz de inkar etmenizin mümkün olmadığını bir kez daha ve bu kez olanca açıklığıyla anlayabilirsiniz.

Başak

Tutulma zihninizdeki soruları çoğaltabilir zira ortamı saran bu duygusal yoğunluğu anlamak kolay olmayabilir. Kuruntu ve evhamları bir kenara bırakıp rahat olmayı başarırsanız hayatı kolaylaştırabilirsiniz.

Terazi

Aşk, sevdikleriniz ve tutkularınız uğruna yaptıklarınızı, fedakarlıklarınızı hatırlatan bir tutulma yaşayabilirsiniz. Bunların sizi hedeflerinizden alıkoymaması için egonuzu güçlendirmeye devam.

Akrep

Ev ve aileye ilişkin konular, babanız veya baba evinizle ilgili durumları aydınlatan, açığa kavuşturan bir tutulma yaşayabilirsiniz. Duygularınızın seline kapılmamaya dikkat etmelisiniz.

Yay

Eğitimle ilgili bir konuda karar vermeniz gerekebilir. Başka konularda ise çoktan almış bir kararı anlamanızı sağlayacak bir tutulma yaşayabilirsiniz.

Oğlak

Varlıklarınızı, kaynaklarınızı, değerlerinizi ve her şeyden öte de kendi değerinizi anlamanızı sağlayan ve bu yönde size gerçekleri hatırlatan bir tutulma yaşayabilirsiniz.

Kova

Tutulma burcunuzda gerçekleşiyor. Kendinizi daha iyi görmenizi, anlamanızı, hayatınızın yönüyle ilgili kararlar almanızı sağlayan duygusal, sezgisel farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Balık

Maneviyata, spiritüel ve mistik konulara sizi daha da çok çeken, çember çember etrafınızı, dünyayı ve evreni daha da iyi anlamanızı sağlayan bir tutulma yaşayabilirsiniz.