MARS BURÇ DEĞİŞTİRİYOR: MARS TRANSİTLERİ ENERJİMİZİ BELİRLİYOR

2019’da retrosuz, tam gaz ilerleyen Mars girdiği burca göre dönemin enerjisini şekillendiriyor. Mars, 14 Şubat'ta Boğa burcuna ilerliyor.

Astrolojide içimizdeki enerjinin, ateşleyici ve mücadeleci gücün kaynağı Mars, bu yıl hızla hareket ederken yavaş bir tempo beklememek lazım. Zira Mars girdiği burca göre, o burcun konularında aksiyonu ve tansiyonu yükseltiyor. İlişkiler açısından da Mars önemli, zira iki kişi arasındaki kıvılcımı tetikliyor ve ilişkinin enerjisini belirliyor.

Mars’ın seyrettiği burç, Güneş, yükselen ve Ay burcu söz konusu burçtan olanlar için ayrıca önemli. Zira seyrettiği burca hareketli, dinamik, enerjik ve bir miktar da yıpratıcı ve yorucu bir tempo getiriyor ve Mars geçişlerinde sağlığımıza, kendimizi korumaya özellikle dikkat etmemiz gerekiyor.

Bu yılın Mars transitlerine bakacak olursak:

Mars 1 Ocak – 14 Şubat arası Koç burcunda, 14 Şubat – 31 Mart arası Boğa’da, 31 Mart – 16 Mayıs arası İkizler, 16 Mayıs – 1 Temmuz arası Yengeç, 1 Temmuz – 18 Ağustos arası Aslan, 18 Ağustos – 4 Ekim arası Başak, 4 Ekim-19 Kasım arası Terazi, 19 Kasım sonrası Akrep burcunda.

Yukarıda belirtilen dönemlerde sırasıyla bu yıl Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi ve Akrep burçlarını oldukça dinamik, enerjik, hızlı bir gündem bekliyor. Mars transitlerinde “survivor” yanımızı daha çok ortaya koyduğumuzu, gerçek bir savaşçıya dönüştüğümüzü, girişimci, hızlı, insiyatif alan, aksiyona açık yönlerimizi cesurca sergilediğimizi hatırlatıp, bu burçlar için küçük bir not düşmüş olalım.

Öte yandan genel anlamda tüm burçlar için bakıldığında Mars enerjisi dönemin aksiyon konularını belirliyor. Dolayısıyla Mars, Koç burcundayken lider ve girişimci yönlerimizi daha çok ortaya koyabilir, Boğa burcundayken maddi ve parasal konularla daha çok uğraşabilir, İkizler burcundayken eğitim, öğrenim, bilgilenme gibi konularda daha gayretli olabiliriz. Mars Yengeç burcunda ilerlerken ev ve aile içinde mücadele etmemiz gereken durumlar ortaya çıkabilir ve özellikle ev kazalarına daha çok dikkat etmemiz gerekebilir. Mars Aslan burcunda ilerlerken ego çatışmaları, sen-ben kavgaları dikkat çekici olabilir. Mars Başak burcundayken başkaları için emektar ve hizmetkâr yönümüz daha çok ortaya çıkabilir, arı gibi olabiliriz. Mars Terazi burcundayken ise evlilik, ortaklık, ikili ilişkilerde dengeleri korumak, uyumu yakalamak daha çok çaba gerektirebilir. Son olarak Mars Akrep burcunda ilerlerken yıl sonunda bu kez de ortak maddi konular, ortak paylaşımlar, yatırımlar, işler biraz daha uğraştırıcı hale dönüşebilir.

Mars bir ilişkiyi harekete geçiren unsur ve enerjiyi belirliyor aynı zamanda. Doğum haritalarımızda Mars’ın burcu ve konumu bu açıdan önem taşıyor. Zira haritamızdaki Mars karşımızdaki kişinin haritasında belli bir gezegen ya da Güneş, Ay veya yükselenle temas kuruyorsa o noktada ilişkinin ateşleyici gücü de ortaya çıkmış oluyor.

Mars bu yıl tam da Sevgililer Günü’nde burç değiştiriyor. 14 Şubat saat 14:00 sularında burç değiştirecek olan Mars maddi ve manevi güvenle ilgili konuları hararetlendirecek gibi görünüyor. İlişkilerde süregelen ‘kimin sözü geçecek, kim lider olacak’ sorgusu yerini birdenbire karşılıklı güvenin şekillendirilmesine bırakabilir. Sadakat, bağlılık, istikrar, tutarlılık kavramları tartışma konusu olabilir. Öte yandan güven duygumuzu pekiştirmeye çalışırken hem kendimiz hem ilişkimiz için kesenin ağzını biraz açabilir, alışverişe kolayca dalabiliriz. İşin en heyecanlı tarafı ise o günün hemen her açıdan yeni gelişmelere, sürpriz değişimlere açık olması, zira kızıl gezegen Mars o gün burç değiştiriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.