MARS VE VENÜS’ÜN HAYATIMIZA ETKİLERİ

Mars ve Venüs’ün konumları mücadele şeklimizi ve aşka bakışımızı belirliyor. Bu dönemde Mars Başak burcunda, Venüs Aslan burcunda seyrediyor.

Astrolojide Mars eril gücü, mücadeleyi, savaşı temsil ediyor. Doğum haritalarımızda Mars’ın bulunduğu alan ve burç hayatta en büyük mücadeleyi gösterdiğimiz, en fazla kavga ettiğimiz, en hırpalandığımız alanı ve bu mücadelenin şeklini, tarzını gösteriyor.

Venüs ise dişil enerjiyi, aşkı ve ilişkileri, keyif duyduğumuz konuları temsil ediyor. Doğum haritalarımızda Venüs'ün olduğu alan ve burç aşk hayatımızı, aşka bakışımızı ve hayattan en çok keyif aldığımız alanı belirleyebiliyor.

Mars ve Venüs’ün rahat ettiği burçlar ve konumlar söz konusu, o zaman aşkta ve mücadelede biraz daha şanslı hissedebilirsiniz kendinizi. Mars'ı rahat konumda olan kişiler verdikleri mücadelenin karşılığını daha kolay alabilir. Venüs'ü rahat konumda olanların ilişkilerden yana biraz daha kısmetli, destekli olduğunu söyleyebiliriz.

Mars’ın ve Venüs’ün dönemsel transitleri, başka bir deyişle halihazırda bulundukları burç ve konum bu dönemin mücadele ve aşk temalarını da gösteriyor. Aynı şekilde bugünlerde doğan kişilerin doğum haritalarında sabitlenen bu konumlar onların aşka ve mücadeleye bakış açılarını da şekillendiriyor.

Mars’ın Başak burcunda, Venüs’ün Aslan burcunda seyrettiği bu döneme göz atacak olursak, mücadele konusunda titiz ve mükemmeliyetçi davranabilir, kusursuz bir işleyiş ve düzen arayışında olabiliriz, tıpkı sorunsuz ve hatasız çalışan bir dikiş makinesi gibi. Üretkenlik, çalışkanlık ve verim ön planda olurken bu yönde çabalarımızda destek görebiliriz. Bu mükemmeliyet arayışı ve mücadelesi içinde eleştirel, zaman zaman duygulardan arınmış, yalnızca pürüzsüzü hedefleyen bir bakış açımız olabilir. Detaylara daha fazla saplanabilir, zaman zaman kuruntu ve yersiz endişelerin içine düşebiliriz. Sinirlerimizi yıpratabilir, huzuru bulmakta zorlanabiliriz. Bu noktada arada durup bütünü görmeye çalışmak faydalı olacaktır.

Doğum haritalarında Mars’ı Başak olan ünlüler: Britney Spears, Ariana Grande, Cameron Diaz, Ben Affleck, Will Smith, Benedict Cumberbatch, Robert Downey Jr.

Öte yandan Aslan burcunda seyreden Venüs, bu dönemde aşkta gösterişli güzelliğin peşinde olabileceğimize işaret ediyor. Abartılı, teatral, dramatik yaklaşımlardan hoşlanabiliriz. Gerçek aşkın peşine düşebiliriz ama aşka ait yaklaşımlar ne kadar şaşaalı ise o kadar gerçek izlenimi içinde olabiliriz. Venüs Aslan burcundayken aşkta egolar ön planda. Aradığımız her neyse onun için ısrarcı olabiliriz. Naif, çocuksu özelliklerimizi ortaya çıkarırken aşkta yüreğimizin sesini daha çok dinleyeceğimiz bir dönemdeyiz. Ayrıca sanata, sanatsal konulara düşkün, sanatçılara hayran olabiliriz.

Doğum haritalarında Venüs’ü Aslan olan ünlüler: Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Madonna, Selena Gomez, Tom Cruise, Marion Cotillard, Jennifer Lawrence, Michelle Williams, Coco Chanel.