MART ASTROLOJİSİ: AKILLAR KARMAKARIŞIK, HAYALLER CAPCANLI

Mart ayına Merkür retrosu damga vururken dağınık zihnimiz, unutkanlığa ve dalgınlığa neden olabilir. Öte yandan hayallerimizin, rüyalarımızın canlı ve renkli olduğu bir ay bizi bekliyor.

5 Mart’ta başlayacak olan Merkür retrosunda özellikle konsantrasyon gerektiren işlerle uğraşıyorsak, hesap işleri yapıyorsak ve detayları kaçırmamak da önemliyse her zamankinden biraz daha fazla zihinsel çabaya ihtiyacımız var. Merkür Balık burcunda zaten zayıf bir durumda, bir de üzerine Merkür retrosu kafaları iyice karıştırabilir. Dalgınlığa, unutkanlığa, ihmallere kolayca kapılabiliriz. Yanlış anlamalar, yanlış düşünme ve değerlendirmeler de bu dönemin önemli handikaplarından olabilir.

Ancak diğer yandan sezgisel yanımızı keşfetmek açısından Mart ayı müthiş fırsatlar sunuyor. Hayallerimiz, düşlerimiz, rüyalarımız renkli ve capcanlı, sanatsal ruhumuzu ortaya çıkarabiliriz. Kendimizi akışın sularında hissederken bu akıştan çok şey öğrenebiliriz. Tek yapmamız gereken fazla kapılıp derin uykulara, hayallere dalmamak, gerçeklerle bağımızı koparmamak, sağduyumuza kulak vermek.

Mart ayının bir başka önemli olayı da Uranüs’ün burç değiştirmesi. Uranüs 6 Mart’tan itibaren artık uzunca bir süre Boğa’da. Bu dönemde hayatımızın maddi boyutunda, iş konularında, kazanç ve harcamalarla ilgili, toprağa dair işlerde pek de beklemediğimiz ya da ummadığımız değişikliklere hazır olmalıyız. Hayatımızın Boğa tarafında, başka bir deyişle burcunuza göre doğum haritalarınızda Boğa’nın işgal ettiği alanda dikkat çekici gelişmeler, değişimler yaşayabiliriz. Koç’lar maddi konularda, Boğa’lar görünüm ve duruşlarında, İkizler manevi ve ruhsal boyutta, Yengeç sosyal alanda, Aslan kariyer ve sorumluluklarda, Başak uzaklar ve yurt dışı alanında, Terazi ortak paylaşımlarda, Akrep ilişkilerde, Yay gündelik yaşamında, Oğlak aşkta, Kova evde, Balık iletişim ve eğitimde bu değişimi yaşayabilir.

Neredeyse ay boyunca Kova burcunda ilerleyecek olan Venüs dostluklardan yana bizi şanslı kılıyor, bu dönemde ne varsa arkadaşlarda, dostlukta olabilir. Yenilikçi konulardan zevk alabilir, teknolojiden daha çok yararlanabilir, sosyal ortamlarda bulunmaktan hoşnut olabiliriz.

6 Mart’taki yeni ay bilinçaltımızda yepyeni uyanışlara işaret ederken, manevi, ruhsal anlamda kendimizi yenilenmiş, tazelenmiş hissedebiliriz. 20 Mart’taki dolunay ise bu tazelenmeyi gündelik yaşantımıza nasıl aktarabileceğimize dair kararları gündeme getirebilir.

Mart ayı için burcunuza özel yorumları https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinde görebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.