MAYIS ASTROLOJİSİ: SÜRPRİZLERE AÇIK OLABİLİRİZ

Baharın kendini hissettirmesiyle birlikte Mayıs ayı genelde yavaş ve biraz da rehavet altında bir gündeme işaret eder. Ancak bu kez Uranüs, Mayıs’ta sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Astrolojide maddiyat ve güven olgusuyla ilişkilendirilen Boğa burcunun hüküm sürdüğü bir ay Mayıs ayı. Dolayısıyla en büyük arayışımız ve motivasyonumuz güven ekseninde olabilir. Ancak bu yıl Boğa burcuna iyice yerleşen Uranüs ise bu arayış ve beklentilerde farklılaşmaya, değişime ihtiyaç duyabileceğimize işaret etmekte. Sahip olduklarımızı, kaynaklarımızı, yeteneklerimizi değerlendirme yönünde farklı yaklaşımlar sergilememiz gerekebilir bir şekilde. Bu şekil ise Uranüs’ün beklenmedik ve sürpriz etkilerinde saklı. 

5 Mayıs’taki yeni ay güven ve maddiyatla ilgili yepyeni açılımlara, gelişimlere işaret edebilir. Bu bir kazanç, iş olacağı gibi, artık sahip olduklarımızı farklı bir şekilde kullanma yönünde attığımız yeni bir adım da olabilir. 7 Mayıs’tan itibaren bu maddiyat konusuna çok daha ilgili, meraklı olabiliriz. İş görüşmeleri ve fikir teatileri yapabiliriz. 16 Mayıs’tan itibaren maddi konularda biraz daha şanslıyız. 16 Mayıs’a kadar bizi zihinsel olarak uğraştıran Mars ise bu tarihten sonra ev ve aileye ilişkin konularda aktive edebilir. 18 Mayıs’taki dolunay ise ortak harcamalarımız ve paylaşım noktasında maddi manevi tükettiklerimizle ilgili bir uyandırma zili olabilir. 

21 Mayıs sonrasında ise yolculuklar hız kazanıyor, artık yerimizde durmakta zorlanabilir, yakın çevremizden başlayarak hareket alanımızı genişletmeye başlayabiliriz. Artan merak duygumuz ise bizi iletişime, öğrenmeye ve eğitime çok daha yatkın kılabilir.

Mayıs ayında burcunuza dair gelişmeleri https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden okuyabilirsiniz.