MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

Zihin karışıklıklarına dikkat!

Merkür 14 Ağustos'tan 5 Eylül’e kadar geri hareket ediyor. Bu dönemde düşüncelerimizi toparlamak, doğru karar vermek, sağduyulu, mantıklı düşünmek her zamankinden zor olabilir. Anlaşmalar, görüşmeler, randevular sürüncemeye girebilir. Herhangi bir imza atmanız gerekiyorsa, mümkünse retro bitene kadar beklemek ve bu tarihten sonra yeniden değerlendirmek yerinde olabilir. Bozulan cihazlar, bilgisayarlar, aletler karşısında biraz daha sabırlı olmak gerekiyor.

Öte yandan Merkür retrosu okumak, öğrenmek, bilgi edinmek için iyi bir dönem olabilir. Ancak bunun yalnız başına bir aktivite olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Zira retronun getirebileceği en önemli problemlerden biri de iletişim sorunları ve yanlış anlamalar. Dolayısıyla söz ve konuşmalara biraz daha özen göstermek, mümkünse az ve öz konuşmak bizi pek çok olumsuz durumdan koruyabilir. Keza yersiz alınganlıklar ya da yanlış ve hatalı düşünme ve algılama biçimleri de retronun olumsuz etkileri arasında.

Retronun getireceği bir başka aksaklık da yolculuklar ve buna bağlı programlarla ilgili. Henüz tatiliniz bitmediyse, tatil programları yapıyorsanız, biraz daha titiz davranmanız, saatleri kontrol etmeniz, bütçe ve harcamalarla ilgili tedbirli davranmanız yerinde olabilir. Olası gecikmeleri, bütçe açıklarını öngörerek hareket etmek hayatınızı kolaylaştırabilir. En azından farkında ve planlı davranarak retronun etkilerini daha olumlu ve kabullenici karşılayabilir ve bu etkileri daha az zararla telafi edebiliriz.

Koç

Detaylara, hesap hatalarına, günlük yaşamınızda ortaya çıkabilecek ufak tefek aksaklıklara dikkat etmeniz gerekiyor. Yardımcılarınızla, astlarınızla, size destek olan sağlık, terapi, beslenme uzmanlarıyla iletişime biraz daha özen göstermelisiniz.

Boğa

Merkür retrosunda en çok dikkat etmeniz gereken aşkınız ve sevdiklerinizle olan iletişiminiz. Sözlerin yanlış anlaşılabileceğini aklınızdan çıkarmamalı, konuşurken daha özenli davranmalısınız. İlgi ve merak alanlarınızdan, keyif aldığınız konulardan sizi alıkoyabilecek pürüz ve aksaklıklar da ortaya çıkabilir.

İkizler

Burcunuzun yöneticisi Merkür retro yaparken hayatınızı biraz daha rölantiye almak, hiçbir şey için fazla aceleci davranmamak, daha sabırlı olmak iyi gelebilir. Aile içi iletişimde de temkinli davranmak sizi gereksiz kaygı ve kuruntulardan uzak tutabilir.

Yengeç

Güneş tutulması öncesi dönemin de getirdiği duygusal kaos ve karmaşaya ek olarak Merkür retrosu zihninizi tüm burçlardan daha da fazla bulandırabilir. Her zamanki sessizlik ve sakinliğinizi korumanız ve retronun en başta söz ettiğimiz türlü olumsuzluklarına karşı sabırlı davranmanız gerekiyor.

Aslan

Retroda en çok dikkat etmeniz gereken konular para ve iş konuları. Gelirlerinizi, harcamalarınızı sıkı takip etmeli ve kafa karışıklıklarının getirebileceği hesap hatalarına karşı uyanık davranmalısınız. Retronun düşünce süreçlerine getirdiği blokaj maddi konularda sağlıklı düşünmeyi engelleyebilir.

Başak

Burcunuzun yöneticisi olan ve halihazırda burcunuzda bulunan Merkür retroda. İletişim, yolculuklar ve hareket ve ulaşımı içeren her türlü konuya temkinli yaklaşmanız ve bu konuları yönetmek için biraz daha fazla çaba sarfetmeniz gerekiyor.

Terazi

Merkür retrosunun görünmeyen mağdurlarından olabilir, hatta kendiniz bile bu mağduriyeti fark edemeyebilirsiniz. Güçlü hisleriniz mantıklı düşünmenize ve doğru çıkarımlar yapmanıza engel olabilir, her ne kadar yoğun bir manevi dönemden geçseniz de dünyevi bir yaşam sürdüğümüzü unutmamalısınız.

Akrep

Merkür retrosunda en çok dikkat etmeniz gereken konu sosyal ilişkileriniz. Arkadaş toplantılarını ya da dostlarınıza verdiğiniz sözleri kaçırmamaya, unutmamaya, randevu saatlerine dikkat etmeye biraz daha özen göstermeniz gerekiyor.

Yay

Retro döneminde en çok dikkat etmeniz gereken alan, görev ve sorumluluklarınız, iş planlarınız ve hedeflerinizle ilgili. Planlarınızı, programınızı iyice kontrol ettiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca bu dönemde üstlerinizle, yaşça büyük ve olgun kişilerle temas ve görüşmelerinize de dikkat etmelisiniz.

Oğlak

Yurt dışı, yabancılarla ilgili konular, seyahatler, akademik çalışma ve eğitimler konusunda daha temkinli davranmalı, paylaşımlarınız, düşünsel, felsefi söylemleriniz konusunda özenli olmalısınız. Retro döneminin yanlış anlamalara açık olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Kova

Ortaklıkların maddi boyutu, maddi ve manevi her türlü paylaşım Merkür retrosunda kafa yoracağınız konular arasında. Sizi gereğinden fazla ve derin düşünmeye iten ve karşılığında da fazla sonuç vaat etmeyen bir süreç olabilir, sakin ve sabırlı olmalısınız.

Balık

İkili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konuları Merkür retrosunda sizi zihinsel olarak meşgul edebilecek ve yorabilecek konular arasında. Karşınızdaki kişiyi iyi ve doğru anladığınızdan emin olmalısınız. Söz ve mesajlarınızda ise yanlış veya farklı tarafa çekilebilecek açıklara dikkat etmeniz gerekiyor.