MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR: ESKİ ARKADAŞLARLA GÖRÜŞME ZAMANI

Merkür retrosu 31 Ekim’de başlıyor ve 21 Kasım’a kadar devam edecek. Bu dönemde zihinsel olarak geçmişe bir geri dönüş yaşayabiliriz. Ayrıca iş ve para konularında detayları kaçırmamalıyız.

Yılda 3 veya 4 kez gerçekleşen ve düzenli bir döngü olan Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. Merkür’ün Akrep’teki retrosu geçmişe dair konular yeniden önümüze getirirken geride çözümlenmeden bıraktığımız konuların üzerine yeniden gitmemizi sağlayabilir. Bu dönemde her Merkür retrosunda olduğu gibi bozulan cihazlar, elektronik ve internet konuları bir miktar daha sorun yaratabilir. İş anlaşmaları için pek uygun bir dönem olmamakla birlikte yapılan her sözleşmeyi detayları kaçırmayacak şekilde bir kez daha okumak gerekebilir. Ortak yatırım, parasal konular bir kat daha dikkat gerektirebilir. İletişim sorunları gündeme gelirken sosyal medyada paylaşımlarımızda yazdıklarımıza, mesajlarımıza biraz daha özen göstermeliyiz.

Burcunuza göre Merkür retrosunun etkilerine gelecek olursak:

Koç

Bu retroda özellikle ortak maddi konularda, paylaşımlarda iş, para konularında dikkatli ve temkinli hareket etmenizde fayda var. Konsantrasyon gerektiren işler zihinsel olarak biraz daha yorucu olabilir.

Boğa

Bu Merkür retrosunda özellikle ikili ve bire bir ilişkilerde iletişime, yanlış anlama ve anlaşılmalara bir kat daha dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gerekebilir. Karşılıklı iletişimde anlaşmazlıklar doğabilir.

İkizler

Burcunuzun yöneticisi Merkür geri hareketine başlarken gündelik işlerde detay, titizlik gerektiren konulara biraz daha özen gösterip, dikkatli davranmanız gerekebilir. Biraz daha yavaş hareket edip ilerlemeniz gereken bir dönem başlarken, derinlikli konular zihninizi yorabilir.

Yengeç

Bu Merkür retrosunda özellikle aşk hayatınızda veya sevdiklerinizle aranızdaki iletişimde uyuşmazlıklara, anlaşmazlıklara biraz daha dikkat edip özen göstermeniz gerekebilir. Aşk hayatınızla ilgili eski mevzular zihninizi meşgul edebilir.

Aslan

Bu Merkür retrosunda aile içi iletişime biraz daha dikkat edip özen göstermeniz gerekebilir. Eski konular, anılar, yaşantılar ve anlaşmazlıklar gündeme gelirken kafanız geçmişle daha çok meşgul olabilir.

Başak

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür bugün retro hareketine başlarken hayatınızı biraz daha rölantiye alabilirsiniz. Kardeş ve komşularla iletişim daha önemli hale gelebilir, yakın çevre ilişkileri zihninizi daha çok meşgul edebilir. Eğitim konuları biraz daha konsantrasyon gerektirebilir.

Terazi

Bu Merkür retrosunda maddi ve parasal konulara biraz daha kafa yorabilir, sahip olduklarınızı, varlık ve kaynaklarınızı daha iyi değerlendirmek üzerine odaklanabilirsiniz. Harcama ve alışverişlerinizde hesabınızı doğru yaptığınıza emin olmalısınız.

Akrep

Burcunuzdaki Merkür geri giderken iletişime biraz daha dikkat edip özen göstermeniz gerekebilir. Özellikle kendinizi anlatırken, ifade ederken anlaşılmak konusunda biraz daha zorluk yaşayabilirsiniz. İki kez düşünmek zorunda kalabilirsiniz.

Yay

Bu Merkür retrosunda manevi, ruhsal, mistik konular zihninizi biraz daha meşgul edebilir. Kontrolünüz dışı gelişen tüm olaylara anlam vermekle uğraşabilirsiniz. Ruhsal yönü kuvvetli kişilerle iletişiminiz artabilir.

Oğlak

Bu Merkür retrosunda sosyal ilişkilerde iletişime biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Arkadaşlık ilişkileri kafanızı, zihninizi daha çok meşgul ederken anlaşmazlıklar yorucu olabilir. Sosyal konulara çok daha fazla kafa yorabilirsiniz.

Kova

Bu Merkür retrosunda görev ve sorumluluklara, iş hayatınız ve kariyerinize daha çok odaklanmanız gerekebilir. Planlarınızda detayları kaçırmamak önemli. Üstleriniz, yöneticileriniz ve otorite konumunda kişilerle iletişime daha çok özen göstermelisiniz.

Balık

Bu Merkür retrosunda uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular zihninizi daha çok meşgul edebilir. Seyahat planları yapmak için uygun bir dönem olabilir ancak tüm detayları iyice gözden geçirdiğinize emin olmalısınız.