MERKÜR RETROSU TAM GAZ!

Merkür 3 Aralık'tan 23 Aralık’a kadar 20 gün boyunca geri gidiyor.

Bu kez yaşayacağımız retronun diğerlerinden farkı Merkür’ün zayıf ve zararlı olduğu bir burçta retro yapması. Dolayısıyla her zamankinden daha fazla kafa karıştırıcı, karmaşık durumlara dikkat etmek gerekiyor.

Zihinsel süreçlerde blokajlara neden olabilecek bir dönem ders çalışmak gibi konsantrasyon gerektirebilecek konular için hiç de elverişli ve uygun olmayabilir. Aklın biraz dışarıda, yeni keşif ve maceralarda olduğu bir dönem, fazlaca girgin, aceleci, sabırsız olmaya meyledebiliriz. Bu durum da sabır, titizlik, odaklanma, akıl, mantık gerektiren konularda pek de iyi sonuçlar doğurmayabilir.

Bu dönemde ayrıca seyahatler konusunda da planlara, programlara, tarifelere bağlı kalmakta zorlanabiliriz. Kafamızı toplamak, sakince düşünüp plan yapmak her zamankinden zor olabilir. Ayrıca dalgınlığa, unutkanlığa, sakarlığa her zamankinden daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Şartlar ne olursa olsun hızı düşürmek ve beklemek gerekiyor. Adım atmadan önce sakince ve etraflıca düşündüğümüzden emin olmalıyız.

Ayrıca ifade konusunda, başkalarına dert anlatma konusunda da bazı problemler ortaya çıkabilir. En sık rastlanan durum ise yanlış anlamalar olabilir. Anlaşma, uzlaşma gerektiren konularda, imza ve sözleşmelerde biraz daha beklemekte fayda olabilir. Aksi halde gözden kaçan detaylar, hesap hataları, okunmadan geçilmiş bir madde hatta bir tapaj veya çeviri hatası sonradan başka problemlerle uğraşmak zorunda kalmamıza neden olabilir.

Ancak bu dönem daha önce gezilen görülen yerler hakkında düşünceler geliştirmek, paylaşımlarda bulunmak, buralarda çekilen eski resimleri toplamak, düzenlemek, tanışılan yeni ve yabancı kişilere hal hatır sormak, ileriye yönelik seyahat planları, okumak ve kendini geliştirmek için de harika bir dönem olabilir.

Koç

Seyahatle ilgili herhangi bir adım atmadan önce etraflıca düşünülmesi gereken bir dönem. Ayrıca yabancılarla kurduğunuz ilişkilerde, yabancılarla oluşturduğunuz bağlantılarda temkinli davranmayı ihmal etmeyin.

Boğa

Ortak maddi konularda, iş, yatırım ve para konularında biraz daha temkinli davranmalısınız. Herhangi bir ortak iş sözleşmesi ve imza açısından pek de iyi bir dönem olmayabilir. Ortaya çıkabilecek gecikme ve aksaklıklar beklemede kalmanızı gerektirebilir.

İkizler

Burcunuzun yöneticisi geri giderken özellikle ilişkilerde karşılıklı iletişime her zamankinden çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Yanlış anlamalar iletişimi epeyce içinde çıkılmaz hale getirebilir. Karşı tarafı anlamak bu dönemde epeyce sabır ve tolerans gerektirebilir.

Yengeç

Gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda iletişimden ve iletişimi sağlayan araçlarda, cihazlarda meydan gelen problemlerden kaynaklanan aksaklıklara dikkat etmeniz gerekiyor. Fazla titiz, kılıkırk yaran yaklaşımlar bu dönemde beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Aslan

Aşkta iletişime dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış anlama ve alınganlıklar sizi zihinsel olarak epeyce yorabilir. Öte yandan bu dönemi biraz daha kendinize dönük, ilgi alanlarınız, hobileriniz ve kişisel uğraşlarınızla ilgilenerek geçirebilirsiniz.

Başak

Burcunuzun yöneticisi Merkür geri giderken hayatı biraz daha ağırdan ve yavaştan almanız gerekebilir. Özellikle ev ve aileyle ilgili konularda iletişime çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Kendinizi onlara anlatmakta, ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Öte yandan her şey düşündüğünüzden çok farklı olabilir.

Terazi

Yakın çevrenizle, kardeşlerinizle, komşularınızla iletişime bu dönemde çok daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Farklı görüşlerden kaynaklanabilecek sorunları zihninizde çok büyütmemeye çalışın. Başkalarının ne düşüneceğinden çok kendi söylemek istediklerinize odaklanmaya çalışmalısınız.

Akrep

İş ve para konularında, maddi konularda zihninizi yorabilecek iletişimden kaynaklı problemler ortaya çıkabilir. Hesabınızı doğru yaptığınızdan emin olmak için birkaç kez kontrol etmeniz gerekebilir. Para işlerinde, harcamalarda detaylara, rakamlara, etiketlere dikkat etmelisiniz.

Yay

Merkür burcunuzda geri hareket ederken karşılıklı iletişimde sübjektif tutumlardan mümkün mertebe kaçınmanız gerekiyor. Düşündüğünüzden çok daha farklı algılanabilir ve anlaşılabilirsiniz. Öte yandan bu dönem yaşantınız ve içinde bulunduğunuz şartlar hakkında düşünmek, plan yapmak için iyi olabilir.

Oğlak

Bu dönemde unutkanlığa, dalgınlığa, sakarlıklara her zamankinden çok daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Anlaşma, sözleşme ve imzalar ya da herhangi bir konuda karar almak veya yargıda bulunmak için hiç de iyi bir dönem olmayabilir. Yanlış düşüncelerin önünü açan bir dönemdeyiz.

Kova

Arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde iletişime her zamankinden çok dikkat etmeniz gerekebilir. Farkında olmadan arkadaşlarınız tarafından yanlış anlaşılabilir veya düşündüğünüzden çok daha farklı değerlendirilebilirsiniz. Fikir ayrılıkları ortak bir noktada anlaşma ve uzlaşmayı zorlaştırabilir.

Balık

Üstlerinizle, otorite ve patron konumunda kişilerle iletişiminize çok daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Kendinizi farkında olmadan hiç düşünmediğiniz veya istemediğiniz bir şekilde ifade edebilir, bunun sonucunda yanlış anlamalara neden olabilirsiniz.