MERKÜR RETROSUNDA BURCUNUZA ÖZEL İPUÇLARI VE ÖNERİLER

Merkür retrosu 19 Temmuz’a dek Aslan burcunda, ardından 31 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda sürecek. Bu retroda burcunuza özel ipuçları ve taktikleri kaçırmayın.

Temmuz ayına Retro Merkür damgasını vuruyor. Tutulmaların yanı sıra Temmuz Merkür retrosu açısından da oldukça önemli, zira Merkür zihinsel aktivitelerimizi, pratik zekamızı, becerilerimizi, iletişim ve haberleşme gücümüzü etkiliyor ve Retro yaptığında tüm bunlar açısından bir tür dağınıklık, yavaşlama, engel ve problemleri beraberinde getiriyor.

Temmuz retrosunda Merkür iki burçta geri gidecek. 8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda gerilerken özellikle kimlik ve özgünlüğün ifade edilmesinde bazı sorun veya engelleri, sonrasında ise Yengeç burcunda gerilerken duyguların iletiminde doğabilecek aksaklık ve gecikmeleri beraberinde getirebilir. Retronun ilk kısmında ego kaynaklı anlaşmazlıklar, iletişim bozuklukları ve kopuklukları ortaya çıkarken, ikinci kısım da duygusal hassasiyetler kendimizi kolay ve rahat ifade etmemize ya da karşımızdakini akılla ve sağduyuyla algılamamıza engel olabilir.

Her Merkür retrosunda olduğu gibi bu retroda da eğer bir akde, sözleşmeye imza atacaksak, ticaret ve alım satım yapıyorsak, birtakım ince hesap ve detay gerektiren işlerin içerisine girmişsek bir kat daha dikkat etmek gerekiyor. Beklenen haberlerde, telefon veya aramalarda, internet bağlantılarında, sosyal mesajlaşmalarda da aksaklıklar söz konusu olabilir.

Peki burcunuza göre Retro etkilerini en iyi nasıl bertaraf edebilir, kendi lehinize çevirebilirsiniz? İşte size ve burcunuza özel bazı ipuçları:

Koç

Merkür retrosunda ayın 19’una kadar özellikle sevdikleriniz ve aşkınız söz konusu olduğunda aklınız pek de başınıza olmayabilir. Gurur meseleleri aklınızı iyice karıştırabilir. Tarafsız düşünmeye çalışın ve gerektiğinde başkasının fikrini alabileceğinizi unutmayın. 19’u sonrasında ise aile içi iletişimde duygusal manipülasyonlara dikkat etmelisiniz.

Boğa

19 Temmuz’a kadar özellikle ailenizle seyahat ediyorsanız, bazı hesaba katılmamış gecikme ve engellerin hedefi olabilirsiniz. Ayrıca geçmişe ve aileye dair konularda aklınız biraz karışık olabilir, başkalarının sözüne kulak vermeyi unutmayın. 19 Temmuz sonrasında ise günlük temponuzu iyi organize etmeye, randevularınızı, planlarınızı unutmamaya özen göstermelisiniz.

İkizler

Burcunuzun yöneticisi Merkür Retro yapıyor. Bu durumda hayatı biraz daha yavaş ve ağırdan almaya ne dersiniz? 19 Temmuz’a kadar yanlış anlama ve anlaşılmalar özellikle problem yaratabilir. Etrafınızı saran kişileri, komşu ve kardeşlerinizi anlamak için çaba sarfetmelisiniz. Sonrasında ise maddi konularda, para konularında gözünüzü dört açmanız gerekecek.

Yengeç

Bu Merkür retrosunda ayın 19’una kadar maddi konularda, iş ve para konularında bazı gecikmeli, ertelemeli durumlar, hesap hataları, ağırlaşan, yavaşlayan iş bağlantıları konusunda sabırlı olmalısınız. 19’undan ay sonuna kadar ise Merkür burcunuzda Retro yapacak, özellikle birebir iletişimde ipler sizin elinizde gibi olsa da kontrol dışı durumları işin içine katmayı unutmayın.

Aslan

Burcunuzdaki Merkür geri gitmeye başlıyor. Öncelikle panik yapmadan bu süreci lehinize çevirebileceğinizi düşünün. Merkür burcunuzda size destek oluyor. İletişime, haberleşmeye yönelik bir adım atmadan önce konuşacaklarınızı ve anlatacaklarınızı etraflıca düşünüp toparladığınızdan ve karşınızdaki kişi veya kişileri iyice tanıdığınızdan emin olun. 19 Temmuz sonrasında bu bilgiler çok işinize yarayabilir.

Başak

Burcunuzun yöneticisi Merkür gerilemeye başlarken hayat beklenmedik ya da farkında olmadığınız ya da anlamadığınız ya da anlamak istemediğiniz olayların eşliğinde akıp gidiyor gibi gelebilir. Merkür retrosunun ilk kısmında dalgınlıklara, unutkanlığa, sakarlığa ekstra dikkat etmelisiniz. Sonrasında sosyal ilişkiler iletişim açısından problemli olabilir, serinkanlılığınızı koruyup geride durmaya çalışın.

Terazi

Merkür retrosunun ilk kısmında sosyal ilişkilerde iletişime biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir. Arkadaşlar arası yanlış anlamalar, yanlış toplantılar, geciken organizasyonlar karşısında sabırlı olmalısınız. Ardından iş hayatınızda, kariyerinizde ya da görev ve sorumluluk alanlarınızda iletişim kaynaklı problemlere daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Üstlerinizle ya da yöneticilerinizle veya otorite konumunda kişilerle iletişim problemleri ortaya çıkabilir.

Akrep

Özellikle aktif, hiyerarşik veya kurumsal bir iş yaşamınız varsa Merkür retrosunun 19 Temmuz’a kadar süren ilk bölümü egolardan kaynaklanabilecek iletişim sorunlarına işaret edebilir. Ardından yurt dışı, yabancılarla iletişim, haberleşme konularında doğabilecek aksaklıkları göz ardı etmemelisiniz, seyahat planlarında dikkatli olmak gerekebilir.

Yay

Merkür retrosunun 19 Temmuz’a kadar süren ilk kısmında uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda haberleşme ve seyahatlerden kaynaklanabilecek problem ve aksaklıklar karşısında sabırlı olmalısınız. Sonrasında ise ortak maddi konularda, alım satım işlerinde, ortak paraların idaresinde dikkatli davranmaya özen göstermeniz gerekebilir.

Oğlak

Merkür retrosunun 19 Temmuz’a kadar olan kısmında ortak maddi konular, iş ve para konularında tedbirli, temkinli davranmanız gerekebilir. Maddi ortaklıklar, alım satım işleri yanlış hesaplar konusunda dikkatli olmalısınız. Ardından ikili ilişkilerde iletişim, haberleşme, karşılıklı anlama ve anlaşmalardan kaynaklanabilecek problemler ortaya çıkabilir.

Kova

Merkür retrosu 19 Temmuz’a kadar ikili ilişkiler konusunda test edici olabilir. Karşınızdaki kişiyi doğru ve iyi anlamak için biraz daha efor sarfetmek gerekebilir. Sonrasında ise gündelik yaşamınızda ve çalışma hayatınızda size destek ve yardımcı olan kişilerle olan iletişiminize dikkat etmeniz, duygusal hassasiyetleri göz ardı etmemeniz gerekebilir.

Balık

Merkür retrosunun 19 Temmuz’a dek süren ilk kısmında günlük yaşamınızda ufak tefek ayrıntılardan doğabilecek anlaşmazlıkların çoğu birbirini yeterince ve iyi anlamamaktan kaynaklanabilir. Sonrasında ise aşka ve kalbe dair konularda kendinizi, özgünlüğünüzü ve yaratıcılığınızı doğru ifade etmek için biraz daha çaba sarfetmeniz gerekebilir.