NİSAN ASTROLOJİSİ: ATEŞ BURÇLARININ ENERJİSİ İÇİMİZİ ISITIYOR

Nisan’da ateş elementinden burçların enerjisiyle yerimizde durmamız zor görünüyor, yolculuklar gündeme gelebilir.

Nisan ayına dinamik ateş burçları Koç ve Yay'ın enerjileri hakim. Sıcaklığı yükselen havalarla ısınıyor, doğanın uyanışını hissetmeye başlıyoruz. 5 Nisan’da bir yeni ay gerçekleşiyor, bu yeni ayla birlikte bir süredir beklettiğimiz girişimlere, atılımlara artık hız verebiliriz. Liderlik yönümüzü ortaya çıkarabiliriz.

Mars, ay boyunca İkizler burcunda olacak. Bu burca büyük bir hareketlilik, dinamizm kazandırırken diğer burçlar için ise iletişimin, haberleşmenin, görüşmelerin hız kazandığı bir ay olabilir. Ancak Mars’ın malefik bir gezegen olduğunu unutmayalım ve fiziksel ve zihinsel anlamda kendimizi yıpratırcasına koşturmamaya dikkat edelim.

Merkür bu ay hızlı hareket ediyor ve 17’sinde Koç burcuna ilerliyor. Bu geçiş iletişimde çok direkt, doğrudan yaklaşımları beraberinde getirebilir. Bunun sonucunda ortaya çıkabilecek iletişim kazalarına dikkat etmemiz gerekiyor.

Nisan ayının büyük bir kısmında aşk ve ilişkiler konusunda epeyce fedakâr, toleranslı, anlayışlı, merhametli olabiliriz. Aşk için her şeyi yapmaya hazır gibiyiz ve gözümüz de oldukça kapalı ve gerçeklerden uzak olabilir. Hayalci yaklaşımları, gerçeğe tercih edebiliriz. 19 Nisan’da bir dolunay gerçekleşiyor ki bu dolunay aşk ve ilişkilerde gözlerimizi açacak ve farkındalık uyandıracak bir dolunay olabilir. 21 Nisan’da Venüs zararlı olduğu Koç burcuna ilerliyor ve bu tarihten sonra aşk ve ilişkilerde daha sabırsız daha tahammülsüz davranabiliriz, bu tutum karşılıklı denge ve uyumun yakalanmasını zorlaştırabilir.

Güneş’in 20 Nisan’da burç değiştirip Boğa’ya ilerlemesiyle maddi ve parasal konular, iş konuları önem kazanıyor. Bu dönemde keyif aldığımız konulara düşkünlüğümüz bize epeyce para harcatabilir.

Sosyal gezegenler Jüpiter ve Satürn’ün geri harekete geçtiği bir ay Nisan. 11 Nisan’dan itibaren uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular, uluslararası ve akademik bağlantılı işler hızını kaybedip ağırlaşabilir. Ancak bu dönem kendimize eğitim ve kişisel gelişim açısından yatırım yapmak için uygun bir dönem olabilir. 30 Nisan’dan itibaren ise Satürn retrosu kariyer, iş hayatı, görev ve sorumluluklarla ilgili daha ağırdan ve temkinli ilerlenmesi gereken bir döneme işaret ediyor, işler düşündüğümüzden daha yavaş ilerleyebilir.

Nisan ayında burcunuzla ilgili daha detaylı bilgileri https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden okuyabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.