OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI BİR FARKINDALIK FIRTINASI

21 Haziran’da gerçekleşen Güneş tutulmasının ardından 5 Temmuz’da bu kez bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Ay tutulmaları duygusal dünyamıza ve ev ve aile yaşantımıza dikkat çeker. Güneş ve Ay’ın getirdiği bu mistik dizilim farkındalığımızı yükseltirken duyargalarımızı, algılarımızı sonuna kadar açarak bu ana kadar göremediklerimizi, fark edemediklerimizi bize gösterir. Getirdiği bu farkındalıkla bazı kararlar alır, yolumuzu, yönümüzü değerlendiririz.

5 Temmuz’da gerçekleşen Ay tutulması Oğlak burcunda ve başrolünde de bu burcun gezegeni olan Satürn var. Ayrıca tutulma Merkür ve Uranüs ile de açılar yapıyor.

Yengeç burcunun etkisiyle ev ve aile konularına oldukça odaklandığımız, ev, mekân ve yaşam alanımızla ilgili konuların sürekli gündemde olduğu, duyguların, geçmişin kendini hatırlattığı bir dönemden geçiyoruz. Bu tutulma bizi bu alandan çekip çıkaran görev ve sorumluluklar, iş ve kariyer konularında farkındalık yaratan bir tutulma. Oğlak burcundaki Ay duygusuz, iş, disiplin, görev ve sorumluluk dolu bir Ay. Dolayısıyla her ne kadar bu dönemde iyice ev, aile ve duygu denizine batmışsak da tutulma bizden bunlardan sıyrılmamızı, dış dünyaya, sorumluluk ve hedeflerimize odaklanmamızı bekleyecek.

Oğlak burcunun yöneticisi Satürn tutulma haritasında retroda ve son derecesinde. Bu durum sorumluluklarımızdan kaçıp onları gerçekleştirmeme noktasında karmanın Lordu Satürn’ün çeşitli ve beklenmedik engel ve zorluklarla karşımıza çıkabileceğine ve her ne olursa olsun bizi bir şekilde bu görevlerle yüzleştirebileceğine işaret etmekte. Görevden, sorumluluktan kaçış yok gibi görünmekte. Satürn'ün yeniden Oğlak burcuna geçişiyle ilgili daha fazla bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tutulma, Merkür’ün hemen yanı başında gerçekleşmekte. Dolayısıyla sürecin merkezinde eğitim ve öğrenim konuları var. Merkür’ün retroda olduğunun altını çizelim. Tutulma eğitimle ilgili aileyle, anne babayla sürekli yapılan konuşmalara, değerlendirmelere, hesaplamalara ve bunların bir nevi temcit pilavı gibi tekrarlamasına dikkat çekiyor. Uranüs’le tutulmanın açısı ise cidden enteresan ama olumlu görünmekte. Geçirdiğimiz süreç, çalışmalarımız, emeklerimiz, gayretlerimiz, planlı, disiplinli, istikrarlı tutumuz Uranüs’ün sürprizleriyle yani başka bir deyişle hiç beklemediğimiz biçimde ödüllendirilebilir.

Tutulmanın burcunuza etkileri:

KOÇ

Ay tutulması hedeflerinize, planlarınıza göz atmanızı, iş hayatınız, kariyerinizle ilgili yeni farkındalıklarla yeni değerlendirmeleri beraberinde getirebilir. Görev ve sorumluluklara ilişkin yaklaşım ve kararlar gündeme gelebilir.

BOĞA

Ay tutulması uluslararası, akademik, medyatik konularda önemli farkındalıklar, değerlendirmeler ve kararları beraberinde getirebilir. Uzaklarda, şehir veya yurt dışında bir iş fırsatı, imkânı gündeminize düşebilir.

İKİZLER

Ay tutulması ortak maddi konularda, iş ve yatırım alanında farkındalığınızı yükseltip gözünüzü açacak olan bir tutulma olabilir. Gizli, kapalı kalmış bir durumu veya bir sırrı ortaya çıkarabilir.

YENGEÇ

İlişkilerinize, evlilik ve ortaklık konularına ışık tutan bu tutulmada farkındalığınız yükselirken karşı tarafı daha net görebilir, ilişkilerdeki konumunuzu daha açık ve net değerlendirebilirsiniz.

ASLAN

Ay tutulması gündelik rutinlerinize ve çalışma hayatınıza dikkat çekiyor. Tutulma, sağlığınıza daha fazla önem vermeye zorlarken dişlerle, kemiklerle, iskelet sistemiyle ilgili bazı durumları önünüze çıkarabilir.

BAŞAK

Ay tutulması çocuklarınız ve sevdiklerinizle ilgili konulara ışık tutarken bu alanda yapabileceklerinizi size gösteren, sizi bazı konularda uyarırken düşünce şeklinizi sorgulatan bir tutulma olabilir.

TERAZİ

Ay tutulması geçmişinizi, evinizi, yuvanızı farklı bir gözle görüp değerlendirmenizi, bu alanda dönüşümü kabullenmenizi ve yeni farkındalıklarla farklı kararlar almanızı sağlayan bir tutulma olabilir.

AKREP

Ay tutulması yakın çevrenize, komşu ve kardeş ilişkilerinize ışık tutuyor. Bazı önemli bilgilere hatta sırlara vakıf olabilir, kardeşinizin bilmediğiniz ya da daha önce görmediğiniz bir yüzüyle karşı karşıya gelebilirsiniz.

YAY

Ay tutulması sahip olduklarınızı, yeteneklerinizi daha iyi değerlendirme yönünde gözünüzü, kulağınızı açıp yeni değerlendirmeler yapmanızı sağlayabilir. İmkanlarınızı fırsata dönüştürebilirsiniz.

OĞLAK

Ay tutulmasının getirdiği yüksek farkındalık ve aydınlık önünüzü daha iyi görmenizi sağlarken kendinize dair değerlendirmeler yapmanızı ve bazı kararlar almanızı kolaylaştırabilir, önümüzdeki dönemin yol haritasını çizmenizi sağlayabilir

KOVA

Ay tutulması bilinçaltınızı aydınlatıp farkındalığınızı ve sezgilerinizi yükselten bir tutulma olabilir. Rüyalarınıza dikkat edin, bu noktada oldukça yol gösterici ve anlamlı olabilirler.

BALIK

Ay tutulması önümüzdeki dönemde size yapabileceklerinizi hatırlatıp gözünüzü açan bir tutulma olabilir. Vizyonunuzu yeniden belirleyip şekillendirmenize, kararlar almanıza yardımcı olabilir.