OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI: GERÇEKLERİ TÜM YALINLIĞIYLA HİSSETMEYE HAZIRIZ

Temmuz ayının ikinci tutulması olan Ay tutulması 16 Temmuz’u 17’sine bağlayan gece yarısı gerçekleşiyor, uzun vadede etkiler yaratabilecek ciddi ve önemli farkındalıkların kapısını aralıyor.

Ay tutulmaları duygusal yoğunluğun arttığı, güçlü his ve sezgilerimizle büyük ve önemli farkındalıklar yaşadığımız zamanlardır. Ay tutulmaları ayrıca Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelip zıtlaştığı dolunay zamanlarıdır. Bu tutulma ve dolunay Satürn’ün burcu Oğlak’ta meydana gelirken duygularımız somut olanı, gerçekleri görme, anlama ve kabullenme yönünde akabilir. Ancak bu burçta pek de rahat olmayan Ay bu akışın önünü türlü türlü engeller, sınırlarla, kısıtlar ile çerçeveleyebilir. Bu tutulmada gerçekçi, objektif ve tarafsız olmak, kuralları, disiplini, ciddiyeti özümseyerek hareket etmek, görev ve sorumlulukların farkında ve bilincinde davranmak zorunda hissedebiliriz. İş hayatına, kariyere, kurumsal yaşama dair konular, otorite figürleriyle ilişkilerimiz, yaşlı, olgun, tecrübeli kimselerle temasımız ve bunlar vasıtasıyla yaşayacağımız uzun süreli farkındalıklar söz konusu olabilir.

Bu tutulma astrolojide cüce gezegen olarak da bilinen küçük ama güçlü Plüton ile temas halinde. Derin ve karanlık konulara çekilme, güçlü bir merak duygusu, sırları, gerçekleri ortaya çıkarma güdüsüyle birlikte sorgulama isteğimiz artabilir, bunu abartmamaya gayret etmeli, bu derinliği yapıcı hale getirmeye çalışmalıyız. Tutulma haritasında toprak elementlerinin ağırlığı maddi ve parasal konuları ortaya çıkarabilir. Dolayısıyla özellikle maddi ve parasal konularda yapıcı ve uzun vadede etkili planlar yapabilir, ciddiyet ve sorumluluk taşıyan kararlar alabiliriz.

Tutulma haritasında zıtlaşan Venüs ve Satürn ilişkilerde ciddiyet ve sorumluluk beklentilerine dikkat çekiyor. Gerek maddi konularda gerekse ilişkilerde üzerimize düşenleri yapmamız gerekmekte.

Burcunuza göre tutulmanın etkilerine gelecek olursak:

Koç

Tutulma geleceğe yönelik hedef ve planlarınıza ilişkin daha net bir bakış açısı sağlarken sizi daha ciddi ve gerçekçi olmaya itebilir. Sorumluluk almanız, üzerinize düşenlere ve görevlerinize sahip çıkmanız gerektiğini hissedebilirsiniz.

Boğa

Tutulma burcunuzda ilerleyen Uranüs’ün getirdiği değişimleri duygusal olarak hissettiren etkiler yaratabilir. Burcunuzun elementi olan toprak unsurları öne çıkarken ayaklarınızın yere bastığını hissedebilirsiniz. Uzaklardan gelen haber ve konular dönüştürücü etkiler yaratabilir.

İkizler

Tutulma ortak maddi konularda, iş ve para konularında almanız gereken sorumlulukları size hatırlatabilir. Plüton ile birleşen tutulmanın güçlü etkilerini yapıcı şekilde kullanabildiğinizde ruhsal ve psikolojik bir arınma, sadeleşme hissedebilirsiniz.

Yengeç

Tutulma ikili ve bire bir ilişkilerde, evlilik ve ortaklık konularında alacağınız ya da belki de zaten almış olduğunuz bazı kararları gündeminize taşıyabilir. İlişkinizde yaşadığınız dönüşümü güçlü ve duygusal şekilde hissedebilirsiniz.

Aslan

Tutulma sağlığınıza, gündelik yaşam şartlarınıza ilişkin bazı farkındalıkları gündeminize taşıyabilir. Fiziksel ve ruhsal anlamda ihtiyaçlarınızı size hatırlatabilir. Gündelik yaşam koşullarınızı değiştirmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz.

Başak

Tutulma toprak enerjisini öne çıkarırken maddi ve somut adımlar atma ihtiyacını en sevdikleriniz ve en sevdiğiniz konularla ilgili olarak hissedebilirsiniz. Kişiliğinizi güçlü ve yapıcı şekilde inşa ettiğiniz bir dönemde değişimlerin getirdiği dalgaları hissedebilirsiniz.

Terazi

Tutuma bu dönemde dönüşümü en çok hissettiğiniz alanda ve duygusal anlamda bu dönüşümü daha da güçlü hissettirecek şekilde gerçekleşiyor. Sürpriz gelişmeler sizi şaşırtmamalı, zira bugüne dek alışageldikleriniz artık yer değiştirebilir.

Akrep

Tutulma yakın çevreniz, komşu, kardeş ve akrabalarınıza ilişkin konularda yaşadığınız farkındalık ve bilince işaret ediyor. Onların yaşamındaki olayların ruhunuza yansımaları olabilir. Zihinsel süreçleriniz ve düşünme şeklinizde yaşadığınız dönüşümü fark edebilirsiniz.

Yay

Ay tutulması özdeğerinizle, kendinize verdiğiniz önem ve değerle ilgili hatırlatmalar yapabilir. Sahip olduklarınızı ve bunlara duymanız gereken güveni size anımsatan bir tutulma olabilir. Kaynaklarınıza, varlığınıza, yeteneklerinize sahip çıkmak konusunda gerçekçi olmalısınız.

Oğlak

Bu tutulmada kişisel olarak içinden geçtiğiniz dönüşümü ruhunuzda hissedebilirsiniz. Bu hislerle birlikte alacağınız bazı kararlar geleceğinizi şekillendirecek nitelikte olabilir. Sevdikleriniz, canlarınız varsa çocuklarınızla ilgili değişen dönüşen duygularınızı anlayacağınız bir tutulma olabilir.

Kova

Bu Ay tutulması bırakmanız, salıvermeniz gerekenleri size hatırlatan bir tutulma olabilir. Bilinçaltınızda büyük dönüşümlerden geçiyor olabilirsiniz ve dışarıdan hiç fark ettirmeseniz de ruhunuzda taşıdığınız yüklerin ağırlığını güçlü şekilde hissedebilirsiniz.

Balık

Bu Ay tutulması sosyal yaşamınızda yaşadığınız dönüşümü daha güçlü şekilde hissetmenizi ve bazı kararlar almanızı sağlayabilir. Bazı arkadaşlıkların sonlanmasına, yenilerinin yeşermesine duygusal olarak kendinizi hazırlamalı ve gerçekçi olmalısınız.