OĞLAK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: CİDDİ ADIMLAR, SINIRSIZ FIRSATLAR

2019’a sıkı bir giriş yapıyoruz. 6 Ocak sabaha karşı gerçekleşen Güneş tutulması önemli iş ve girişimlere işaret ederken, ciddiyetin yanında iyimserlik de var.

6 Ocak Cumartesi gerçekleşen Güneş tutulması ciddi bir tona sahip. Oğlak burcundaki bu tutulmanın yöneticisi Satürn gerçekçi, soğuk ve biraz da kasvetli bir ortam getiriyor. Keza Plüton, tutulmanın ev ve aile konularında ve buna bağlı olarak kendimizi gerçekleştirdiğimiz alanda, bir bakıma kariyerimizde ve iş hayatımızda içinde bulunduğumuz dönüştürücü sürecin bir hayli etkili olacağının habercisi. 

Güneş tutulmaları önemli başlangıçların dönüm noktası. Bu tutulmayla birlikte işimizde, kariyerimizde ya da görev ve sorumluluk alanımızda ciddi ve önemli adımlar atabiliriz. Yeni girişimler, yaklaşımlar söz konusu olabilir haritalarımıza göre tutulmanın gerçekleştiği alanda. 

Bu ciddiyet, plan, program bekleyen havayı yumuşatan ise bize bilginin ve bilgeliğinin kapısını açan Jüpiter. Neptün ile uyumlu ilişkisi düşünüldüğünde elimize zengin veya sınırsız imkanlar geçebilir ya da öyleymişçesine sonsuz bir umut ve iyimserlik havasında olabiliriz. 

Güneş tutulması haritasının yükselen burcu olan Akrep ise maddi konularda ortaklaşa hareket etmenin, ortak yatırım ve alım satım işlerinin getirebileceği fırsatlara göz kırpıyor. Mars ise girişimlerimizde kararlılıkla hareket edebileceğimizi gösterirken, bu enerjinin genel rutinimizi, gündelik yaşamımızı etkileyebileceğine ve bunun bizi yorup yıpratabileceğine dikkat çekiyor. Bu süreçte sağlığımıza özen göstermeyi ihmal etmemeli, dalgınlığa ve uykusuzluğa dikkat etmeliyiz.

Burcunuza göre Güneş tutulmasının etkileri:

Koç

İş hayatınız, kariyeriniz, görev veya sorumluluk alanınızda atacağınız uzun vadeli, ciddi ve önemli adımlara işaret ediyor bu tutulma. Bununla birlikte yeni bir statü, imaj veya konumu oturtmaya çalıştığınız bir sürece de girebilirsiniz. Jüpiter ufuklarınızı açabilecek yolculuklara, keşif ve maceralara dikkat çekmekte, sınırlarınızı genişletmek, zorlamak size her zamanki gibi iyi gelecek.

Boğa

İş hayatınız ve kariyerinizdeki olumlu yükseliş devam ederken, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda atabileceğiniz yeni adımlara, yeni girişimlere işaret ediyor sizin için gökyüzü. Ortak paylaşımlar, maddi konularda size sunulan fırsatlardan, imkanlardan yararlanmalısınız. Sosyal çevrenizde renkli, göz boyayıcı bir atmosfer, ufkunuzu açan dost ve arkadaşlar olabilir. Bu alan en önemli destek noktanızı oluşturabilir.

İkizler

Ortaklaşa işlerde, ortak maddi konularda ve paylaşımlarda kararlılık, ciddiyet, atılım ve girişim zamanı. Bu dönemde atacağınız adımların zorlayıcı olduğunu unutmamak gerek ancak sizi iş yaşamına dahil eden, daha gerçekçi ve kararlı olmaya iten ve dolayısıyla da dönüştüren bir süreçte olabilirsiniz. En yakınınızdaki kişiden, eşinizden, sevgilinizden büyük destek alabileceğinizi unutmayın.

Yengeç

Karşıt burcunuz Oğlak’ta gerçekleşen tutulma ilişkilerinizde önemli bir sürece işaret etmekte. Bu alanda kararlı, gerçekçi, ciddi adımlar atmaya adeta zorlamakta sizi. Tutulmayla başlayan ve burcunuzda 2 Temmuz’da gerçekleşecek bir sonraki tutulmaya dek devam edecek bu süreçte ilişki, evlilik, birliktelik konularında zor da olsa atacağınız her adımın büyük bir yapılanmanın taşlarını oluşturacağını unutmayın. Ayrıca sağlığınızla ve yaşadığınız ortam şartlarıyla ilgili güzel gelişmeler destekçiniz olabilir.

Aslan

2019 önemli bir tutulmayla perdelerini açıyor. Bu Güneş tutulması öncelikle sağlığınız konusunda atacağınız önemli adımlara işaret ediyor. Sözgelimi planlı, kararlı bir diyet programını veya sağlık paketini başlatabilirsiniz kendiniz için. Ayrıca gündelik yaşamınızda ve çalışma ortamınızda da bu yönde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu noktada en büyük yardımcınız sınırsız yaratıcılığınız ve yetenekleriniz olabilir.

Başak

Aşkta atacağınız kararlı ve ciddi adımlara, yeni başlangıçlara işaret etmekte yılın bu ilk Güneş tutulması. Konuya adeta bir iş gibi de yaklaşırken, bu yaklaşım size hiç ters gelmeyebilir. Hedefinize, ulaşmak istediğinize kararlılıkla, adım adım ilerleyebilirsiniz. Sevdiğiniz bir uğraşı, bir hobinizi iş haline de getirebilirsiniz. Bu dönemde ailenizden, anne ve babanızdan ya da geçmişinizden ve köklerinizden alacağınız sonsuz destekler olduğunu unutmayın.

Terazi

Terazi’ler için oldukça önemli bir tutulma 6 Ocak’taki tutulma. Zira sizi siz yapan zemin ve taşlar yerinden oynarken siz bu yığından yepyeni bir oluşum ve yapılanma çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bu dönemde attığınız her yeni adım, ki bu tutulma bu adımları müjdelemekte, geleceğinizi şekillendiren bir temel taşı. Eviniz ve ailenizle ilgili yeni başlangıçlar söz konusu, buna yeni bir ev de dahil olabilir. Yakın çevrenizde iyi insanlar olduğunu, iletişimde giderek daha da ustalaştığınızı unutmayın.

Akrep

Güneş tutulması haritasında burcunuz yükselirken, tutulmanın üzerinizdeki etkileri yadsınamaz. Ancak içinde bulunduğunuz şartlar oldukça kısmetli görünmekte, keza yeteneklerinizi ve sahip olduklarınızı değerlendirebileceğiniz sınırsız imkanlarınız da var. Bunlardan iyice yararlanmayı ihmal etmemelisiniz. Zira sonraki süreçlerde en büyük dayanağınız bu dönemde size sunulmuş fırsatları değerlendirmiş olmakta yatıyor. Eğitim konusunda, bilgiye hakim olma ve öğrenme konusunda önemli adımlar atabilirsiniz.

Yay

Jüpiter burcunuzdayken müthiş bir iyilik, iyimserlik, neşe, sevinç dalgası içinde hissedebilirsiniz kendinizi. Bu dalgayı başkalarına da aktarmak, iletmek en büyük motivasyonunuz olabilir bu dönemde. Ancak bunu yapabilmek için sahip olduklarınızı, kendi değerlerinizi, yeteneklerinizi inşa etmeye, onlardan kararlılık, metanet ve ciddiyet içinde faydalanmaya ihtiyacınız olacak ve bu Güneş tutulması size bu imkanı sunabilir.

Oğlak

Güneş burcunuzda ilerlerken ve bir tutulmayla daha da görkemli bir duruş sergilerken bu dönemde her şey sizinle ilgili. Tutulma büyük bir dönüşümü ve kişisel bir yapılanmayı işaret ederken gerek duruşunuzda, gerek yaklaşımınızda, gerek görünümünüzde ve sizi çevreleyen şartlarda değişiklikler yapabilir ve tutulmayla birlikte ciddi, kararlı adımlar atabilirsiniz. Akışın getirdiği büyük sükûnet ve kabullenme denizi bu dönemde arkanızdaki en büyük güç olabilir.

Kova

Tutulma pek kontrol edemediğiniz, müdahale edemediğiniz bir alanda gerçekleşiyor. Olup bitenler karşısında adeta eliniz kolunuz bağlı. Ardınızdaki kalabalık o kadar güçlü ve aşırı olabilir ki bu dönemde tek çareyi gidişat nereye çekerse kendinizi oraya bırakmakta bulabilirsiniz. Akışla, maneviyatla, spiritüel ve mistik konularla ilgili köklü, dönüştürücü, yeniden yapılandırıcı bir süreçte olabilirsiniz. En büyük desteğiniz ise zengin umutlarınız ve dostlarınız.

Balık

Her şeyin farkında olduğunuz gibi bazı şeyleri artık baştan ve kökten yapılandırmanın gerektiğinin de farkındasınız. Büyük hedefleriniz ve büyük planlarınız var ve bu konuda hayallere, düşlere dalmaktan da geri durmuyorsunuz. Bu noktada ciddi, kararlı, metin insanlardan oluşan sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız size ihtiyaç duyduğunuz düzeni ve organizasyonu sağlayabilir. Tutulma yeni ve yeniden yapılandırılmış umutlara, gerçekçi dost ve arkadaşların varlığına dikkat çekiyor.