SATÜRN YENİDEN OĞLAK BURCUNDA

Astrolojide karmanın lordu olarak bilinen Satürn Oğlak burcuna geri dönüyor.

17 Aralık’a kadar devam edecek olan Satürn Oğlak burcu transitinde iş, görev ve sorumluluk alanındaki açıklarımızı, eksik ve noksanlarımızı kapatmakla uğraşabiliriz. Ev ve aile konularının iyice kendini hissettirdiği Yengeç burcu döneminden geçiyoruz. Bu dönemde ev, aile, yuva kurma telaşları yüksek, eve, mekâna, yaşanılan yere ilişkin konular sıcak ve gündemde, ailemizle de sürekli bir dirsek teması içinde olabiliriz. Öte yandan Merkür retrosuyla birlikte sürekli bir geçmiş muhasebesi, kökler değerlendirmesi de hemen yanı başımızda. Geçmişe ve aileye bu kadar gömülüyken, karmanın lordu olarak bilinen Satün 21 Mart öncesinde ilerlediği Oğlak burcuna bir dönüş yapıyor. Satürn Oğlak’ta oldukça güçlü, kurallarıyla, disipliner yaklaşımıyla bizi irili ufaklı bolca sınava tabi tutabilir. Bu sınavlarda iş hayatımız, kariyerimiz, görev ve sorumluluklarımız üzerinden olabilir. Bu dönemde Yengeç burcunun etkisiyle geçmişe, aileye bir kaçış içindeyken Satürn’ün iş, maddiyat temalı katı yaklaşımını göz ardı etmek pek de mümkün olmayacak gibi görünmekte. Oğlak burcunda ay tutulması ise 5 Temmuz'da bu noktada epeyce bir farkındalık yaratacağa benziyor. Tutulmanın etkileri hakkında daha fazla bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Satürn’ün Kova burcuna kalıcı şekilde geçmesiyle 17 Aralık'ta bu süreç son bulacak. Bu süreci özellikle doğrular, gerçekler, kurallar ve disiplin çerçevesinde kararlılığımızı koruyarak, iş, görev ve sorumluluklar noktasında üzerimize düşenleri yapmaya çalışarak geçirmek Satürn ile uyum içinde olmamızı sağlayabilir.

Satürn bu dönemde burcunuzu nasıl etkileyebilir:

KOÇ

Satürn Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte iş hayatı, kariyer konular, hedefler ve planlar biraz daha disiplinli ve kuralcı bir yaklaşım gerektirebilir. Otorite konumunda kişilerle yaşanabilecek zorluklar ortaya yeniden çıkarken 21 Mart öncesi döneme bir dönüş söz konusu olabilir.

BOĞA

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte özellikle yurt dışı ve yabancılarla ilgili, uzaklarla ilgili konuları yeniden gündeminize taşıyor. Bu dönemde seyahatler tekrar gündeminize gelebilir, özellikle iş seyahatleri yapmak durumunda olabilirsiniz.

İKİZLER

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte ortak maddi konularda hırs ve mücadelenin getirdiği güçlükler, iş yaşamındaki zorluk veya engeller, eşinizin iş durumlarıyla ilgili sorunlar uğraştırırken öldürmeyen şey güçlendirir misali bu süreçten çok daha güçlü ve dirayetli çıkabilirsiniz.

YENGEÇ

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte ilişkilerde bir kez daha bir miktar engebeli, zorlu yollar yeniden başlıyor. Bunu son bir sınav ve imtihan olarak da görebilirsiniz ikili ilişkiler açısından. İlişki, ortaklık, evlilik konusunda düzeltmeniz gerekenler sizi testlere tabi tutabilir.

ASLAN

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte sağlık, şifa konuları daha fazla önem kazanabilir, bu alana daha bir ciddiyetle yaklaşabilir, gündelik rutininizde, çalışma ortamınızda 21 Mart öncesi belki yarım bıraktığınız, belki de almayı ihmal ettiğiniz bazı tedbirleri alabilirsiniz.

BAŞAK

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte 21 Mart öncesi dönemde sizi uğraştıran aşka dair konular yeniden gündeminize gelebilir. Sevdiklerinizle ilgili, çocuklarınızla ilgili ciddi konularla uğraşırken düzeltmeniz gereken yaklaşım noktalarında irili ufaklı testlere de maruz kalabilirsiniz. Bu alanda daha sorumlu davranmanız, aşkın ve sevginin sorumluluğunu üstlenmeniz, yüklenmeniz gerekebilir.

TERAZİ

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte ev ve aile konularında almanız gereken yük ve sorumluluklar tekrar gündeme gelebilir. 21 Mart öncesi iki yıllık süreçte bu alanda yapmadıklarınız veya yapamadıklarınız, düzeltmeler, toparlanmalar irili ufaklı test ve imtihanlar halinde önünüze gelebilecektir.

AKREP

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte düşünce yapılarınızı tekrardan sorgulayıp değerlendirmeniz gerekebilir. Eğitim, iletişim konularını elden geçirip değerlendirebilirsiniz. Kardeş veya komşu ilişkilerinizde daha önce mevcut pürüzler yeniden ortaya çıkabilir. Belki düzeltmeniz ve halletmeniz gereken bu alanda son birkaç şey olabilir.

YAY

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte maddi ve parasal konularda yapmanız ve ciddiyetle yaklaşmanız gereken işler ve sorumluluklar irili ufaklı sınavlar halinde yeniden karşınıza çıkabilir. Kendinize ve hayata güven noktasında gidermeniz gereken ya da artık atlamanız gereken problemleri metanet ve dirayetle karşılamanız gerekebilir.

OĞLAK

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte her şeyi bir kenara bırakıp kendinize ve yaşamınıza yönelik almanız gereken sorumluluklar yeniden karşınıza çıkabilir. Yapmadıklarınızı ya da bir şekilde yapamadıklarınızı irili ufaklı sınavlarla yeniden hatırlayabilir, bunların üzerine gidebilirsiniz.

KOVA

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte kontrol edemediğiniz konu ve durumların yarattığı güçlüklere de kısa bir dönüş yapıyorsunuz. Ancak bu kez daha idmanlı olduğunuzu unutmayın. Nereden ve nasıl estiği bilinmeyen veya öngörülemeyen rüzgârlarla nasıl mücadele edeceğinizi artık daha iyi bilseniz de akış, maneviyat noktasında ya da bilinçaltı süreçlerinizde kabullenme, vazgeçme ve bırakma konulu bazı testlerden geçebilirsiniz.

BALIK

Satürn’ün Oğlak burcuna geri dönüşüyle birlikte sosyal yaşamınızdaki sorun veya engeller ya da sınavlar bir şekilde yeniden ortaya çıkabilir. Sosyal dernek, vakıf ve kuruluşlardaki rolünüzü yeniden özümsemeniz, bu alanda eksik gedik bıraktıklarınızı yeniden ele almanız ve eksikleri tamamlamanız gerekebilir. Ancak bu defa artık daha idmanlı ve tecrübeli olabilirsiniz. Düzeltmeniz gereken sosyal konuları daha hızlı halledebilirsiniz.


Tarot falı meraklılarını böyle alalım!


Yükselen burcunuzu hesaplamak için tıklayın.