TEMMUZ ASTROLOJİSİ: GÜZEL BAŞLANGIÇLAR ZAMANI

Astrolojik yönden oldukça önemli bir aya ilerlerken Temmuz ayı yaşamınızda önemli ve güzel başlangıçların zamanı olabilir.

Temmuz ayında iki önemli tutulma var. İlki yılın ikinci ve son Güneş tutulması olan 2 Temmuz’daki Yengeç burcundaki tutulma. Bu tutulma ev, aile, yurtla ilgili konularda yeni girişim, başlangıç ve adımlara dikkat çekiyor, geçmişle ve köklerimizle ilgili bağlarımıza ışık tutuyor. Ev, yer, mekân değişiklikleri, taşınmalar, aile, anne ve çocuklarla ilgili konular bu tutulmanın temaları arasında. Kuzey yönlü bu tutulmanın etkisi altında 26 Aralık’a kadar olan süreç daha destekleyici ve pozitif etkiler getiren, duygusal hassasiyetlerin altını çizen bir tutulma olabilir.

16 Temmuz’da ise Oğlak burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Bu tutulma ise iş hayatı, kariyer, görev ve sorumluluklar, hedef ve planlarda veya statü, imaj ve konumla ilgili önemli değişimlerin duygusal etkilerini yansıtan, farkındalıkları yükselten bir tutulma olabilir.

Temmuz ayının en önemli astrolojik olaylarından biri olan Merkür retrosu ise 8 Temmuz’da başlıyor, 19 Temmuz’a kadar kimlik ve özgünlüğün ifade edilmesinde bazı sorun veya engelleri, sonrasında ise duyguların iletiminde doğabilecek aksaklık ve gecikmeleri haber veriyor ve ay sonuna kadar devam ediyor.

Ay boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Venüs ilişkilerde merhamet, vicdan, empati duygularını öne çıkarıyor. Ev ve aileye ilişkin konular açısından oldukça destekleyici bir dönem olabilir.

Aslan burcunda ilerleyen Mars ise tartışmaların egolar çerçevesinde ortaya çıkabileceğine işaret ediyor. Bu dönemde sen-ben tartışmalarına dikkat etmelisiniz.

Burcunuza dair gelişmelerin detaylarını https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden okuyabilirsiniz.