YAY KADININI YAKINDAN TANIMAK İÇİN ASTROLOJİK İPUÇLARI

Jüpiter Yay burcuna ilerledi, yakında Güneş de Yay da olacak. Hazır Jüpiter’in burcu bu kadar ön plana çıkmışken Yay kadınlarını daha yakından tanımak için birkaç önemli ipucu.

Astrolojinin özgür, bağımsız burcu Yay’ın en belirgin özelliği asla yerinde duramamasıdır. Yay kadınları bulundukları ortamda enerjileri, hareketlilikleri, her an kalkıp gitmeye hazır tavırlarıyla hemen fark edilebilirler. Zira bu duruma uygun da giyinirler. Çoğunlukla gezmeye ve hareket etmeye verdikleri önemden saçlarını, makyajlarını yapmaya zamanları yoktur. Dolayısıya kısa ve doğal saçları, uzun saçları varsa basit kesimleri tercih ederler. Genelde toplanmış saçları da çok tercih etmezler. Dalgalı, uzun saçlar, erkek vari kısa saç kesimleri tam onlara göredir. Giysi olarak da Yay kadınları rahat ve hatta salaş elbiseleri, bluzları, büyük fular ve uzun kolyeleri tercih ederler.

YAY KADINLARININ KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ :

Yay kadınları genel olarak doğdukları, yaşadıkları yerin insanı olarak kalamazlar. Erken yaşlarda bulundukları ortamdan ayrılmak konusunda heveslidirler. Yeni keşif ve maceralara her daim açıktırlar ve onlar için seyahat etmek, taşınmak gibi konular sorun olmadığı gibi doğalarının, yapılarının bir parçasıdır. Evlerini kolayca taşırlar, birkaç yerde ev sahibi olabilirler, başkalarıyla ve hatta tanımadıklarıyla bile kolayca ilişkiler kurup, yeni komşular ve çevreler edinebilirler. Gezmek ve seyahat etmek yaşamlarının olmazsa olmazıdır. Bavulları, biletleri her an hazırdır, hazır değilse de kolayca hazırlayabilirler. Yerleşik düzen insanı pek değildirler, ev ortamları çok da onlara göre değildir, kolayca sıkılabilirler. Ev ve aile kurmak, çocuk sahibi olmak onlar için macera gözüyle bakıldığında anlam kazanan konular olabilir.

Yay kadınları dinamik yapıları ile girdikleri ortama canlılık getirir. Ayrıca pozitif bakış açıları ve yaklaşımları sayesinde en sıkıcı ortamları bile neşelendirme, şenlendirme özellikleri vardır. Olaylara iyi tarafından bakan, iyimser bir tavır sergilerler. Bu özellikleri ile aranan dost ve arkadaş sıfatındadırlar. Bir davet, toplantı veya parti Yay kadınları olmadan düşünülemez.

YAY KADININI ETKİLEMENİN YOLLARI 

Bir Yay kadınından hoşlanıyorsanız, durgun, sakin veya pasif kalmamanız gerekir. Her daim harekete hazır olmalısınız. En azından spor yapabilmeli, açık hava ve doğa sporlarıyla da aranızı iyi tutmalısınız. Ev ortamlarından çok haz etmediği için sizinle dışarıda, uzakta bir gezi veya yolculuk vasıtasıyla buluşmak veya görüşmek isteyebilir. Ancak  her şeyden önce özgürlüğüne, bağımsızlığına karışmamalı ve onu rahat ve kendi halinde bırakmalısınız. Zira kısıtlamaya gelemeyen bir burç varsa o da Yay’dır. Yay kadını aşkta da özgür yaklaşımı benimser, baskıya, aşırı sahiplenilmeye gelemez. Öte yandan işlerinde oldukça çalışkan, emektar, aileleri söz konusu olduğunda son derece fedakardır. Eşleriyle de arkadaş olmak isterler.

Sosyal her türlü aktiviteden, paylaşımdan hoşlanan Yay’lar gezdiklerini, gördüklerini, yaşadıklarını başkalarıyla paylaşmaktan çekinmez. Onlar için adeta doğal bir uğraştır bu. Duygularını coşkuyla, heyecan ve hareketlilikle ortaya koymayı severler. Ayrıca öğrenmeye, bilgilerini zenginleştirmeye çok önem verdiklerinden yeni insanlara, yeni topluluklara hep açıktır. İnançlar, felsefi ve düşünsel konular ilgisini çeker ve sosyal paylaşımlarla görüşlerini aktarmak ve bu yönden her zaman erişilebilir olmak onları popüler ve medyatik kılar.

Jüpiter'in 8 Kasım'da Yay burcuna ilerlemesiyle birlikte önümüzdeki bir yıl boyunca Yay kadınlarını hayatlarının hemen her alanında kendilerini gösterebilecekleri şanslı ve kısmetli bir dönem bekliyor. Bu dönemde imkanlarını genişletme, işlerinde daha iyi duruma gelme fırsatı bulabilirler. Bir ilişkileri yoksa yeni bir ilişki de gündeme gelebilir. Ayrıca ailelerinden yana da güzel gelişmeler onları mutlu edebilir. 6 Mart'a kadar aşk hayatında beklenmedik sürprizlerle karşılaşmaları da olası. Ardından çalışma ortamlarında, gündelik yaşamlarında sıra dışı aktivitelerle hayatlarını değiştirebilirler, sağlık, düzen ve hijyen konularında farklı yaklaşımlar sergileyebilirler. Maddi ve parasal konuları yapılandırma, bir düzene ve istikrara kavuşturma yolundaki gayret ve planları da önümüzdeki bir yıl boyunca devam edebilir. 

Ünlü yay burcu kadınları: Taylor Swift,Britney Spears, Scarlett Johansson, Christina Aguilera, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Vanessa Hudgens, Jennifer Connelly, Amanda Seyfried, Sia.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.