YAZIN SON DOLUNAYI KOVA BURCUNDA!

Bu yazın son dolunayı 15 Ağustos’ta gerçekleşirken aşka ve sevdiklerimize dair alacağımız kararlarda üst aklımızı devreye alabiliriz.

Gökyüzündeki ateş enerjisi oldukça yüksek. Özellikle Jüpiter’in Yay burcunda düze dönmesiyle birlikte bu enerjinin getirdiği sıcaklığı, kuruluğu, yakıcılığı çok daha fazla hissedebiliriz. Özellikle doğum haritanızda ateş elementleri ağırlıktaysa başka deyişle Koç, Aslan ve Yay burcu ağırlığı yüksekse ya da tak aksine bu elementlerde hiçbir yıldızınız yoksa bu yakıcılığı çok daha kuvvetli hissedebilirsiniz. Konuşmalar, tartışmalar, duygular, hisler, yaklaşımlar, tutumlar çok daha alevli olurken, egolar akıl almaz şekilde devreye girebilir. İşte bu noktada bir dolunay gerçekleşiyor ve ateş enerjisinin karşısına üst aklı koyuyor. Tutku, sevgi, aşkla hareket ettiğimiz her noktada akıl, mantık ve sağduyu araya girerek bizi ikilemde bırakabilir, alacağımız kararları etkileyebilir. Egoların, benlik kavramının, bireysel isteklerin, arzuların oldukça kuvvetlendiği bu dönemde bu dolunay aklı hatta üst aklı devreye sokarak farklı bakış açılarıyla düşünmemizi, sıra dışı fikirler geliştirmemizi sağlayabilir. Aşk ve tutkularımız, benliğimizin açık gizli tüm arzuları uğruna her şeyi yakmaya hazırken mantığın, düşüncenin araya girmesi gerginlik yaratsa da bu iyi olabilir.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

Koç

Bu dolunay arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinize ve sosyal çevrenize ışık tutabilir. Bir arkadaşlığa başlama, bir sosyal çevreye katılma veya tam tersi ayrılma kararı alırken akıl ve kalp arasında bir gelgit yaşayabilirsiniz.

Boğa

Bu dolunay hedef ve planlarınıza ışık tutuyor. İş hayatınıza, kariyerinize, görev ve sorumluluklarınıza bir bakış attıracak olan bu dolunayda ailenize duyduğunuz sevginin etkisini de görebilirsiniz. İş ve sorumluluklarınıza dair kararlarınızda üst akıl devrede olabilir.

İkizler

Bu dolunay uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular ve seyahatlere ışık tutabilir. Bu çerçevede alacağınız kararlarda yakın çevreniz, komşu ve kardeşlerinizden destek görebilir ancak en nihayetinde kararınızı mantık ve sağduyuya göre alabilirsiniz.

Yengeç

Bu dolunay ortak maddi yatırım kararlarını, ortak yapılan iş ve girişimleri gündeme getirebilir. Ayrıca eşiniz, babanız veya anneniz size maddi olarak destek olan kim varsa onun iş ve para konuları gündeme gelebilir.

Aslan

Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay size ve ilişkilerinize ışık tutuyor. Bu dolunay ilişkiniz, evliliğiniz veya birlikteliğiniz hakkında bir karar veya yargıda bulunmanıza neden olabilir, gerçekleri üst aklınızla değerlendirme imkanı verebilir.

Başak

Dolunay sağlığınız, çalışma koşullarınız, gündelik yaşamınızla ilgili konulara ışık tutabilir. Bu konularda alacağınız kararlara mantık ve sağduyu hakim olurken karşılığında göreceğiniz sürpriz bir destek ve sevgi olabilir.

Terazi

Sizin için bir aşk dolunayı gerçekleşiyor. Bu dolunayda aşka bakış açınızı mantık, sağduyu bir yana üst aklınızla sorgulayabilir, buna göre aşk yaşamınızla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Sürpriz ve beklenmedik yaklaşımlara da hazır olmalısınız.

Akrep

Bu dolunay ev ve aile yaşamınız ve geçmişinizle ilgili bazı konulara ışık tutabilir. Ebeveynleriniz ve özellikle babanızla olan ilişkinizi sorgulayabilir, geçmişi ve anılarınızı yoklayabilirsiniz. Bu sorgulamanın ise hedeflerinize, planlarınıza olumlu yansımaları olabilir.

Yay

Bu dolunay yakın çevrenize, komşu ve kardeş ilişkilerinize ışık tutabilir. Zihinsel yaklaşımlarınızı ve bakış açınızı sorgulayacağınız bir dolunay olabilir. Uzaklardan, yolculuklardan yana kısmetlerinizi göz ardı etmemelisiniz.

Oğlak

Dolunay maddi konularda ve para konularında bazı kararları gündeme getirirken bu kararları almanızda mantık ve sağduyunuzla birlikte üst aklınız rol oynayabilir. Eşiniz, işiniz veya başkasının kaynaklarından yana gördüğünüz maddi desteği göz ardı etmemelisiniz.

Kova

Burcunuzda gerçekleşen dolunay yaşamınızla ilgili bazı önemli gelişmeleri, farkındalıkları gündeme getirebilir ve sizi bireysel bazı kararlar almaya itebilir. Bu kararlarda size sonsuz sevgisiyle destek olan kişinin varlığını göz ardı etmeyin.

Balık

Dolunay bilinçaltınıza ışık tutuyor. Bu dolunayın etkisinde bırakmanız gereken, vazgeçmeyi arzuladığınız bazı şeyler olabilir. Bunu yaparken gündelik yaşamınızda sizi saran sonsuz bir sevgi çemberinin olduğunu unutmayın.