YILIN SON DOLUNAYI YENGEÇ BURCUNDA

2018’in son dolunayı 22 Aralık’ta Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Bu son dolunayın gündeminde aile, ev ve anne konuları ve bu konularla ilgili yaşayacağımız farkındalıklar var.

Yılın son dolunayı 22 Aralık saat 20:48’de. Dolunayda Yengeç burcundaki Ay karşısına Oğlak burcundaki Güneş’i alıyor ve bu dualite ve karşıtlık yepyeni farkındalıklara göz kırpıyor. Bir tarafta kökü geçmişimize ve ailemize bağlı duygusal ihtiyaçların bilinçaltımıza etkilerini ve baskısını daha çok hissedebiliriz. Eve, aileye, anneye ve anneliğe dair konularda gözümüzü açan farkındalıklar içinde olabiliriz. Diğer tarafta ise gönülden geçen hedefler, planlar, bunlarla ilintili sorumluluk ve görevler, iş, kariyer konusundaki heves ve tutkular var. Dikkat çekici olan ise bu duygu ve heveslerin biraz belirsiz, biraz dağınık ve yönsüz olması. Dolunayın getirdiği bir duygusallık ve hassasiyet içinde yol alıyor olabiliriz ancak rotamızın ne olması gerektiğiyle ilgili geçilecek sınavlar, alınacak notlar var.

Öte yandan dolunay haritasında birleşen Jüpiter ve Merkür kuracağımız türlü türlü bağlantıya, bolca iletişim ve görüşmelere, yolculuklara, keşif ve maceralara işaret ediyor. Venüs ile uyumlu bir açı yapan Neptün ise aşk ve ilişkilerde gözümüzü kapalı kılıyor, romantizm yükselirken, fazlaca idealist, tutkulu hatta gözü kara olabilir, ilişkilerde kendimizi derin ve gizemli sulara karşı konulmaz şekilde kaptırmış bulabiliriz.

Bu son dolunayın burcunuza etkileri ise şöyle:

Koç

Bir yılı geride bırakırken eve ve aileye dair konularda bazı farkındalıklar, bilinçaltınızda uyanışlar söz konusu olabilir. Sosyal statü, konum, itibar noktasında hedef ve planlarınızın aile olgunuzla karşıtlığını yaşayabilirsiniz.

Boğa

Yılın son dolunayı yakın çevrenizde, komşu, akraba ve kardeş ilişkilerinizde bazı farkındalıklara ve bunun sonucunda alacağınız bazı kararlara işaret ediyor. Artık her şeyi anladığınız ve zihninizde de canlandığı an bu an olabilir.

İkizler

Yılın son dolunayında gündeminizde maddi konular ve bu konuların getirdiği güvenle ilgili sorunlar var. Sahip olduklarınızı, yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmek, kazançlarınızı artırmak için bazı kararlar alabilirsiniz.

Yengeç

Yılın son dolunayı burcunuzda gerçekleşirken ışıklar üstünüzde. Kendinizle ilgili bir farkındalık yaşayabilirsiniz. İkili, birebir ilişkilere dair kat etmeniz gerektiğini hissettiğiniz mesafeler karşısında duygusal olarak biraz karışık olabilirsiniz.

Aslan

Sezgilerinizin zirve yapacağı bir dolunay sizi bekliyor. Bilinçaltınızda uyanışlar, bazı bırakışlara ve vazgeçişlere de işaret ediyor. Akışın sularındasınız, dalgınlığa, unutkanlığa dikkat etmelisiniz, zira gündelik yaşamınızda, çalışma hayatınızda çok ciddi iş ve görevler sizi bekliyor.

Başak

Dolunay sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkileriniz noktasında farkındalıklara işaret ediyor. Bu uyanışlar sonucunda farklı çevrelere girme, değişik arkadaşlar edinme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ancak asıl istek ve hevesleriniz aşk konusunda birleşiyor.

Terazi

Dolunay iş hayatınız ve kariyeriniz noktasında bazı farkındalıklar getirebilir. Bu yönde kişisel gelişim ve eğitime ağırlık verebilirsiniz. Yılın sonuna noktayı koyarken manevi ve ruhsal zenginlikten yana öğrendiğiniz çok şey var ve bunları uygulamak için planlar yapmak isteyebilirsiniz.

Akrep

Yılın son günleri ve son dolunayında ilişkileri akışına bırakmanın hazzını, tadını yaşamak istiyorsunuz. Maddi konular, iş ve para konularında da hareketlilik etkisini sürdürüyor. Duygusal ihtiyaçlarınız uzaklara açılma, bulunduğunuz ortamdan çıkma ve özgürleşme yönünde.

Yay

Yılın bu son dolunayında gündeminizde ortak maddi konular, ortak yatırım ve para işleri, konuları olabilir. Ortak paylaşımlar noktasında bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Eşinizin, ortağınızın işleriyle ilgili bazı gelişmeler duyabilir ya da farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Oğlak

Yılın son dolunayı karşıt burcunuzda ve ilişkilere dair farkındalıklara ve bu farkındalıkların getireceği kararlara işaret ediyor. Her ne kadar çok belli etmeseniz de ya da dışarıdan anlaşılmasa da yeni bir dönemin ilk tohumlarını atıyorsunuz. Sosyal yönden kendinizi zengin ve duygusal yönden besleyici ortamlarda bulacağınızı unutmayın.

Kova

Yılın son dolunayında genel anlamda sağlığınıza, bulunduğunuz ortamın düzenine ilişkin atmanız gereken adımların, almanız gereken kararların farkında olabilirsiniz. İş hayatınızda akışın getirdiklerini kabullenmenin ötesinde bundan duyduğunuz hazzın tadını çıkarma hissiyatınız olabilir.

Balık

Yılın son dolunayında aşka, sevgiye, sevdiklerinize dair gelişmeler var gündeminizde. Kalbinizden geçenlerin artık gerçek olmasına yönelik duygusal istek ve ihtiyaçlarınız, sosyal hayatınızda bazı seçimler yapmaya, seçici olmaya itebilir sizi.